sesli-cocuk-kitaplari

Sesli Çocuk Kitapları

Kitaplar çocukların bilişsel, sosyal-duygusal ve dil gelişiminde önemli yere sahiptir. Bebeklik döneminden itibaren birlikte incelediğiniz, okuduğunuz hatta sesli olarak dinlediğiniz kitaplar, çocuğunuzun hafıza ve kelime dağarcığının gelişmesine, çeşitli sayı ve kavramları öğrenmesine, çevresindeki olay ve durumlarla ilgili bilgi sahibi olmasına ve sosyal duygusal olarak karakterinin oluşmasına yardımcı olur.

Bu hafta çocuğunuzla birlikte hem dinleyebileceğiniz hem de keyifle okuyabileceğiniz sesli kitapları sizler için derledim.

Can ve Nil – Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Bir kova su çekmek için tepeye çıkan Can ve Nil acaba suyu dökmeden geri indirebilmişler midir? Bunun cevabını ancak okuyunca bileceğiz; ama hikayeyi okurken her sayfada size eşlik edecek çok tatlı bir müzik olduğunu şimdiden söyleyebiliriz. Kalın sayfaları ve oval köşeleriyle çocukların rahatlıkla kavrayabileceği bu sesli kitap miniklerin oldukça ilgisini çekecektir.

can-ve-nil

Büyük Doğum Günü Partisi – Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları                

Eda oldukça sakar bir kız. Herkes onu çok seviyor ama sakarlığı arkadaşlarının sabrını da zorlamıyor değil. Arkadaşı Oya’nın da doğum günü yaklaşırken, kim bilir orada neler olacak?

Elizabeth Dale’in yazdığı, yardımseverliğin ve birini olduğu gibi sevmenin önemini anlatan Büyük Doğum Günü Partisi, 8 farklı ses ve renkli resimlerden oluşuyor.

buyuk-dogum-gunu-partisi

Canavar Kamyonet – Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Canavar Kamyonet ve arkadaşları Zıpzıp ile Şimşek en muhteşem araç yarışmasına katılıyor. Birbirinden zorlu parkurları geçerek yarışmayı kazanan kim olacak acaba? Bu heyecanlı yarışa kamyonetin sesi de eşlik ediyor.

canavar-kamyonet

Külkedisi – Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Külkedisi’ni daha önce hiç böyle dinlemediniz! Sürekli farklı sesler çıkaran düğme sayesinde, çocuğunuzla her defasında farklı  bir masal dinliyormuş gibi hissedeceksiniz.

kulkedisi-bebek-kitap

Klasik Müzik Masalları Serisi – Doğan Egmont Yayınları

Klasik Müzik Masallar serisi; Vivaldi, Bach, Mozart, Beethoven, Çaykovski, Strauss ve Chopin’in hayat hikâyelerini okurken, eserlerini de dinleyebileceğiniz harika bir seri.

       beethoven mozart vivaldi

 

“Montessori Eğitiminde Yararlanabileceğiniz Kitaplar” Konulu makalemizi okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

“Montessori Eğitiminde Yararlanabileceğiniz Kitaplar” https://www.bebek.com/montessori-egitiminde-yararlanabileceginiz-kitaplar/

Esra Açıkyer

Instagram: https://www.instagram.com/1cocuk1kitap/

Esra Açıkyer

İstanbul’da doğmuştur. Lisans öğrenimini Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamış, Pedagojik Formasyon Eğitimi’ni de alarak üniversiteden mezun olmuştur. Daha sonra ikinci üniversitesi olan Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nü bitirerek özel bir kurumda 3 yıl Anaokulu Öğretmenliği yapmıştır. Anaokulu Öğretmenliği yaptığı dönemde, çocuk kitaplarına ilgi duymaya başlamış ve @1cocuk1kitap isimli sosyal medya hesabını açarak kitap önerilerinde bulunmaya başlamıştır. Şu anda bir yayınevinde sosyal medya uzmanlığı ve içerik editörlüğü yapmaktadır.

Post navigation

  • Geri bildirim: Çocuklar ve Kitaplar Hakkında Röportaj! - Bebek.com

Bir yanıt yazın