emzirme dönemi için ürünler

Emzirirken İhtiyacınız Olan Ürünler

Emzirirken İhtiyacınız Olan Ürünler

Hamileliğinizi öğrendiğiniz ilk andan itibaren hayal kurmaya başlarsınız. Ona hazırlayacağınız odayı, alacağınız giysileri düşünür durursunuz. Ancak doğuma yakın süreçte iş biraz daha karmaşık hale gelir. Almanız gereken daha onlarca ürün olduğunu fark edersiniz.

Bunların önemli bir kısmını doğum öncesi almak sizi oldukça rahatlatacaktır. Çünkü doğumdan sonra bu tip ihtiyaçları karşılamak için alışverişe çıkmaya vaktiniz olmayabilir.

Keza bir kısmına doğumdan hemen sonra ihtiyacınız olabilir. Özellikle emzirirken ihtiyacınız olan ürünler mutlaka alışveriş listenizde olmalı. Peki, bu ürünlerin neler olduğunu biliyor musunuz?

Göğüs Ucu Kremi:

Taze bir annenin başucu kremidir göğüs ucu kremi. Çünkü, emziren kadınların en büyük korkularından biri göğüs ucu çatlaklarıdır. Hamileliğin ilk haftalarından itibaren hassaslaşmaya başlayan göğüsler, gebelik boyunca kendini bebeğinizi beslemeye hazırlar.

Yavrunuzu kucağınıza alıp onu emzirmeye başladığınızdaysa özellikle yanlış tutma pozisyonundan kaynaklanan çatlaklar kaçınılmaz olur. Bunun yanı sıra emme ile birlikte göğüs uçlarında nem kaybı da yaşanacaktır. Emzirilmeden önce silinmesine dahi gerek olmayan bu kremler sayesinde çatlak oluşumunu engelleyebilir, bu müthiş dönemi daha sağlıklı geçirebilirsiniz.

Lanolinli göğüs ucu kremi bu dönemde sizin yardımcınız olabilir.

Doğru emzirme pozisyonu;

doğru emzirme pozisyonu

Göğüs Pedi:

Emzirmek anne ile bebek arasındaki bağı güçlendiren, bebeğin gelişimine büyük katkı sağlayan bir beslenme şekli olsa da bazen anne için sorun yaratabilir. Bu sorunlardan biri de göğsün akmasıdır.

Neyse ki bu problemi çözmek oldukça kolaydır. Süper emici özellikleri olan göğüs pedleri hem akan sütü emerek anneyi ıslaklık hissinden kurtarır, hem de giysilerin altından belli olmaz. Ayrıca göğsün nefes almasını engellemeden giysilerden ötürü tahriş olmasını da engeller.

Göğüs pedine ulaşmak için tıklayın.

Göğüs Koruyucu:

Bazen göğüs bakımını yapmakta geç kalabilir veya ne yaparsanız yapın yine de göğüs ucu yaralarından kurtulamayabilirsiniz. Bu noktada hayat kurtaracak nitelikte bir üründür göğüs ucu koruyucular.

Plastikten yapılmış, kağıt gibi ince olan bu koruyucular sayesinde bebeğinizi acı çekmeden emzirebilirsiniz. Keza hem sütünüz kıyafetinize bulaşmaz hem de akan sütü haznesine toplar. Böylece değerli anne sütünüz ziyan olmaz.

Göğüs koruyucusuna ulaşmak için tıklayın.

Göğüs Ucu Çıkarıcı:

Göğüs ucu çıkıntısı içeride olan annelerin ihtiyaç duyacağı bir üründür. Düzleşen göğüs ucu söz konusu olduğunda bebek annesini ememez. Bu noktada göğüs ucu çıkarıcı kullanılarak meme ucu dışarıya çıkarılarak bebeğin memeyi kavraması sağlanabilir.

Göğüs ucu çıkarıcısına ulaşmak için tıklayın.

Emzirme Önlüğü: 

Bebeğinizi her zaman onunla baş başa iken emziremezsiniz; çünkü bir süre sonra sosyal hayatınıza geri döneceksiniz. Ancak her emzirmenizde kendinize uygun bir ortam aramak oldukça yorucu ve rahatsız edici olacaktır.

Emzirme önlüğü sayesinde olduğunuz yerden kalkmadan ve mahremiyetinizi koruyarak bebeğinizi beslersiniz.

Emzirme önlüğüne ulaşmak için tıklayın.

Emzirme Minderi:

Yavrunuz doğduktan sonra vaktinizin neredeyse tümü onunla geçecektir. Bebeğiniz sık sık acıkacak ve emmek isteyecektir. Onu sürekli kucağınızda emzirme pozisyonunda tutmak hem yorucu olacak hem de bebeğiniz huzursuzlanacaktır.

Emzirme minderi ve yastıkları sayesinde hem siz doğru emme pozisyonunu daha rahat alırsınız hem de bebeğiniz daha konforlu bir şekilde beslenir.

Emzirme minderine ulaşmak için tıklayın.

Süt Pompası:

Bebeğiniz dünyaya geldikten bir süre sonra işe dönmek durumunda kalabilirsiniz. Bu durumda elbette yavrunuzu emzirmeyi bırakmayacaksınız.

Süt pompaları sayesinde evinizde veya işyerinizde uygun bir ortamda sütünüzü sağabilir, uygun koşullarda saklayarak sonradan bebeğinize verebilirsiniz. Keza bu pompalar göğüslerde süt birikmesinin önüne de geçecektir. Göğüsteki fazla sütü sağmak, süt kanallarının tıkanmasına engel olarak sütün daha da artmasına yardımcı olur.

Dolayısı ile süt pompası sadece çalışan anneler için değil, tüm anneler için bir ihtiyaç olacaktır.

Süt pompalarına ulaşmak için tıklayın.

Süt Saklama Poşeti ve Kabı:

Sütünüzü sağdınız, peki nasıl saklayacaksınız? Süt saklama poşeti ve kapları sayesinde anne sütünü hava almayacak ve sağlıklı şekilde saklamak mümkündür. Üzerinde içindeki süt miktarını ölçmenize yarayan göstergesi sayesinde sütü ziyan etmezsiniz.

Sterilize edilmiş bu poşetler sütün tazeliğini uzun bir şekilde korumasına yardımcı olur. Poşet yerine saklama kaplarını da tercih edebiliriz. Güçlü kapaklara sahip bu kaplar bebeğinizin süt ve mamasını uzun süre taze bir şekilde korumanıza yardımcı olacaktır.

Süt saklama poşeti ve kabına ulaşmak için tıklayın.

Emziren Anne İçecekleri:

Birçok anne sütünün az olduğundan şikayet eder. Ancak sütü arttırmanın pek çok yolu vardır.

Bunlardan biri de süt arttırıcı içecekler tüketmektir. Doğal özlerden oluşan, emziren annenin ihtiyaç duyacağı vitamin ve mineralleri içeren bu içecekler sayesinde daha zengin içerikli anne sütü oluşur. Böylece bebeğiniz daha iyi beslenir.

Emziren anne içeceklerine ulaşmak için tıklayın.

Siz de bebeğinizi sorunsuz bir şekilde sütünüzle beslemek istiyorsanız emzirirken ihtiyacınız olan ürünler nelerdir iyi bilmeniz gerekir. Böylece bu güzel dönemi sorunsuz bir şekilde geçirebilir, bebeğinizle çok daha güzel iletişim kurabilirsiniz.

Post navigation

Bir yanıt yazın

Biberon Nasıl Seçilmelidir? Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Emzirmek Yorgunluk Yapar mı?

Doğum Sonrası Anneler için Uyku Tüyoları