Emziren Annelerin Tercih Ettiği İçecek Promalt

Emziren Annelerin Tercih Ettiği İçecek: Promalt

Anne sütü, bir annenin bebeğine verebileceği en güzel armağanlardan biridir. Emzirmenin hem anne hem bebek açısından sayısız faydası var.

Bebeğin bağışıklık sistemini güçlendiren, zeka gelişimine olumlu etki yapan, onu bulaşıcı hastalıklara karşı koruyan anne sütünü tüm anneler bebeklerine vermek istiyor. Dünya Sağlık Örgütü bebeklere ilk 6 ay sadece “anne sütü” verilmesini öneriyor.

Başarılı emzirmenin ilk şartı ise düzenli ve bol bol emzirmek. Belirli bir düzende ve sık sık emzirme anne sütünü artıran önemli bir yöntem. Ancak tek başına yeterli değil.

Bu sebeple emzirmenin önemine inanan anneler doğumdan itibaren anne sütü artıran yolları araştırıyorlar, süt artırıcı yiyecekleri, içecekleri tercih etmeye özen gösteriyorlar.

Anne sütünü artırmanın en önemli yollarından biri tabi ki sıvı tüketimi, bizim de en değerli sıvımız suyumuz. Bu sebeple anneler gün içerisinde 2.5-3 litre su tüketmeliler ve sıvı alımını desteklemek için hem probiyotik hem kalsiyum desteği açısından fayda sağlayacak ayran gibi kefir gibi içeceklerden destek almaları gerekmektedir.

Malt içeceklerin de anne sütünü artırma etkisinden faydalanılmalıdır. Kilo kontrolü açısından porsiyon miktarına dikkat edilmeli günlük bir adetten fazla tüketilmemelidir.

Anne sütü nasıl artar? Konulu videomuzu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Anne Sütü Artıran Besinler

 • Yulaf
 • Dereotu
 • Koyu yeşil yapraklı sebzeler
 • Çemen otu tohumu
 • Siyah susam
 • Arpa
 • Fesleğen
 • Kimyon
 • Bulgur Pilavı

Alkolsüz Malt İçeceği Emziren Anneye Nasıl Fayda Eder?

Alkolsüz malt içeceği içerisinde vücutta birçok mayalanma işlemini gören B vitamini vardır ve süt miktarının artmasını sağlar.

Anne sütü artıran, alkolsüz malt içeceği olan ürünlerden biri de sadece ebebek’lerde satışa sunulan Promalt adlı içecektir.

İçeriğindeki demir, kalsiyum, magnezyum ile diğer vitaminler sayesinde enerji veren ve protein takviyesiyle sinir sistemini de olumlu yönde etkileyen alkolsüz malt içeceği olan Promalt süt artırıcı bir etki yaratarak emzirmeyi kolaylaştırıyor.

Anne sütünü artıran besinler ile birlikte kullanıldığında daha büyük bir fayda sağlayan Promalt yorgun düşen annelere enerji de veriyor.

Promalt ürünlerine kolay ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.
Alkolsüz malt içeceği: https://www.e-bebek.com/promalt-alkolsuz-malt-icecegi-p-xyz-360604527/

Promalt

Promalt Kalorisi Artık %31 Daha Az!

Anne sütünün artmasına destek olan promalt, şimdi steviali çeşidiyle %31 daha az kalorili.

Bu faydalı içeceğe kolay ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayın.

Stevilalı malt içeceği: https://www.e-bebek.com/promalt-steviali-alkolsuz-malt-icecegi-330-ml-p-xyz-360604528/

Diyetisyen Beyza Uyan

Ben ebebek'in Beslenme ve Diyet Yöneticisi, Emzirme Danışmanı Beyza Uyan. Sizler için çeşitli konularda içerikler üretip aklınıza takılan soruları cevaplıyorum. En güvenilir kaynaklardan güncel bilgileri tarayıp sizinle buluşturuyorum. Ben Kimim? Haliç Üniversitesi - Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2018 senesinde mezun oldum. Çapa Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi, Medistate Hastanesi, ve çeşitli Diyetisyen kliniklerinde stajlarımı tamamlayıp mesleki deneyim kazandım ve 5 senedir ebebek bünyesinde çalışıyorum. Sertifikalar: * 6. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu 1. Yaşam İçin Beslenme ve Spor Kongresi-Acıbadem Üniversitesi * Beslenme AkademisiBeslenme Akademisi-Bahçeşehir Üniversitesi * İstanbul Beslenme ve Diyetetik III. Öğrenci Sempozyumuİstanbul Beslenme ve Diyetetik III. Öğrenci Sempozyumu-Haliç Üniversitesi * Diyetisyen Yolunda Öneriler ve Diyetlerde Ceviz KullanımıDiyetisyen Yolunda Öneriler ve Diyetlerde Ceviz Kullanımı-California Walnut Board & Commission * Obezite Diyetisyenliği KursuObezite Diyetisyenliği Kursu * Sporcu Diyetisyenliği Kursu

Post navigation

  • Sütünüzü artırmanın 3 önemli yolu vardır. Bunlar ilki ve en önemlisi bol bol emzirmektir. Bebeğiniz ne kadar emerse o kadar süt salgılayıcı hormonlar uyarılacak ve süt yapımı gerçekleşecektir. Emzirirken mutlaka bebeğinizin göğsü tam olarak boşalttığından emin olun. Emziremediğiniz anlarda mutlaka sütünüzü sağın. Çünkü göğsü tam olarak boşalttığınızda tekrar süt yapımı gerçekleşecektir ve böylelikle sütünüz artacaktır.

   Emzirirken veya sağmadan önce memeye masaj yapmanız veya ılık havlu koyup bir süre beklemeniz faydalı olabilir. Hatta ılık duş alırsanız çok daha etkili olacaktır. Emzirirken bebeğinizle göz teması kurmanız, sütünüzü sağarken ise bebeğiniz yanında olması, yanınızda değilse de bile herhangi bir giysisini koklamanız oksitosin refleksinizi uyaracaktır.

   İkinci olarak ise olabildiğince pozitif düşünün ve sütünüze inanın. Oksitosin hormonu biraz nazlı bir hormondur ve en ufak bir olumsuz düşünceden kolaylıkla etkilenip sütünüze yansır. Hiçbir annenin sütü kalitesiz değildir, her annenin sütü çok değerlidir. Bu yüzden kendinize güvenin ve daima sütünüz bebeğinize yaradığına inanın.

   Üçüncü olarak ise gün içerisinde 2.5- 3 LT’ ye yakın su tüketmeye gayret edin. Süt artıran besinler de bu durumda imdadımıza koşuyor. 🙂 Çörekotu, yulaf, rezene çayı ( günde 1 kupayı geçmemek şartıyla) tüketebilirsiniz. Kimyon çayı ise çok güzel artırıyor. 1 bardak sıcak suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kimyon ekleyerek kimyon çayını hazırlayabilirsiniz.

   Emzirme konusunda sizlerin her zaman yanınızdayız. Emzirme konusunda, Emzirme Destek Elçilerimizden danışmanlık almak için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli. 🙂

   https://www.bebek.com/emzirme-destek-projesi/

   Sevgiler.

Bir yanıt yazın

Hamilelik Sonrası Miyom Oluşur mu?

Bebekler Günde Kaç Kez Kaka Yapmalı?

Doğum Sonrası Adet (Regl) Düzeni Hakkında Her Şey!