Emziren Annelerin Tercih Ettiği İçecek: Promalt

Anne sütü, bir annenin bebeğine verebileceği en güzel armağanlardan biridir. Emzirmenin bebek açısından birçok faydası olduğu biliniyor. Bebeğin bağışıklık sistemini güçlendiren, zeka gelişimine olumlu etki yapan, onu bulaşıcı hastalıklara karşı koruyan anne sütünü tüm anneler bebeklerine vermek istiyor. Uzmanlar da ilk 6 ay sadece “anne sütü” verilmesini öneriyorlar.
Başarılı emzirmenin ilk şartı ise düzenli emzirmek… Belirli bir düzende ve sık sık emzirmek anne sütünü arttıran önemli bir yöntem. Ancak tek başına yeterli değil. Bu sebeple emzirmenin önemine inanan anneler doğumdan itibaren anne sütü arttıran yolları araştırıyorlar, süt arttırıcı yiyecekleri, içecekleri tercih etmeye özen gösteriyorlar.
Anne sütünü arttıran besinler ve içecekler konusunda uzmanların önerileri var.  Öncelikle emziren annenin enerji, protein ve kalsiyumdan zengin beslenmesi gerekiyor.
Emziren Annelerin Tercih Ettiği İçecek: Promalt 1
Anneler, her gün 1 adet yumurta ve 1 porsiyon etli sebze yemeği veya kuru baklagil yemeli, kalsiyum yönünden zengin olan süt, yoğurt ve peyniri düzenli olarak tüketmeli. Kuru meyveler, yemişler de anne sütünü arttıran gıdalar arasında yer alıyor.
Bu dönemde annenin sıvı ihtiyacı da artıyor.  Bu nedenle annelerin günde en az 10- 12 su bardağı sıvı alması şart. Sıvı konusunda birinci tercih sudur. Ancak doktorun önereceği bitki çayları ve alkolsüz malt içeceği olan ürünler de süt artırıcı sıvılar arasında yer alıyor.
Emziren Annelerin Tercih Ettiği İçecek: Promalt 2

Alkolsüz Malt İçeceği Emziren Anneye Nasıl Fayda Eder?

Alkolsüz malt içeceği içerisinde vücutta birçok mayalanma işlemini gören B vitamini vardır ve süt miktarının artmasına neden olur.  Anne sütü arttıran, alkolsüz malt içeceği olan ürünlerden biri de sadece ebebek’lerde satışa sunulan Promalt adlı içecektir.  İçeriğindeki demir, kalsiyum, magnezyum ile diğer vitaminler sayesinde enerji veren ve protein takviyesiyle sinir sistemini de olumlu yönde etkileyen alkolsüz malt içeceği olan Promalt süt arttırıcı bir etki yaratarak emzirmeyi kolaylaştırıyor. Anne sütünü arttıran besinler ile birlikte kullanıldığında daha büyük bir fayda sağlayan Promalt yorgun düşen annelere enerji de veriyor. İçimi kolay alkolsüz malt içeceği Promalt’ın aç karnına günde bir adet tüketilmesi öneriliyor.
Promalt ürününe alttaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı