Beta HCG Nedir?

Haftaya Göre Beta Hcg Değerleri
Hafta Değer
3. hafta 5-130
4. hafta 75-2.600
5. hafta 850-20.800
6. hafta 4.000-100.200
7/12. hafta 11.5000-289.000
13/16. hafta 18.300-137.000
17/24 hafta 1.400-53.000
25/40 hafta 940-60.000

Beta HCG Nedir?

Beta Hcg, gebelik şüphesinde istenilen en sık tahlillerden biridir. Tahlil, kan testi ile yapılarak değerinin kaç olduğu tespit edilir. Hekimler tarafından hızlı ve kesin sonuç vermesi nedeniyle kanda Beta Hcg testi daha çok tercih edilmektedir.

Hcg hormonu, sperm ve yumurta döllendikten sonra salgılanmaya başlar. Bu nedenle hamileliği belirler. Bu değerin yüksek çıkmasıyla gebelik saptanabileceği gibi, mol gebelik, dış gebelik ve boş gebelik de ortaya çıkabilir. Bu durumun takibi için yaklaşık 2-3 gün sonra yeniden beta hcg testi yapılmakta ve sonuçlar karşılaştırılmaktadır.

Beta HCG Testi Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Beta Hcg testi, adet döngüsünden birkaç gün sonra yapılabilir. Döllenme zamanına göre değişse de, beta hcgnin ilk tespitinde genellikle 4.-5. haftalık gebelikten söz edilebilir. Değerin 48-72 saat arasında yaklaşık iki katına çıkarak artması beklenir. Beta hcg artmıyorsa veya düzenli değilse, yukarıda da bahsettiğimiz gibi sağlıksız gebeliklerden şüphelenilir.

Beta HCG Hormonu Nasıl Tespit Edilir?

Beta HCG hormonunun tespiti kan testi ile yapılabileceği gibi idrar testi ile de yapılabilir. Hamilelik şüphesi oluşması durumunda akla ilk olarak eczaneden alınan gebelik testleri gelmektir. İşte, hamile olup olmadığınızı öğrenmek için almış olduğunuz bu test, aslında Beta HCG hormonunun yüksek olup olmadığının göstergesidir.

Eğer hormon değerleri yüksekse test sonucu pozitif çıkacaktır ve mutlu haber, hamilesinizdir. Fakat sağlıklı sonuç elde edebilmek için adet gecikmesinden bir hafta on gün geçtikten sonra kan testi yapılarak Beta HCG hormonun değerleri ile daha net sonuca ulaşabilirsiniz. Kan testi sonucu değerlerin yüksek çıkması gebeliğin işareti olmaktadır.

Yapılan kan veya idrar testi sonrasında Beta HCG hormonunun yüksek çıkması ve yapılan jinekolojik kontrolden sonra hamile olduğunuzu öğrendiyseniz, tebrik ederiz! Artık siz de bir anne adayısınız demektir. Anne adayı dedik, çünkü gebeliğin müjdecisi olan bu hormonun tespit edilmesi kadar takip edilmesi de çok önemlidir.

Hamilelik hormonu da denilen Beta HCG hormonu hamilelik süreci boyunca sürekli artmaktadır. Hormon seviyesi, her iki günde bir öncekinin iki katı kadar bir artış gösterir. Bu hormonun seviyesinde yaşanılan olası bir düşüş, maalesef hamilelik sürecinde bir sıkıntı olduğunu bize haber verir.

Beta HCG Düşüklüğü Nasıl Tespit Edilir, Neler Yapılmalıdır?

Gebelik testi ile yaşadığınız ilk heyecan sonrası ve kan testi ile ulaştığınız hamilelik müjdesinin ardından gebeliğinizin takibi de gerekmektedir. Bazı durumlarda Beta HCG hormonu değeri belirtilen haftalarda olması gereken değerlerden düşük olabilir. Bunun sebebi geç döllenmeden de kaynaklı olabilir.

Peki, böyle bir durumla karşılaştığınızda ne yapmanız gerekir?

 • Öncelikle istirahat etmeniz gerekir. Ayaklarınızı uzatıp dinlenmelisiniz; çünkü güzel bir sürecin başlangıcındasınız.
 • Stresten uzak durup kendinizi rahatlatmanız bu süreçte çok önemlidir.
 • Doktor önerisi ile progesteron hormonunu güçlendirecek ilaçlar kullanabilirsiniz. Çünkü bu hormonun ana görevi, rahmi hamilelik için hazır hale getirmektedir. Bu takviye size yardımcı olabilir.
 • İki günde bir Beta HCG değerlerinizin takibini yaptırabilirsiniz. Fakat unutmayın, endişeden ve stresten uzak durmanız gerekiyor.

Yukarıda belirttiğimiz durum, hamilelik hormonunun düşük seyrederek sonradan normalleşmesi durumudur. Gebelikte Beta HCG değerinin ilk başta yükselirken sonrasında bir anda düşmesi ise gebeliğin sona erebileceğinin göstergesidir.

Herhangi bir nedenle bebeğin canlılığını yitirmesi sonucu Beta HCG hormonu salgılanmadığı için bu hormonun değeri de düşecektir. Bu nedenle hamilelik sürecinde olası bir kanama veya ağrı durumunda mutlaka jinekolojik muayene için kadın doğum doktorunuzla görüşmeli ve kan testi yaptırarak bir önceki Beta HCG değerlerinizle karşılaştırmalısınız.

Bu değerlerde bir düşüş olması, sağlıksız bir gebelik yaşadığınızın göstergesi olabilir. Bu durumda dış gebelik veya kimyasal gebelik yaşıyor olabilirsiniz.

HCG Hormonunun İşlevi Nedir?

Hamile olmayan kadının beta hcg testi üretimi beklenmez. Hcg hormonunu üreten, embriyonun etrafındaki hücrelerdir. Hormon, yumurtalıklardan salgılanan progesteron hormonunun salgılanmasını devam ettirerek, embriyonun rahim iç duvarına gömülmesini sağlar.

Gebelik Öncesi Beta HCG Değerleri

Gebe kaldıktan sonra, Beta Hcg hormonu salgılanmaya başlar. Bu hormon, döllenmeden bir hafta sonra, kanda normal seviyelerinin üzerine çıkar.

Önemli Bilgi: Hamile olmayan kadınların kanındaki Beta Hcg seviyesi, “0.1- 0.001” şeklinde görülür. Beta Hcg seviyesinin 10’dan yüksek olması, gebeliğin pozitif olması anlamına gelir. Kanda belirli bir miktarın üzerine çıkan Beta Hcg değeri, idrarda da ortaya çıkar.

Beta HCG Değeri Ne Zaman Yükselir?

Beta hcg değeri, döllenmenin olduğu tarihten itibaren yaklaşık 11-12 gün sonra yükselmeye başlar. Erken dönemde beta hcg tespiti için adet gününün en az 1 gün gecikmesi beklenerek kan testinin yapılması önerilir. Sağlıklı bir gebelikte beta hcg hormonun değeri iki günde bir kendini ikiye katlayarak artmaya devam eder.

Beta HCG’nin Düzensiz Artması veya Beta HCG Düşmesi

Daha önce de belirttiğimiz gibi, beta hcg değerinin iki günde bir kendini ikiye katlaması veya minimumu %60 oranında büyümesi beklenir. Aksi olan durumlarda sağlıksız gebelik ve tıbben sonlandırılması gereken bir gebelik olabilir.

Önce yüksek çıkıp ardından düşen değer ise, çok yüksek oranda düşük belirtisidir. Takip eden bir kanamanız var ise hızlıca doktorunuza muayene omlanız gerektiğini unutmayın.

Dış Gebelikte Beta HCG

Dış gebelikte değerin düzenli artmadığı, az artış gösterdiği veya az da olsa düşüş gösterdiği gözlemlenmektedir. Çoğunlukla ultrasonda gözükmeyecek kadar yeni olan gebeliklerde dış gebeliğin saptanması da ancak bu şekilde beta hcg değerine bakarak testip edilir.

dis-gebelikte-hcg

Tüp Bebekte HCG Testi

Tüp bebek tedavisinin son aşaması, embriyonun rahim içine transferidir. Bu transferden bir süre sonra, gebelik testi yapılıp tedavinin sonucu gözlemlenir. Aileler için uzun ve heyecanlı süren bir bekleyişin ardından, yumurta geliştirme ve ilaç tedavileri sonrası sonuç bu test ile belli olacaktır.

Tüp bebekte gebelik testi, embriyonun rahmin içine transferinden 12 gün sonra yapılır. 12 günden önce yapılan testler güvenilir ve net bilgiler vermeyecektir. Sonrasında yapılan kan testlerinde beta hcg hormonunda bir artış beklenir. Bu artış hamileliğin habercisidir. 🙂

Beta Hcg değerleri tahmini gebelik haftasına karar vermekte sizlere yol gösterecektir. Fakat ikiz veya üçüz gebelik olup olmadığı veya kesin gebelik durumunu merak ettiğiniz konularda kadın doğum doktorunuz tarafından yapılacak ultrason muayenesi çok daha önemlidir. Ultrason tahlili sonrası gebelik hakkında çok daha detaylı bilgi alınabilmektedir.

İkiz Gebelikte Beta HCG Değeri

Anne adayı olduğunuzu öğrendiğinizde değeriniz normal haftanın üzerinde ise ikizden şüpheleniyor olabilirsiniz. 🙂 Ancak beta HCG değeri tek başına ikiz gebeliğin göstergesi değildir. Aslında bu hormon plesantanın var olup olmamasına göre yükselir. İkiz gebeliğin net saptanması, ultrason muayenesinde olmaktadır.ikiz-gebelik

Kimyasal Gebelik ve Dış Gebelik Nedir?

Kimyasal Gebelik:

Sessiz gebelik olarak da bilinen kimyasal gebelik; döllenmiş yumurtanın rahim içine yerleşmeden atılmasıdır. Bu durumda gebelik kesesi oluşmadan hamilelik sona erer.

Peki kimyasal nedir ve neden olur?

 • Bu durum kanda yapılan Beta HCG hormon testi ile tespit edilebilir.
 • Gebeliğinizi yaptırmış olduğunuz kan testi veya gebelik testi ile öğrenmiş ve henüz klinik aşamasına gelmeden kanama yaşamışsanız bilin ki kimyasal gebelik yaşıyorsunuzdur.
 • Bunun sebebi ise bebekteki kromozomal bozukluktan kaynaklanmaktadır. Kromozomal bozukluk sebebi ile döllenmiş yumurta rahime tutunmadan dışarı atılmaktadır. Yani, sağlıksız bir bebek dünyaya getirmeyi önlemektedir.
 • Kimyasal gebelik birçok kadın tarafından anlaşılamayabilir. Bunun sebebi, gebeliğin anlaşılmayıp kanamanın adet gecikmesi olarak düşünülmesidir. Adet gününden sonra yaşanılan parçalı kanama kimyasal gebelikten kaynaklanıyor olabilir.

Dış Gebelik:

Hamileliğinizin 6. Gününden itibaren yükselmeye başlayan Beta HCG hormonunun düzenli takibi ile dış gebelik yaşayıp yaşamadığınızı anlayabilirsiniz. Çünkü Beta HCG hormonu, sağlıklı bir gebelik sürecinde iki günde iki katı kadar bir artış gösterirken, dış gebelikte ise böyle bir artış gözlemlenmez.

Peki dış gebelikte durum nasıldır?

 • Dış gebelikte kimyasal gebeliğin aksine yumurta döllenmiş ve rahim içine yerleşmiştir. Burada yaşanılan sorun, çeşitli nedenlerden dolayı döllenmiş yumurtanın rahme ulaşmadan olduğu yere tutunması ve orada gelişmeye çalışmasıdır.
 • Bebek rahme ulaşmadan rahim boynuna, yumurtalığa, karın kesisine veya sezaryen kesisine tutunur. Bebeğin tutunduğu yer, büyüyüp gelişmesini sağlayamadığı için hamilelik normal bir biçimde ilerleyememektedir.
 • Eğer dış gebelik fark edilmez ve bebeğin gelişimi ait olmadığı yerde gerçekleşirse, kadınlık tüplerinde ciddi hasarlar meydana gelebilir.
 • Oluşan hasarlar nedeni ile aşırı karın ağrısı ve kanama meydana gelir. Hatta bu hasar, anne adayını ölüme bile götürebilir.

Beta HCG hormonu bize hamileliğimizin müjdesini verdiği gibi, takip değerleri ile sağlıklı bir gebelik yaşayıp yaşamadığımızı göstermektedir. Beta HCG düşüklüğü ise bazen geç döllenmeden kaynaklandığı gibi sağlıksız gebeliğin habercisi de olabilir. Bu nedenle gebelikte hamilelik hormonu takibi iyi bir şekilde yapılmalı, gerekli önlemler alınarak ihmal edilmemelidir.

Dış Gebelikle Beta HCG Değeri Kaç Olmalıdır? : https://www.bebek.com/dis-gebelikte-beta-hcg-degeri-kac-olmalidir/

Aklınıza takılanları yorum olarak iletebilirsiniz.

Sevgiler.

313 Yorum

 1. Merhaba, dün hastanede kan testi yapdırdım ancak doktor o sorada olmadıgından dolayı gösteremedim. Beta hcg sonucun 10.86 cıkdı ben hamilemiyim

   1. Merhabalar bnde 9 ağustosta adet olamam lazımdı olamdim ve her ay 3 gün erken oluyorum yani ozamnda 6 Ağustos da olmam lazımdı ve hala adet görmüyorum gecikiyor adetime bir hafta kala kahvemsi lekem oldu 3 günde sadece bir leke geldi ve durdu kan testi yaptırdım sonuç 0.200 negatif ama galiba akıntım miğde bulantısı var

    1. Abla bendede 0.200 cıkdı dokdorum odasında yokdu ınternetende pek bısey anlamadım sız yardımcı olurmusunuz bana ogrendıysenız

    2. Tüp bebek tedavisi yaptırdım 2 tane embriyo transferi yapıldı kan testi yaptırdım bugün sonuç gostericem ama değer 161.0 çıktı bu ne demek hamilemiyim değil miyim

     1. Sonucu öğrendinizmiii neymiş benımde. 0.200 çıktı kardeşim

    1. Suan durumunuz nedir benim 5.2 cıktı dwfwelwek cok yakın hamillik varmi sizce

   2. Benimde dün 0.11cıktı ben hamilemiyim çok düşük bir ihtimalmi acaba bir ebe arkadaşa sorduk çok düşük ihtimal ama gebesin yada gebe değilsin denilemez dedi

     1. Ben de iki gün önce test yaptırdım 40 çıktı fakat iki gün sonra adet oldum 🙁 kese oluşmadan siz yine de çok heveslenmeyin üzüntüsü kötüymüş 🙁

     2. Benim kanda gebelik testim 0-5 0<100 çıktı ben hamile miyim sizce

     1. Hamile değilsiniz,hamilelik için değerin en az 5 olması gerekir

     2. Merhaba ben de hayiz gunume varken iki kez cubuk test yaptim biri silik biri normal 2 cizgiidi sonra 4 gun erken oldum 4üncü gun beta hcg yaptim 0.5 cikti sonra tekrardan 4 gun sonra yaptim 0.92 cikti belirtilerim var ama doktor hamile degilsin dedi benim sikayetlerim gecmedi anlamadim hamilemiyim degilmiyim yardim ederseniz sevinirim

    1. Merhaba ben dün beta hcg baktırdım 3,88 çıktı görevli çok düşük bir değer dedi haftaya tekrar baktır dedi adetime daha 8 9 gün kadar var idrarda negatif çıktı ama belirtilerimde var hamile miyim

     1. Benimde adetime 3 gün vardır gebelik testi yaptım evde bir çizgi net çıktı ikinci çizgi silik çıktı geve hastaneye gittim hastenemi sonuç 98.38 ml diyor sizce hamilemiyim

     2. En erken hamilelik belirtisi adet gecikmesidir.. bende bebek beklerken her midem bulandığında belirti mi diye düşünüyordum ama herkesin midesi bulanabilir veya başı dönebilir.. önemli olan adet gecikmesi. Sabredin ve adetinizin geçmesini bekleyin ardından kan tahlili yapar ve sonucunuzu alırsınız..

   3. Gecen ay 19 kurtaj oldum kac gundu test yapiyorum iki çizgi çıkıyor biri koyu biri açık reng kan verdim 58 cikti Hct bugun yaptum 18,2 cikti hamilelikmi bu?

    1. Kürtajdan sonra vücut hamileligin sonlandığını hemen kabullenemiyor. Bende kürtaj olmustum sonrasinda haftada 1 kere 5 hafta boyunca kan verdim doktor istedi sonuç sıfırlanana kadar hamile gibi çıkıyor.

   4. Merhabalar ben ayın 11inde kan verdim 8.18 çıktı ayın 16sında verdim 12.43 çıktı beta hgc sizce durum nedir

   5. Merhaba 10 haftalık gebeyim iki gün önce beta HCG değerim 175 bin çıktı dün kanamam oldu acile gittim kan testi yapıldı ultrasondan bebeğin kalp atışını gördük rahimde kanama alanı yok dediler kanamam durdu ama hcg değerim 126 bine düşmüş nedeni nedir acaba

   1. Merabalar ben kac gun önce test yaptım iki çizgi cikti biri acik biri koyu sonra kan verdim htc 58 cikti bugu de verdim 18.2 cikti hamilelikmi bu?

   2. 28 Mayıs 5 gün embriyosu transfer oldu 12 günde 196,7 çıktı 14 gün tekrar beta hcg yaptırcam kaç olmalı ve hamilemiyim

   1. 0.25 cıktı doktor negatif dedi ama bel agrım migde bulantım ve adet olacak mısım gibi agrım var

 2. 4 Ocak cuma günü adet günüm yani bugün gebelik için kan testi yaptırdım 1.20 beta hcg çıktı benim normalde belirtiler olurdu şimdi yok mide bulantısı var sizce hamilelik varmı

   1. Bende şuan sizinle aynı durumu yaşıyorum adet gunumden 4 gün sonra kan tahlili yaptım beta hcg değerim 1.20 çıktı doktorum haftaya tekrar gel dedi ve bugün adetimin 8. Günü 7 veya 8 gün sonra tekrar yapcam sizin durumunuzu yani hamile olup olmadığınizı merak ettim
    Lütfen soruma cevap verir misiniz

    1. Merhabalar benim reglime henüz 10 gün var bugün kan değerlerime baktırmak için gittim hamilelik düşünüyorum ama hcg ye bakın dememiştim doktor bakmış 1.20 çıktı sizin sonucunu ne oldu acaba merak ettim bende

    2. Dilay merhaba şuan seninle aynı durumdayım test sonucunu merak ettim tekrar yaptırdın mı sonucun nasıl çıktı

 3. Merhabalar regl günume 8 gun var ama Hcg testi yaptırdım 0.524 cıktı negatif dedi doktor acaba adet gunume kadar yukselmez mi

  1. benimde reglime 7 gün varken göğüs ağrısı nedeniyle acile gitmiştim gebelik şüphem var deyince tahlil yapıldı 0,137 çıkmıştı, acil doktoru kesin yok diyemem ama var da diyemem dedi röntgene göndermedi. bir hafta sora tekrar yaptırdım 19 çıktı ve gebesin dendi.

     1. Merhaba bende bugün kan testi verdim 5.1 çıktı hamileyim ben şimdi

   1. Gebeliğiniz devam etti mi acaba? Dün regl gunumdu kan testim 22 çıktı. Yarın bi kan vereceğim artık düzenli mi diye.

   2. Su an benimde 0,137 cıktı hamile değilsin diyor doktor ama bulantılarım çok sizce ne yapmaliyim

  2. Arkadaşlar merhaba,
   Kan testini özel bir laboratuvarda yaptırdım. Sınır maksimum 6 iken benim sonucum 7.5 çıktı. Hamilelik var mıdır sizce tecrübe eden var mı?

    1. Merhaba benimde iki gün önce kan testi 9.26 çıktı. Kan verdiğim görevli test pozitif ama değerin çok fazla düşük hamile olduğunu sanmıyorum dedi. İki gün sonra tekrar gel dedi. Bende morelim bozuldu sonucu doktora göstermedim iki gün sonra net sonuç alırım diye aynı durumda olan varmı hamilemiyim

    1. Merhabalar. Benimde sonucum 12 çıktı hamile olabilir miyim acaba ? Hemşire değilsin demişti ama burada 6lar pozitif diyor kafam karıştı da yardımcı olur musunuz ?

     1. sizde 0.12 mi cıktı yoksa sadece mi 12 bendede 0.12 cıktı o yuzden soruyorum

    2. Merhaba beta hcg degeri 0.200 5.8-71.2 çıkan vsrmi bilgisi olan bildirirmisiniz rica etsem

  1. Ben de buayın 14ünde aşılama yapturdım sabah beta hcg verdim 77.1 çıkmış ilaçlardan mı acaba aşılama öncesi de 2 defa ilişki olmuştu önceki verdijlerim hep 2 çıkıyordu

 4. Mrb 5 haftalık hamileyim 15subatta regl ödüm şuan mart 26 si kan tahlili yaptırdım 900 cikti değerim nasil 2sene önce dış gebelikten şüphelendiler ozaman 300 çıkmıştı hgc. Lütfen bilgilendirimisi

   1. Merhaba tugba pazar gunu gribal enfeksiyon sikayeti ile acile gittim.gebelik suphem olsugu icin beta yapildi adetime 10 gun vardi sonuc 0.135 cikti gebelik olsada simdi cikmaz dedi dr. Adetime 7 gun var sence gebelik varmidir.birdaha beta baktirsam yukselmismidir degerim.lutfen bilgi verirmisin.

     1. Mrb 0.1çıktı 1hafta önce ilişkiye girdik ama mide bulantım var

   2. Canım Pazartesi Btc testinde 5.17 çıktı 2 gün sonra yine verdim 5.67 çıktı hamilemiyim

  1. Benimde adetime 5 gün varken kan tahlili yaptırdım 6 çıktı hamile miyim acaba

 5. MERHABA ARKADAŞLAR 1 YIL ÖNCE BEBEĞİM KARNIMDA ÖLDÜ ŞİMDİ DE EN SON 24 ŞUBATTA ADET OLDUM 1 HAFA ÖNCE KAN TAHLİLİ ALDIRDIM 21,23 ÇIKTI 2 GÜN SONRA YAPTIRDIM 74,83 ÇIKTI HAMİLE MİYİM CUMA GÜNÜ GEL DEDİ DR OZAMAN ULTROSYNDA GÖRE BİLİR MİYİM?

   1. Slm cnm bn cuma günu kan verdim hcg 106.7 gebelik var dedi
    Aradan 2.3 gun sonrada saglik ocagina gittim 190 olmuş aca iyiyemi gidiyor nasil yükseliyrmu

   2. Merhaba ilk yaptırdığım t3st 8.3 çıkmıştı sonraki 40.46 5 gün sonra tekrar yaptırdım 31 e düşmüş kimyasal gebelik olabilir d3siler sizce nedir lütfen cvp

   3. Merhaba ben bugün hcg tes yaptırdım 2,68 cıktı sizca hamilamiyim dohtor yök ‘da diyamam var ‘da diyamam dedi tüp bebek yaptırdıydim bugün 9 gün olduydu transfer ıslama

   4. Beta hcg 6,30 çıktı sizce varmı doktor hemşire kızlara yok demiş fakat idrar testinde çıktı adetim 3 gün geçti fakat bugün kahverengi leke gelmeye başladı

   5. Merhaba, HCG değerim geçen hafta 1.626,26 çıktı ve evde yaptığımda iki çizgi çıktı ama emin olamıyorum hamilelik var mı?

    1. Yaaa iki çizgi çıktıysa ne duruyorsun gitsene doktora üstelik değerin yüksek çıkmış hamilesin işte.. hayırlı olsun

   6. Merhaba benim beta 0.100 çıktı reglim 1 gün geçti sadece sizce hamilelik olabilir mi normalde reglim gecikmez tabiki biraz daha bekleyeceğim kasık ağrılarım da var hafif ama bu sonuç sizce başlangıc için bişey belli eder mi

 6. 2 gün önce 64.4 cikti.. simdi 155 cikti sonuc nedir illa 1000 i gecmesimi lazim kesin olmasi icin

  1. Hayır tabiki, 2günde bir 2kat artış olması lazım zaten,, yani normal bi süreçtesin gebelik var hayırlı olsun cnm:)

   1. Merhaba ben 2 gün önce akşam HCG testi yaptırdım 15 çıktı ve kanamam vardı düşük tehlikesi var dediler bu sabah tekrar yaptırdım 46 çıktı ve kanamam baya bi azaldı düşük teklikesi devam ediyormudur

    1. 9 gün gecikmem var 0.200 nedir bir gün önce 0.100du yarn gel dedi var gibi dedi bı pihti gittim yoktu kanda 0.200 çıktı yok denildi anlamdim

     1. Bende 0,137 çıktı tüp. Bebek.taransfwri min 7. Gunundeyim hamilemiyim. Bilmiuorum

   2. İlişkiden 1 hafta sonra Beta HCG Cumartesi yaptırdım 1,07 çıktı Pazartesi 1’20 çıktı hamilelik varmı acaba😞

   3. Merhabalar benim degerlerim 109 cikti ilk sonra 402 oldu 2 gjn sonra baktirdjm 662 cikti cokmj dusuk cok tedirgin oldjm cevaplarmisiniz bilginjz varsa litfen

   4. Slm dün gece BETA hcg kan verdim sonuçta 0.204 yazıyor referansta 0.5 yazıyor sizce hamilemiyim

   1. Merhaba benim sonucum 0,23 çıktı hamilemiyim acaba idrar testi iki çizgi çıktı ama kan testi 0,23 referans 0,5 yaziyor

    1. Maalesef 0 ile başlayan değerlerin hepsi negatif 0,200 olsa bile yada dhaa fazla olsa bile 5 den sonrası gebelik var demektir

    2. Mtha 1hafta geçti adetime kan.testi verdim sonuç 118.2 cıktı negatif yazıyor hamilemiyim

 7. Merhaba benım 5.7 cıktı hcg pozitif dendi am dıs gebelikte olabilirmiş sadece kesede olabılırmıs bilen varsa cevaplayabilirmi?

 8. Merhaba arkadaşlar ben 25 gün önce test yaptırdım sonucum 0,100 çıktı ,referans değeride : 0-5 çıktı,fakat dün bir daha test yaptırdım 112.7 çıktı beta referans değeri gene 0-5 çıktı , 25 gün önce yaptırdıgımda da hamilemiydim

 9. MERHABALAR BUGÜN ACİLDE BETA HGC TESTİ YAPTIRDIM.1.73 ÇIKTI ŞÜPHELİ GEBELİK OLABILIR DEDİ DOKTOR. HENUZ ADETİM GECİKMEDİ SİZCE GEBELİK OLABİLİRMİ ?

 10. Benim adetim gecikince kanda gebelik testi yaptırdım sonuç 5,7cikti acaba hamileliğin lütfen cevap verin

  1. İlişkiden 1 hafta sonra Beta HCG Cumartesi yaptırdım 1,07 çıktı Pazartesi 1’20 çıktı hamilelik varmı acaba😞

 11. Hocam benim beta hcg değerim 19.08.2019 da 270 cıktı 7 gün sonra tekrar gittim ve bu değer bir anda yükseldi 6447 cıktı korkuyorum bi şey olcak diye neden bu böyle normal mi

 12. Herkese merhaba ben 6 gun once kan testi verdim ve beta hcg 1358 cikti 6 gun sonra yani biraz once bugun ise 19797 cikti sizce normal mi gidiyor bilen varmi doktor randevum a 2 gun var

 13. Merhabalar adetim 4 gün geçti dun sabahtan kan testi yaptırdım hcg 0.1 cıktı ve hala adet olmadim sizce hcg yukselirmi hamile olabilirmiyim?

 14. Hocam ekimin ucunde kurtaj oldum birdaha adet gormedim ayin birinde doktora ciktim hcg sonucum yuzde 36 cikti hamilesin dediler ayin besinde tekrar hcg tahlili yaptilar oda yuzde 74 cikti hamile deilsin dediler ben hamilemiyim deilmiyim

 15. Benimde ilk hcg tahlilim yuzde 36 cikti hamilesin dediler uc gun sonra tekrar hcg tahlili yaptilar yuzde 74 cikti hamile deilsin dediler ben simdi hamile miyim deilmiyim

 16. Merhaba,
  Hcg değerlerim anormal bir şekilde artıyor. 2 günde bir yapılan testlere göre 87, 117 , 137 çıktı. Doktor dış gebelik olabileceğini söyledi. Ne zaman anlaşılır dış gebelik olduğu? Böyle bir ihtimal varsa neden şimdi müdahale edilmiyor? Değerli bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum

   1. Benimde 2,0 çıktı sonuc negatif dedi doktor sizce bi kac gun somra test yaptirsam sonuc deisir mi

  1. Benim beta hcg cuma 1031 di cumartesi 900 du bugun 840 doktorum düşüyor dedi iki gun sonra dusmezse kurtaj dedi ama kanamamda var agrim yok sayilir bebegimi kaybediyorum sanirim zaten 15 gunluk bi gebelikti

 17. Merhabalar ben az önce hastaneden geldim dün bir lekelenme ve bununla beraber kasık ağrısından dolayı. Kanda hcg sadece 0 çıktı. Doktor gebelik yok dedi. Ancak tahlilde daha önce <işareti olurdu ancak iş di özel referans kısmında 0-1haftalik 5 _
  -50 yazıyı bu ne anlama gelmektedir.

 18. merhaba benim3.33 beta hcg çıktı hamilelik varmıdırnadetim düzensiz doktor ilac vermedi sınır dedi ama sizce

  1. Merhabalar dört ay önce sezaryen oldum bu ay dört gün gecikmek oldu çok silik çizgi çıktı kan testi yaptım 19 .63 çıktı hamilelik var mı acaba bu değer yoksa düşük mü

 19. İyi günler adetim 3gün gecikti test yaptırdım beta hcg 137 çıktı doktor hamilelik belirtileri var ama hamilesin demek için 1000olması lazım dedi sizin bi bilginiz var mı acaba hamile miyim?

 20. Merhaba ben 3 hafta önce hastanede yatarken gebelik testi yaptılar ve sonuç 0.100 çıktı ama daha adetime 1 hafta vardı. Adet günüm geldi ve üstünden 10 günde geçti pazartesi günü test yaptırdım sonuç 4.23 çıktı perşembe geri gel kan ver dedi doktor sizce gebelik var mıdır..?😔

 21. Merhaba Ben I’m gtg mi bir hafta once 371 cikmit bugunu yaptirdim 498 cik acaba bebek varmidir ama benim biraz kanmamda oldu ilk cektirdimde 266 cikmit normaldir cevap ver bilirmisiz

 22. Merhaba ayın 16 sı beta hcg 9 du. 21ocakta tekrar baktırdım 106 cıktı 24 ocakta baktırdım 450 çıktı bu normalmii cok yüksek gibi geldi bana bide reglime 2 gün var olmama olasılığı varmı?

 23. Merham ben adetimden önce kan testi yaptirdim ama 01 çıktı 1 hafta sonra adetim 5 gün gecikti 4.53 çıktı sizce hanilemiyim

 24. Merhabalar 10 gün önce test yaptırdım 0.100 cıktı daha sonra 2 idrar testi yaptırdım çift çizgi ve bugün tahlil yaptırdım 19.41 cıktı sizce hamileriyim?

 25. Merabalar ben ocağın 20 de çatlatma iğnesi vurundum dün kan verdim 42 75 çıktı acaba iğnenin kalıntı sı olabilirmi hamilelik varmı çatlatma iğnesi nden on beş gün sonra kan verdim yani dün 42,75 çıktı

 26. Adetime 1 gün var ve kanda beta hgc yaptirdim.sonuc 0.01000 çıktı acaba bu değer artar mı?

  1. Merhaba Kadriye hanım acaba hamilemiydiniz odegerle bende de öyle çıktı sonuç aradan bir yıl geçmiş ama inşallah görürsünüz

  1. Merhaba bende kan testi yaptırdım 0.200 cıktı dr ne var dedi ne yok dedi bir hafta sonra gel dedi hiç bir şey anlamadım sizde haberler nasıl oldu gebelik çıktımı

 27. Merhaba ben yeni evliyim adetime 3 gün kala kanamam oldu 2 gün sürdü şuan da 5 gün adetim gecikti test yaptırdım değer <2,00 çıktı hamilemiyim.

 28. Merhaba ayın 15 inde evlendim 29 unda adet olmam gerekiyordu 27 sinde kanamam oldu 2 gün sürdü adetim şuan 5 gün gecikti test yaptırdım değer <2 çıktı acaba hamilemiyim

  1. Merhaba arkadaşlar benim de 3 gün önce tahlil yapıldı beta hcg 136.6 çıktı gebelik var dedi doktor ama beta hcg dğşğk dedi dış gebelikde olabilir dedi tekrar tahlil yapacak sizce nedir

 29. Adetimin son günü birlikteliğim oldu herhangi bir şekilde korunmadık eşimle adetim 10 gün gecikti test yaptım ve negatif çıktı tek çizgi oluştu yani. Ama karın içimde ve kasıklarımda iki haftadır acıma ve ağrı var göğüs uçlarım çok acıyor hamilelik olabilir mi sizce

  1. Adetim 8 gün geçtiğinde evde test yaptım negatif cıktı ama göğüs ağrısı kaşık ağrısı geçmemişti 12 gün gecikince dr a gittim ultrasonda gebelik görünmedi kan testinde 63.73 cıktı 5 gün sonra tekrar kan verdim 235 cıktı. Haftaya keseyi görmek için gidecem insallah

 30. Merhaba pazartesi günü kan testinde 14,72 çıktı çarşamba günü 18,56 çıktı 2 katı artması gerekiyordu sizce neden artmamıştır bu bir sorunmu gebelikte bir problem varmıdır

 31. Merhaba bugün test yaptırdım testimde 0.15 çıktı ebe Pazartesi gel az yükşelmiş dedi sizde hamilemiyim lütfen cvp larmısınız 🙏🙏🙏

 32. 9 gün gecikmem var 0.200 nedir bir gün önce 0.100du yarn gel dedi var gibi dedi bı pihti gittim yoktu kanda 0.200 çıktı yok denildi anlamdim

 33. Merhabalar adetim 1gün geçikti ve 3tane TED yaptım 3ü de ikinci çizgi silik belli çıktı kan sonucun beta hcg 6,32 sizce nedir ?

 34. Merhaba 11 gün test yaptım… HCG 4,31 çıktı, negatif mi yoksa 1-3 gün sonra tekrar mı test yapsam?

 35. Adetime 4 gun var bugun dayanamayip kan tahlili verdim. Goguslerim cok sizliyo ve seffaf yapisak sizinti oldu. Beta hcg 2 cikti sizce yukselirmi

   1. Ben bir şey sormak istiyorum salı günü hastaneye gittim beta hcg değerim 71. Çıktı sağlık ocağına gittim bugün sabahtan kan verdim 196.60 çıktı. şimdi hamile miyim yoksa kimyasal gebelik ve dış gebelik felan olabiir mi

 36. Merhaba 11 haziran sat tarihim. 8 gün geciktim bugün cumartesi ya acilden gebelik testi yaptırdım. 0.13 çıktı hastanedeki doktor kesinlikle yok dedi. Çok mutsuzum 😥 aranızda böyle olup da gebe oldupunu öğrenen var mı?

 37. Merhaba adet gunune son 1 gun kaldi. Dayanamadim kan testi yaptirdi. O.100 cıktı. Hamile degilim degil mi

  1. ADETİM BİTTİĞİ GÜN İLİŞKİ OLDU ŞUAN 11. GÜNÜNDE BTHCG DEĞERİ 1.1 SİZCE YÜKSELME OLUR MU?

 38. Daha önceden 2 kez test yaptırdım 0.21 çıktı dün tekrar kan testi verdim 2.60 çıktı sizce yükselir mi hamilelik var mı

 39. 12 gün adetim gecıkıyor bugun kan tahlili yapıldı bthcg 25.2 pozıtıf dedı doktor yalnız deger düşük 1 hafta sonra tekrar gel kan tahlili ni tekrarlıyalım benım gıbı olan var mı

  1. Benimde 5.0 cıktı 2 gun sonra tekrar baktım 7.2 cıktı bugün baktım 1.20 yazıyor anlamadim ilk ikisi özelde yapılmıştı testler sonuncuyu devlette yaptırdım adet günüm bugün normalde ama henüz helen giden de yok kafam çok karıştı. 7.2 için hep olumlu şeyler yazıyor ama doktor çok ara bi değer olabilirde olmayabilirde demişti.

 40. Kızlar merhaba adetim 5 gün gecikti kan verdim hcg 6.1 çıktı lakin adet oldum gebelik testindede çizgi silik çıkıyo bunu yaşayan varmı

 41. Merhabalar arkadaşlar ben 21 eylülde adet görmem gerekiyordu görmeyince 5 gün geçince test aldım yaptım iki çizgi çıktı bir test daha yaptım ondada iki çizgi çıktı sonra gece leke gördüm hastaneye gittim acil doktoru kese görmedi ve kanda beta hcg 21.43 çıktı iki gün sonra polikiliğe gel gebelik yok dedi ben şuan kafayı yiyecem bana olumlu veya olumsuz bilgi verirmisiniz arkadaşlar..

 42. 4 gün geciktim kanda ve idrarda çıkmadı kan 0.200 çıktı yükselir mi hamile olabilir miyim yaşayan var mı lütfen yardımcı olun 🙁

 43. Ben 4 tane idrar testi yaptım pozitif çıktı kan testi yaptırdığımda ise Beta hcg 0.13 çıktı doktor pozitif demek için çok erken dedi sizce gebelik varmı?

 44. Arkadaşlar pazartesi kan verdim 10 < 2 çıktı hamile değilim sanırım bugün erken gebelik testi yaptım bişey çıkmadı biraz daha beklesem mı aceba değer yükselir mi ?

 45. Merhaba dün kan testi yaptırdim ve 1,2 çıktı regl dönemine daha 13 gün var ama 1 haftadır midem bulanıyor basım dönüyor çok uyuyorum ve hatta 3 gün önce bayılacak gibi oldum sizce gebelik varmı folikasit içmemi söylediler ve olabilme ihtimali var denildi

 46. Adetim gününde leke geldi gitti sadece olmadım ve aşırı bı sancı var 17gun gecikti 2gun önce de sancidan dolayı gittim test yapıldı beta 2.0cikti doktor yok dedi ama 2.0cikipta hamile olan var mı acaba bende hamilemiyimdir yükselir mi daha

 47. Merhaba adetime 4 gün var test yaptım silik bir çizgi belirdi betahgc değerim ise 12,11 çıktı aşırı kasık ağrım var sizce hamile miyim ?

 48. Dun acilde test yaptirdim 0.32 cıktı doktor gebelik yok dedi adetim 2 gün geçti yarın tekrar testi tekrarlayacak sizce hamilemiyim

 49. Beta hCG sonucu 84389 IU/L çıktı. Bu değer ne anlama gelmekte acaba yaşayan ya da bilen var mı?

 50. Merhaba ben de dün kan tahlili verdim 21.25 çıktı hemşire 21 den bişey olmaz diyor sizce varmıdır

 51. Adetim en fazla 1 hafta gecikirdi bu sefer adetim biteli 44 gün oldu geçen hafta bir kez kahve pembe arası azıcık bir lekelenme oldu adet oldum sandım sonra hiçbir şey gelmedi 3-4 gün sonra kan tahliline gittim bhcg <1 çıktı sonuç negatif gözüküyor aslında ama geç döllenme kafama takıldı çünkü hiç öyle bir lekelenmem olmamıştı ve çok beyaz akıntım oluyor. Benzer durumu yaşayan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi

 52. Merhaba adet gününden 1 gün önce kan testi yaptım 2,3 çıktı ve adet olmadım böyle olup hamile kalan var mı acaba?

 53. Merhaba. Hanımlar az da olsa sizi kendi durumum üzerinden bilgilendirmek istiyorum. Ben ademe 6 gün kala doktora gittim ultrasonla baktı hamilelik şüphesi var dedi hcg 3.70 çıktı. Adet günüm gecikince günümden 2 gün sonra kendim test yaptım çift çizgi çıktı. Adetten 4 gün sonra da kan testi yaptırdım hcg 900 çıktı. Size tavsiyem adetinizin geçmesini bekleyin. Rabbim isteyen herkesin kucağını doldursun inşallah.

 54. Ben bugün kan testi verdim sonucumda 143. 78 çıktı hamile miyim bide yanında 1.73 yazıyordu hamile miyim ya kac haftalık bilen var mı

 55. Merhabalar ben 2 ay önce düşük yaptım ve 4 gün önce gebelik testi yaptım sonuç pozitifti dünde kan verdim değerim 125.7 çıktı ve hamileyim Rabbim tüm isteyene nasip etsin

  1. Benim de adetim e 1 hafta var bugün yaptırdım canım 6.7 çıktı ama en sağlıklısı düşünmeyip adet gecikmenin beklemek. Ben öyle yapacağım.

 56. merhabalar ben bisey sormak istiyordum benim esim hamilelik testi yaptirdi kan testi ama sonuclar geldi ama anlayamadik biz yani sonuclarda hcg 242.2 yaziyor hamilemi anlamina geliyor

   1. Benim kan testi 0.200 cıktı doktorum negatif pozitif demedi bir hafta sonra gel dedi gidecem ne oluyor sizce

 57. Merhaba ben adet günü kanda bthcg ye baktırdım 103 çıktı lanet olası nette okadar gereksiz bilgi kirliliğine rastladım anlatamam sabaha kadar uyumadım sabah tekrar kan verdim ağlaya ağlaya gittim 176 olmuştu bir gün bile geçmemişti üzerinden yükselir mi endiseleniyorum

  1. merhaba benimde 0.14 cikti hamilelik olabilirmi 3 gün gecikti ve 15 gun once 2 gun ara ara lekelenmem oldu

 58. Merhabalar ben bir şey sormak istiyorum lütfen biri cevaplasın artık kafayı yemek üzereyim ben 27 günlük gebeyim daha değerim 530 çıktı dün normal mi bu

 59. Merhaba 2 hafta adetim gecikti kan testi yapıldı bugün 2.3 doktor hamile değilsin dedi ama hamilelik belirtilerim var acaba hamile olabilir miyim

 60. Merhaba,
  Adet olmam gerekiyordu olmadım, 1 gün sonra kan tahlili verdim sonuç 71,86 çıktı.
  Sanırım hamileyim kaç haftalık acaba, bilen yorumlayabilir mi 🙂

 61. Merhabalar
  İnşallah cevap bulabilirim
  Sevgili arkadaşlar kafam Allak Bullak oldu
  Beta hgc verdim ilk ayın 11inde 8.18 çıktı 16sı tekrar verdim 12.43
  Doktor net birsey demedi sizler ne düşünüyorsunuz

 62. Merhaba benim adetim geçti Beta HCG değerim 4.4 çıktı hemşire hamilelik var dedi doktora gittim Doktor 5’in altı negatif sayılıyor dedi bu konuda yardımcı olur musunuz hamilelik var mı

 63. Merhaba en son 22 Ekim de regl olmuştum 7-8 gün gecikmem var bu gün kan testinde hcg 4618,48 çıktı kaç haftalık hamile olmuş oluyorum.

 64. Şuan benim 5+3 gebeliğim gorunmektedir. Ama doktor detaylı bilgi vermedi 2 günde bir kan veriyorum beta degerim şuan 797.60 bu normal midir kese ne zaman belli olur çünkü görünmedi

 65. Merhabalar 3 gün embriyosu 10. Gundeyim dayanamadım beta HCG değerim 3.1 çıktı. Asıl test tarihim 4 gün sonra değer yükselir mi acaba

 66. Iyi gunler. 8 gun once tup bebek embriyo transferi yaptik. Doktorumuz 12. gun test istemisti ancak biz sabredenedik ve 8. gun hizli test ve kan testi yaptirdik. Hiz test pozitif cikti kan testinde de beta hcg 144 cikti. Testi erken yapmamiz gebelik durumunu degistirir mi ?

 67. Merhabalar
  3 Ocak pazartesi günü kasık ağrısı ve kanama şikayeti ile doktora gittim gebelikten şüphelendi doktor ve HCG degerinde 97 pozitif hamilelik çıktı ultrasyonda görülmedi 2 gün sonra tekrar HCG testi yapıldı ve 92 ye düşmüştu hafif lekelenme ve kasik ağrısı devam ettiği için sağlıksız gebelik olabilir dedi ve iki gün sonra tekrar tahlil vereceğim çok üzgünüm sürekli aklımda acaba bu değer yukselirmi yani daha yeni bir gebelik olduğu için veya düşük tehlikesi olduğu için HCG değeri düşmüş olabilir mi

 68. Geçen aralık ayı içerisinde hiç adet görmedim.O dört hafta boyunca.3 Ocak günu evde gebelik testi yaptım koyu bir şekilde çift çizgi çıktı emin olayım diye sağlık ocağına gidip kan verdim beta HCG değerim 85042.Doktor hamilesin dedi 6 haftalik olabilir.Ben şimdi 6+1 hamileyim.Beta HCG m yüksek ikiz gebelik olabilir mi.?Yardımcı olabilirmisiniz

  1. Merhabalar bende şu an aynı durumda gibiyim .. en son Aralık 10 da adet gördüm ve hiç geçilmem olmazdı . Kan verdim 2 gün önce beta 0.100 çıktı merakla bekliyorum 🥰

 69. Benimde 1 mUl çıktı sadece bu ne demek değer kısmında bir de 05.5 yazıyor ilk yerde

 70. Marhaba Hcg sonucum 5.00 sizce hamile olabilirmiyim🙏simdiden cok teskkur ederim🙏

 71. Merhabalar beta değerim 59 çıktı acildeki doktor korkuttu düşük yapmışsın yada yapacaksın dedi. Ne kadar doğru bilgilendirir msnz.

 72. 17 gün günüm geçti son adet tarihinin 1 Haziran 36 günde adet oluyorum kantesti verdım 0_5.3 çıktı değerde 0.2 çıktı ne yapmalıyım beklemeliyim doktor gitmeliyim

 73. Merhaba benim 23 eylülde hcg sonucum 30 du 2 gun önce 15 di 30 olmusdu bugun tekrar yapdirdim 30 eylulde 180 cikdi bana dusuk geldi sonuc ama bilemedim 2 gun sonra tekrarlicam sizce nasil

 74. Bende test yaptirdim Beta hcG idrar testo yaptirdim 402.50 cikti tam olarak anliyamadim araya hafta sonu girdi doktor yok pazartesi gununu bekliyemedim sizce??

 75. Merhabalar benim adetim 5 gün gecikti sonra adet oldum ama garanti olsun diye adet olduğum gün kan verdim ve sonucum da HCG:<5.00 mIU/mL çıktı sizce hamilemiyim devamında ise 3 hafta 5.8-71.2 yazıyor acil cvp verirmisiniz?

 76. Merhaba bta testime göre 3.5 çıktı regl 9 gün geçti idrar testi evde yaptığımda çift çizgi ama kan değerinde 3.5 çıkması gebe olma ihtimalim varımdır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kayıp Parola

Lütfen kullanıcı adınızı ya da e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.