spor

Hamilelik sonrası göbek eritme egzersizleri

Gebelikten sonra anneler fazla kilolarından şikayetçi oluyorlar. Sonuçta 9 ay boyunca hem hareketsiz kalarak hem de hamileliğin anne adayına verdiği biyolojik yükle birlikte, anne adayları ister istemez kilo alabiliyor. Bu durumda doğum sonrasında anne bebeğini emzirdiği takdirde kilo vermek çok tavsiye edilen bir yöntem olmamasına rağmen anneler kilo vermeye çalışıyor.

Kilo verirken aynı zamanda bir spor yahut egzersiz yaparsanız, bu dönemde kilo vermek hem vücudunuzun toparlanmasında hem de kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Ne gibi egzersizlerden faydalanılabilir

1- Sırtüstü uzanın ve bel çukurunuzun altında yumurta olduğunu hayal edin ve yumurtayı kırmamak için de bel çukurunuzu korumaya çalışın. Bacaklarınızı tablet ab konumuna getirin. Ellerinizle başınızı destekleyin ve önce göğüs kafesinizi havayla doldurup, bu havayı boşaltırken de sadece karnınıza odaklanın ve bacaklarınıza doğru kalkın. Bu hareketi 15 kez yapmaya çalışın.

2- İlk harekette olduğu gibi bel çukurunuzu korumaya alın ve sırtüstü uzanın. Bacaklarınızı dizlerden kırın ve tabanları yere değecek şekilde durun. Derin derin nefes alın ve nefesinizi verirken de ellerinizle dizlerinize uzanın. Bu hareketi 15 kez tekrarlamaya çalışın.

3- Yere sırtüstü şekilde uzanın ve bacaklarınızı havaya doksan derece olacak şekilde kaldırın. Ellerinizle, sadece karın kaslarınızdan güç alın ve ayak bileklerinizi tutmaya çalışın. Karın kaslarınızın gerildiğini hissedeceksiniz.

4- Sırtüstü uzanın ve ellerinizle poponuza güç verin. İki bacağınızı birlikte yere paralel olacak şekilde kaldırın. Derin bir nefes alın ve bu sırada bacağınızı göğsünüze doğru çekin. Nefes verirken de bu bacağınızla havayı tekmeleyip, diğer bacağınızı göğsünüze çekin.

5- Sırtüstü yere yatın ve bacaklarınızı yere dik olacak şekilde kaldırın. Derin derin nefes alın. Nefesinizi verirken bacaklarınızı gergin biçimde yavaşça yere doğru indirin. Fakat yere değdirmeden nefes alın ve verirken yine kaldırın.

6- Yere yüzüstü uzanın ve parmak uçlarınızdan ve ellerinizden destek alarak şınav pozisyonunu alın. Kollarınızı gergin bir şekilde tutun ve bu sırada tek bacağınızı dizden kırın ve düzeltin. Bu hareketi her iki bacak içinde 15 kez tekrarlayın.

7- Yere yan bir şekilde uzanın ve bacaklarınıza esnek olan fitness bantlarından birini bağlayın. Bu şekilde hem karın hem de bacak kaslarınızı çalıştırmış olacaksınız. Üstte olan bacağınızı yukarı kaldırabildiğiniz kadar kaldırın. Aynı hareketi her iki bacak için de 15 kez tekrarlayın.

 

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]Doğum sonrası ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/dogum-sonrasi/ 👶[/box]

Post navigation

Bir yanıt yazın

8. Ay Gebelikte Beslenme

Hastane Çantasında Neler Olmalıdır?

İsim Analizi Testi Nasıl Yapılır?