burclar-cocuklarin-karakterini-nasil-etkiler

Burçlar Çocukların Karakterini Nasıl Etkiler?

Her çocuk kendine has yetenekleriyle hayata gelen, dünyada harika tatlar bırakma potansiyeli olan biricik bir tohum!

Ebeveynlerin belki de en zorlandığı konulardan biri ise, daha küçük yaşlardayken bu tohumun maddi ve manevi kaynaklarını keşfedip, çocuklarını kendi beklentilerinden sıyrılıp, potansiyelleri doğrultusunda yönlendirmek.

Anne Babalar Çocuklarının Becerilerini ve İç Dünyasını, Kendi Önyargıları ve İsteklerinden Sıyrılarak Nasıl Keşfedebilir? ⭐

Astrolojik doğum haritası çocuğunuzun doğduğu an ve yerden gökyüzüne bakarak, gezegenlerin izafi bir haritasının çıkarılmasıdır.

Bu nedenle kişiye özeldir. Çocuğunuzun ilk nefesini aldığı o kıymetli an’da gökyüzünde neler varmış diye baktığımızı düşünün!

Ve buradan yola çıkarak, binlerce yıllık gözlem ile oluşturulmuş sembolik bir dil, yani astroloji aracılığıyla çocuğunuzun karakteri hakkında detaylı bir analiz yapabiliyoruz.

Bu analizde neler mi var? ⭐

  • Çocuğun kimliği, var oluş amacı, belirli durumlar karşısında benimseyeceği tavırlar ve de vereceği tepkiler
  • Öğrenme modeli, yatkınlığı, okuma ve konuşma becerileri
  • Sanat, spor alanında yetenekleri
  • Zorlanabileceği alanlar, dönemler ve bunları aşma yolları
  • Akran ilişkileri, öğretmen ve otoriteyle olan ilişkisi
  • Aile bağları, anne ve babasını nasıl gördüğü, bu konuda anne-babaların nasıl tavırlar sergilemesinin daha yapıcı olacağı
  • Uzun vadede üniversite eğitimi potansiyeli, yurt dışında okuma ve yaşama potansiyeli, uygun ülkeler
  • Mesleki yetenekleri, potansiyeli
  • Sağlığı

Bir astrolog olarak yaptığım, doğum haritası üzerinden çocuğun ruhunun neler yapmak istediğine dair bir keşfe çıkmak ve anne babaları bu konuda bilgilendirmek. 😊

Dahası, anne ve babanın ve varsa kardeşin haritaları ile birlikte değerlendirme yaparak çatışma ve uyuşma noktalarını tespit edip, nasıl tutumların daha yapıcı olacağı konusunda önerilerde bulunuyorum.

 Burçlar doğum haritasının belkemiğini oluşturuyor⭐

Çocuğunuzun en azından doğum haritasını çıkarmanızı tavsiye ederim. Bunu internet üzerindeki birçok siteden ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Böylece yazacağım yorumları çocuğunuzun burcu ve yükselen burcunu okuyarak takip edebilirsiniz.

cocuklarin-kariyeri-burc

Bundan sonra sizinle bebek.com vasıtası ile yukarıda bahsettiğim, doğum haritası analizi kapsamındaki başlıklar ve nasıl tespit edilebilecekleri hakkında yazılar paylaşacağım.

Her yazımın sonunda çocuklara özel iki haftalık burç yorumları olacak!

Hadi, ilk burç yorumlarımız ile başlayalım! 😊

Deneyimlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın! Koç ya da Aslan ya da Başak annesi.. ya da farklı bir burcun annesi olmak nasıl sizden dinleyelim.

Mart ortasında tekrar görüşmek üzere.

astrolog

Çocuklara Özel İki Haftalık Burç Yorumu

Koç

Mart ayının ilk yarısında çocuğunuz biraz daha kendi içine kapanık, pek de konuşmak istemeyen bir ruh halinde olabilir. Merak etmeyin, bu durum ay sonuna doğru düzelecek ve alışkın olduğunuz enerjisine kavuşacak! 😍

Bugünlerde rüyaları yoğun olabilir, sabah saatlerinde rüyaları hakkında konuşarak ya da oyunlar esnasında rüyalarını sorarak iç dünyası hakkında tüyolar edinebilirsiniz.

Bu dönemde ayrıca çocuğunuzun bağışıklığı biraz daha düşük olabilir, özellikle boğaz bölgesini ve ayaklarını korumaya özen gösterin.

Bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirmek için aşağıdaki yazıdan destek alabilirsiniz. Bağlantıya tıklayın;

https://www.bebek.com/bebeklerin-bagisiklik-sistemini-guclendiren-5-besin/

Chiron’un Koç burcuna geçişi nedeniyle, önümüzdeki günlerde karakter gelişimi, “ben” diye tutturmaları ve bazen de farkında olmadan sergilediği bencilce davranışları ile sizi biraz yorabilir. Özellikle 21-22-23 Mart doğumlu Koç burcu çocukları bu sene biraz daha zorlu bir dönemden geçebilir!

Boğa

Mart ayı boyunca Boğa çocukları hiç olmadıkları kadar enerjik, güçlü ve aktif! Oyun oynamak, hareket etmek, dışarda olmak isteyecekler.

En güzeli önlerine biraz uğraşmalarını, enerji atmalarını sağlayacak bir oyun ya da aktivite çıkarmak! Fiziksel anlamda güçlü oldukları bir zaman dilimi.

Eğer enerji fazlasını atamazlarsa daha agresif olabilirler. Ayrıca Mart ayı boyunca akranları ile iletişimde biraz zorlanabilir, anlaşma problemleri yaşayabilirler. 😒

İkizler

Her daim heyecanla konuşmasına, meraklı olmasında alışkın olduğunuz çocuğunuz bu ay boyunca biraz daha dingin.

Merak etmeyin, Nisan ayı itibariyle eskisinden de coşkulu halde sahalara geri dönecek! Bu günlerde anne çocuk iletişiminiz hem daha merhamet ve sevgiye yatkın halde hem de maalesef ki yanlış anlaşılmalara açık bir zaman diliminde.

Bazen aynı dili konuşamadığınızı hissedebilirsiniz, sakın üzülmeyin ay sonunda bu etki de açılacak! 😊

burclar

Yengeç

Yengeçler önümüzdeki 1.5 yıl boyunca önemli değişimlerden geçiyor. Bu nedenle zaman zaman kendilerini baskı altında, sıkışmış hissedebilir ve tam sebebini bilemedikleri huzursuzluklar yaşayabilirler.

Kelimelere dökmek, kendini ifade etmek her zaman kolay olmayacaktır. Özellikle 9-13 Temmuz doğumlu bir Yengeç çocuğunuz var ise yıl sonuna kadar çocuğunuzu dönem dönem küskün, kırgın ya da huysuzluk yaparken bulabilirsiniz.

Sakın otoriter bir şekilde üstüne gitmeyin, zaten “hayat üstüme geliyor”un çocuk versiyonunu yaşıyor! Sağlıkla ilgili olarak da, özellikle hormonlar ve beslenme ile ilgili daha dikkatli yaklaşılması gereken bir dönem.

Mart ayı boyunca doğum günü partileri ve sosyalleşme zamanı sizi bekliyor ancak çocuğunuz arkadaşları ile arada gerginlikler yaşayabilir, ufak sürtüşmelere açık bir dönem.

Aslan

Aslan burcu çocukları Mart ayı boyunca kendini göstermek isteyecek. Daha atak ve coşkulu tavırlar sergileyebilir, bunu yaparken de özellikle anneden destek bekleyecektir.

Konfor alanı yaratmanızı isteyecektir. İsteklerini alamazsa biraz daha gergin ve de saldırgan tavırlar sergileyebilir gibi duruyor.

Aynı zamanda özellikle ayın ilk 15 gününde rüyaları yoğun olacaktır. Korkuları ortaya çıkabilir, kendi içine dönüp hissettiklerini tam olarak ortaya dökmek istemeyebilir. Hislerini ve arzularını anlamak için oyundan faydalanabilirsiniz.

Zira Aslan çocukları neşeyle yapılacak her aktiviteye her zaman açıktır!❤

 

Başak

Mart ayı boyunca titiz ve detaycı, mükemmeliyetçi Başak çocukları insanlarla ilişkilerine ve kendini ifade etmeye odaklanıyor olacak.

Çocukluk aşkları gündeme gelebilir! 😍

Uzaklar, yabancılar, seyahatler, uzaklardan gelecek olan akrabalarla iletişimler söz konusu olabilir. Yüksek öğreniminde neler yapabileceğine dair kafa yorabilir, belki de çocuğunuzu farklı eğitimler, kurslara yazdırabilirsiniz.

Uzun vade için bir uyarı; Chiron’un Koç burcuna geçişi nedeniyle önümüzdeki 5-6 yıl içinde aile içindeki maddi konularda iniş çıkış olursa lütfen çocuğunuza birebir yansıtmayın, fazlasıyla etkilenecektir.

Burçlar Çocukların Karakterini Nasıl Etkiler?

Terazi

Terazi burcu çocukları 2018 başından beri ev, yuva ile ilgili değişimlerin, sorumlulukların olduğu, yoğun bir dönem içindeler. Bu süreçte sizin ebeveynler olarak kendi anne babanızla daha çok ilgilendiğiniz, evde babanın işlerinin daha çok olduğu, belki ev ile ilgili değişimler yaşanan bir dönem olabilir.

Çocuğunuz hayatınızın temelleri hakkında bir değişimden geçtiğini hissediyor olmalı. Bu nedenle 2020 ortalarına kadar olan zaman dilimi aslında çocuğunuza katı kurallar ile değil, sevgi ve şefkat ile yaklaşmak daha faydalı olacaktır.

Mart ayı boyunca fiziksel enerjisi biraz daha düşük olabilir.

Sağlığına, özellikle de bağışıklık sistemi, ayaklar, kullanılan ilaçlara çok daha dikkatli olmak gereken bir dönem diyebilirim.

Akrep

Mart ayı boyunca çocuğunuzun sanatsal yetenekleri çok daha ön planda olacak. Hayal dünyası geniş olacaktır. Görsel sanatlarla bağlantılı resimler, çizimler ya da dans ve müziğe yönlendirmenizi tavsiye ederim.

Kendisini, duygularını en rahat akıtma yöntemi olacaktır. Böylece siz de iç dünyası hakkında fikir edinmiş olacaksınız.

Bir süredir okul, öğrenim, dil gelişimi konusunda sıkıntılar yaşıyor olabilirsiniz. Çocuğunuza bu sorumluluklar fazla gelebilir, baskıcı olmak işe yaramayacaktır.

2020 Ocak itibariyle eğitim, öğrenim alanında biraz daha rahat nefes almaya başlayacaksınız.

Yay

Bu sene çocuğunuz için oldukça verimli bir gelişme zamanı. Yay burcu zaten öğrenmeye, eğitime, farklı kültürlere düşkündür, ilerde de bol miktarda seyahat etmek isteyecektir.

Bu sene yurt dışına gitmek, taşınmak, üniversite eğitiminde farklı alanları keşfetmek için çocuğunuza 12 yıllık yeni bir döngü başlıyor. Farklı alanlarda denemeler yaparak yeteneklerini keşfetmeye çalışmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca 2019 yılı yabancı dil öğrenimi için kolay ve verimli olacaktır. mart ayı boyunca hobileri ile ilgili atılımlarda bulunmak, enerjisini kullanmak isteyecektir. Ancak aynı zamanda ev içinde, özellikle babası ile arasında bazı yanlış anlaşmalar olabilir, iletişim biraz zorlayabilir.

Oğlak

2018 yılından beri Oğlak burcu çocuğunuz için çok kolay bir zaman dilimi değil. Eğer bu dönemlerde doğan bir çocuğunuz var ise, bilin ki hayata büyük bir sorumluluk hissi ile, sağlam temeller oluşturma ihtiyacı ile gelmiş ve oldukça erken yaşlarda olgunlaşacaktır.

Bu yıl boyunca özellikle 7-12 Ocak doğumlu Oğlaklar için biraz daha zor geçebilir. Nedensiz tepkiler ve inatçılıklar, küsmeler, hırslar ile karşılaşmaya hazır olun. 😳

Mart ayı boyunca kardeşler ve kuzenler, komşu çocukları ile olan iletişiminde biraz aksaklıklar meydana gelebilir. Ay boyunca daha dalgın olacaktır, yeni bir şeyler öğrenmek çok kolay olmayabilir.

Kova

Özgür ruhlu Kova burcu çocuğunuz bu ay içinde evde isyan bayraklarını dikebilir. Özellikle baba, dede gibi ailenin eril büyüklerine karşı biraz daha isyankar olacak, kendi dediğini tutturacaktır.

Arkadaşlarını ve sosyalleşmeyi çok seven Kova burcu çocuğunuz için, Yay burcunda hareket eden Jüpiter kurtarıcı olacak.

Bol miktarda arkadaşları ile sosyalleşerek enerjisini atmasını destekleyebilirsiniz.

Balık

Bu ay Balık burcu çocuğunuz fazlasıyla yoğun duygusal iniş çıkışlara tabi olabilir, daha melankolik bir halde bulabilirsiniz.

Ayakları tam olarak yere basmayacak, biraz daha hayalperest tavırlar içinde olacaktır. Bunun en güzel yanı çocuğunuzun iç dünyasını öğrenmek, hayallerini keşfetmek için sanatsal aktivitelerden faydalanmak şeklinde olacaktır.

Somut sonuçlar için zorlamayın, yaratıcılığını kullanmasına izin verin. Ayrıca ay boyunca eğitim ve öğrenim ile ilgili çaba gösterecektir.

Farklı kurslara yazdırabilirsiniz, trafikte dikkatli olun. Kazalara daha açık olduğu bir zaman dilimi olacaktır. Kardeşleri ve kuzenleri ile biraz daha gergin, saldırgan bir iletişimi olabilir.

Astrolog Duygu Demir

instagram: duygudemir.astrolojigurusu

http://www.astrolojigurusu.com/

Post navigation

Bir yanıt yazın

Bebeklerde İshal Nasıl Geçer?

Bebeklerde Diş Gıcırdatması Hakkında Her Şey!

Yürüteç Kullanmak Bebekler İçin Zararlı mı?