bebek karakterleri

Burçlara Göre Çocuğunuzla Doğru İletişim Kurma Rehberi!

Sevgili ebeveynler, geçtiğimiz yazımda sizlerle astrolojik doğum haritası vasıtasıyla çocuğunuz hakkında hangi bilgilere ulaşabileceğinizden bahsetmiştim.

Astrolojik danışmanlıklar ile çocuğunuzun davranış biçimleri, belli durumlarda vereceği tepkiler, öğrenme modeli, yetkinlikleri ve yetenekleri, akran ilişkileri, meslek potansiyeli ve hatta sizi nasıl gördüğüne kadar hayatın birçok farklı alanında tüyolar elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımı hala okumadıysanız hemen okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

https://www.bebek.com/burclar-cocuklarin-karakterini-nasil-etkiler/

14.03.2019 ve bu günlerde gökyüzünde önemli bir olay var; Merkür retrosu Emoji

Bu haftaki yazımda sizlere hem Merkür Retrosunun ne olduğundan hem de bu dönemde burcuna göre çocuğunuzla nasıl daha rahat bir iletişim kurabileceğinizden bahsedeceğim Gülen Emoji

Ay sonuna kadar etkileri devam edecek olan Merkür retronun neleri temsil ettiğini anlayabilmek için önce Merkür’ün sembolize ettiği başlıklara bakalım: Zihin, iletişim, düşünme biçimi, anlaşmalar, ticaret, seyahatler, ifade etme, eğitimler, yazma çizme, medya basın, lansmanlar.

Retro, bir gezegeni dünyadan bakış açısıyla yörüngesinde sanki geriye doğru hareket ediyormuş gibi gözlemlediğimiz dönemlere denir.

Elbetteki, gezegen geriye doğru hareket etmez, bu sadece bizim gördüğümüz şeklidir ve astroloji oldukça sembolik çalışan bir dildir. Bu sembolik dile göre, bir gezegen Retro harekette ise, temsil ettiği konularda zorluklar çıkartır.

Kısacası, gökyüzünde Merkür retrosu var ise, Merkür’ün temsil ettiği iletişim, anlaşmalar, seyahatler gibi konularda hepimiz zorluklar yaşarız Emoji

Bu nedenle bir astrolog olarak, Merkür retrosu döneminde siz ebeveynlere tavsiyem çocuklarıyla iletişim kurarken daha açık ve net kendilerini ifade etmeniz, sabırlı olmanız yönünde olacaktır.

Özellikle de bu günlerdeki Merkür retrosu Balık burcunda olacağı için akıl karışıklıkları, hayalperest tavırlar, sakarlıklar, kanma / kandırılma ihtimalleri, dalgınlıklar, bağımlılıklara kapılma ihtimalimiz yüksek olacaktır.

Peki, çocuğunuzun burcuna göre nasıl bir iletişim tarzını tercih eder merak ediyor musunuz? Sizce Merkür retrosu olsun olmasın, çocuğunuz temel ihtiyaçları nedir? Siz ona nasıl yaklaşmalısınız? Haydi, göz atalım.

Çocuğunuzun burcunu okumayı ve yorumlarda kendi deneyimlerinizi paylaşmayı unutmayın! Gülen Emoji

astroloji

Çocuğunuz Burcuna Göre Nasıl Bir İletişim Tarzını Tercih Eder?

Koç Burcu Çocukları

Koç burcu çocukları çok daha atak, aktif, coşkulu, hareketli olacaktır. Bitmek bilmeyen enerjileri ile her zaman yapacakları olur. Kendilerini naif bir şekilde ortaya koyarlar, kötü niyet bilmezler.

Düşünmeden harekete geçerler. Amaçları bir şeyi hemen, o anda yapmaktır. Bu nedenle bencil ve zorlayıcı bir görüntü çizebilirler. Kurallar ve kısıtlamaları pek sevmezler.

Koç burcu çocuğunuzun motivasyonu kıracak şekilde olumsuz cümleler ile konuşmaya başlamayın.

Yüksek enerjisini tek seferde parlayıp sönen bir havai fişek yerine, belki biraz daha az volümde parlayan ama uzun süre gökyüzünde kalan bir yıldız gibi kullanmalarına yardımcı olun.

Boğa Burcu Çocukları

Boğa burcu çocukları konfor alanına düşkün olacaktır. Size karşıdan tembellik ya da inatçılık gibi görünen bir durumda, çocuğunuz aslında kendini güvende hissetmenin peşinde ve bu nedenle değişimden kaçınır bir halde olabilir.

Güvende olmak, uzun vadeli sonuçlar üretmek, sabit olmak boğa burcu çocuğunuz için anahtar kelimelerdir. İstediğiniz şeyde ısrar ederek ona yaptırmanız çok zor.

Bir şeyi yapması için kendisi istemeli. Dahası istedikten sonra bu uğurda harekete geçmesi zaman alacaktır.

İkizler Burcu Çocukları

İkizler burcu çocuğunuz oldukça konuşkan, girişken, insanlar içinde kendine yer edinen bir halde olmalı! Ancak uzun vadeli bağlar kurmakta, belli konuları derinlemesine çalışmak için odaklanmakta zorlanıyor olabilir.

Onun hap bilgilere ve ilgisini daima canlı tutacak eğlenceli içeriklere ihtiyacı var. Merakı çok geniş ve sonsuz olacaktır. Merakını eğitmeyi ve belli alanlara odaklanmayı erken yaşta öğretmek faydalı olacaktır. Akranları ile sosyalleşmek her zaman iyi gelecektir.

Yengeç Burcu Çocukları

Yengeç burcu çocuğunuz her zaman aileye, özellikle de anneye çok düşkün olacaktır. Hassas ve kırılgan bir yapısı olduğu için ne zaman, hangi sözünüze küseceği belli olmaz! Bu nedenle kendinizi nasıl ifade ettiğiniz çok önemli.

Baskıcı tavırlar karşısında daha çok içine kapanabilir. Unutmayın, o bir Yengeç! Gerekirse kabuğunun içine çekilebilir.

Duygularına hassas olmanız oldukça önemli. O ağlarken kızmaya devam etmek hiçbir sonuç getirmeyecektir. Aksine, hislerini konuşmak ve duygularını doğru ifade etmeyi erken yaşta ifade etmek faydalı olacaktır.

Ayrıca evinizde bir evcil hayvan olması şahanedir. Sevgi gösterip, bakma besleme duygusunu tatmin edeceği, kendini bu alanda geliştireceği ve bir yandan da sevgili kedi, köpek için de iyi olacak bir süreç olur.
Bebeğinizi hayvanlar ile birlikte yetiştimeniz için 12 sebep! Konulu makalemizi inceleyebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Aslan Burcu Çocukları

Aslan burcu çocuğunuz oldukça coşkulu, kükreyen, ilgi isteyen, alkışlanmak arzusunda olan bir yapıda olabilir.

Onun ihtiyacı onaylanmak, kabul edilmek! Kabul edildiğini en iyi hissettiği zaman ise sizin takdirinizi duyduğu zamanlar olacaktır.

Yapabileceğiniz en iyi şey, Aslan burcu çocuğunuza dışarıdan gelen onaylar olmadan da kendini onaylayıp sevebileceği bilincini aşılamak.

Bu nedenle beraber öz şefkat çalışmaları yapabilirsiniz. Ayrıca beğenmediğiniz davranış biçimlerinde katı bir şekilde cezalandırmak yerine, konuşarak ifade etmeniz, Aslan kral egosuna zarar vermeden orta yolu bulmanız iyi olacaktır. Oyun ve tiyatro, sahne çalışmaları ile çocuğunuzun iç dünyası hakkında fikir edinebilirsiniz.

Burçlara Göre Çocuğunuzla Doğru İletişim Kurma Rehberi!

Başak Burcu Çocukları

Başak burcu çocuğunuz nispeten sakin, problem çıkartmadan çalışan, düzenli bir yapıda olabilir. Sahne arkasında gerekli tüm işleri halledip, kendi halinde gününe devam edebilir. Başak burcu çocuğunuzu takdir edin, yaptıkları için kıymet verdiğinizi ona gösterin.

Ayrıca zaman zaman mükemmellik ihtiyacı nedeniyle huzursuz bir ruh halinde olabilir, eleştirel tavırlara bürünebilir. Kendini ifade etmesine izin verin. Yaptığınız bir şeyi düzeltme ihtiyacı hissediyorsa bırakın yapsın.

Terazi Burcu Çocukları

Terazi burcu çocuğunuzun en büyük ihtiyacı dengeli ilişkiler kurmak. Huzur ve uyum peşinde olacaktır. Tartışmak istemediğinden olumsuz duygularını ifade etmekte zorlanabilir, kızgınlığını, öfkesini içine atabilir.

Bu tutum uzun vadede ruh sağlığı açısından zorlayabileceği için, ilişkiler içinde olumsuz, negatif duyguları olduğu durumlarda da kendisini sağlıklı bir şekilde ifade etmenin yollarını öğretmenizi tavsiye ederim.

Ayrıca sanat, estetik, güzellik, giyim, kuşam her zaman hoşuna gidecektir. Duygularını anlamak için çizdiği resimlere, yaptığı heykel gibi oyunlara dikkat edin.

Akrep Burcu Çocukları

Akrep burcu çocuğunuz kendi içinde duygusal krizler yaşayan, iniş çıkışları olan bir karakter olabilir. Çok kolay bir çocuk olmayacaktır.

Sahiplenici, kıskanç tutumlar sergileyebilir. Örneğin, kardeşini kıskanabilir, oyunlarda kaybettiği durumlarda takıntılı ve hırslı tavırlar sergileyebilir. Buradaki temel ihtiyacı güçlü olmaktır.

Güçlü olmazsa, kazanmazsa, bazı şeylere sahip olmazsa kendini güvende hissetmeyebilir. Bu nedenle aslında hayatın güvenli bir yer olduğu bilincini aşılamak faydalı olacaktır. Ayrıca duygusal krizlerini ve iniş çıkışlarını nasıl yönetebileceğini öğrenmeye, ona da öğretmeye bakın.

Kardeş kıskançlığını en aza indirecek 5 öneri! Konulu makalemizi inceleyebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.

https://www.bebek.com/kardes-kiskancligini-en-aza-indirecek-5-oneri/

Yay Burcu Çocukları

Yay burcu çocuğunuz var ise hayatınızda oldukça neşeli, eğlenceli, macera peşinde koşmak isteyen bir karakter var demektir.

Dürtüsü her zaman için keşfetmek, öğrenmek, dışarı açılmak ve genişlemek olacaktır. Yabancı diller, farklı kültürler, seyahatler ilgi alanı içinde olacaktır.

Onu olabildiğince çok bu konularda besleyin. Huysuzlandığında ya da huzursuz olduğunda açık havaya çıkarıp, gezmesini sağlamak iyi olacaktır. Ayrıca Yay burcu çocuğunuz biraz patavatsız olabilir. Bu nedenle her sözünü çok da kişisel almayın derim.

Oğlak Burcu Çocukları

Oğlak burcu bir çocuğunuz varsa eğer en temel ihtiyacının başarı, prestij ve saygınlık olduğunu unutmayın. İletişimde ona saygı duyduğunuzu bilmek ister. Belli sınırları olacaktır. Eline aldığı işi tamamlayabilmek, başardığını görmek isteyecektir.

Bu nedenle hırslı tavırlar sergileyebilir.İşlerini tamamlayana kadar gerekirse kimseyle iletişime dahi girmeyebilir. Oğlak burcu çocuğunuza kişinin, hayatında aile ve kariyer, sevgi ve başarının bir arada olması durumunda daha tatmin dolu olacağını hatırlatmanızda fayda var.

Ayrıca bir işi yaparken onu bölmemenizi, ona saygı duyduğunuzu ifade etmenizi tavsiye ederim.

Kova Burcu Çocukları

Kova burcu çocuğunuz var ise, evde özgürlük çığlıkları atılıyor demektir. Asla kurallara uymak istemeyecektir. Onun kendi adına yapmak istedikleri olur ve bunları nasıl yapacağına ancak kendisi karar verebilir.

Eğer alanına fazlasıyla karışırsanız hemen sizi bloke edecektir. Bu nedenle kendisinden bir şey isterken ya da yaptıklarına dair yorumlarınızı ifade ederken, özgür iradesinde pek de müdahale etmeden yapmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca konuşurken, bir şeyleri yaparken kendine özgü bir tavrı her zaman olacaktır. Bilindik yollardan gitmez! Kendini özgürce ifade etmesini destekleyin.

Balık Burcu Çocukları

Balık burcu çocuğunuz var ise öncelikle yumuşak iletişimler kurmaya özen gösterin, duygusal yapısını ortaya koyabilmesi için alan yaratın.

Çok sıkıştırmaya gelmeyecektir, balık elde durmaz, değişken bir yapı sergileyerek koyduğunuz kurallardan sıyrılmanın yolunu bulacaktır! Melankolik, depresif veya alıngan olmaya yatkındır.

Ayrıca herkesle bir olmak ister; merhametlidir, şefkatlidir, yardımcı olmak ister. Ancak bunu yaparken sınırlarını çizmeyi tam bilemediği için özellikle akranları ile ilişkilerinde kendini korumayı öğrenmesi gerekebilir. Kediler, köpeklere karşı oldukça sevecen olacaktır.

Başkalarının iyi ya da kötü enerjisinden çok etkilenir, kalabalıklarda enerjisi dağılabilir. Ayrıca oldukça yaratıcı bir olacaktır, sanata yönlendirin.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Düşüncelerinizi yorum olarak bırakmayı ihmal etmeyin.

Sevgiler.

Astrolog Duygu Demir

instagram: https://www.instagram.com/duygudemir.astrolojigurusu/

http://www.astrolojigurusu.com/

Post navigation

Bir yanıt yazın

Bebeğinize Keçi Sütü Vermeniz İçin 5 Neden!

Bebeklere Ciğer Ne Zaman Verilebilir?

Bezsiz Bebek Tuvalet İletişimi