Annelerin İndirmesi Gereken 11 Mobil Uygulama

Annelerin İndirmesi Gereken 11 Mobil Uygulama

Hepiniz biliyorsunuz ki artık dijital bir dönemdeyiz. Ellerimizin altında telefonlarımızla istediğimiz birçok şeye kolayca ulaşabiliyoruz. Biz de bu yazımızda annelerin, anne adaylarının hayatını kolaylaştıracak ve çocuğunuz için faydalı olacak 10 uygulamadan bahsetmek istedik.

Google Play ve IOS’tan kolaylıkla indirebileceğiniz uygulamaları sizlerle paylaşmaya başlayalım 🙂

1) ebebek

ebebek-mobil uygulama

Sizin için sürekli yenilenen, isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre şekillenen ve bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını bulabileceğiniz ebebek uygulaması ile tanışmaya hazır mısınız? ebebek mobil uygulaması sayesinde, bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını daha kolay, daha hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabileceksiniz.

Hamileliğinizden başlayıp, bebeğinizin 4 yaşına gelene kadar olan süreçte ihtiyacı olabilecek, bebek bezi, bebek arabası, oto koltuğu, mama sandalyesi, ana kucağı, hastane çıkışı seti, park yatak, bebek maması, oyun halısı, bebek kıyafetleri ve daha birçok bebek ürününü sizlere en hızlı şekilde sunuyor. Bebek alışverişi için ihtiyacınızı görecek ve her şeyi kolayca bulabilecek bir uygulama arayışındaysanız ebebek mobil uygulaması tam size göre! 🙂

2) Hamilelik Takibi ve Gebelik

hamilelik-takibi-ve-gebelik

Eğer bir anne adayı iseniz bu uygulama tam size göre! 280 günlük muhteşem bir yolculukta yol arkadaşınız olacak. Bu uygulama sayesinde gebeliğiniz boyunca ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri edinebileceksiniz;

 • Gebeliğiniz boyunca karşılaşabileceğiniz hastalıkların tedavisi için çeşitli ilaçsız tedavi yöntemleri öğrenebilirsiniz.
 • Gebelik gelişiminizi ve bebeğinizin gelişimini gün gün otomatik takip edebilirsiniz.
 • Hamileliğiniz boyunca beslenme konusunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.
 • Canınız sıkıldığında sizler için uygulamanın içerisine koyulan  oyunları oynayarak keyifli vakitler geçirebilirsiniz.
 • Bebeğiniz ağladığında ona özel mucizevi kolik susturucu sesleri dinletip rahat bir doğum sonrası süreç geçirebilirsiniz.

Bunlar ve benzeri birçok özellik ile hamileliğinizi daha kolay geçirebilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz!

3) Bebek Uyutucu – İyi Uykular

bebek-uyutucu-iyi-uykular

Anneler bebeklerini uyuturken kimi zaman zorluk çekebilir. Bu uygulama da, annelerin bebeklerini kolayca uyutması için en büyük destekçi! Özelliklerini inceleyelim;

 • Bebek uyutucu, çaldığı ses ve ninniler ile bebeğinizin uyumasına ve uykuda kalmasına yardımcı olur.
 • Dilerseniz çalan sesi zamanlayarak sesin hangi saatte kapanacağına karar verebilirsiniz. Ayrıca “Sesi kısarak kapan” komutu ile sesin bir anda kapanması yerine, ses seviyesini kapanma süresine gelene kadar yavaş yavaş azaltır. Böylece bebeğinizin yanında açık bırakacağınız uygulama aniden kapanmaz. Uygulamanın sesini kademeli kısarak ona eşlik eder. Bebeğiniz daha rahat uykuda kalır.
 • Bir diğer bu uygulamayı tavsiye etmemize neden olan özelliği ise kendi sesinizi kaydedebiliyor olmanız. Siz saatlerce kendinizi yormak zorunda kalmadan bebeğiniz sizin sesinizle mışıl mışıl uyuyabilir 🙂

4) Bebeğim için Emzirme Takibi
bebegim-icin-emzirme-takibi

 

Bebeğim için emzirme takibi uygulaması, bebeğinizin gelişimini takip etmenizde çok faydalı olacak uygulamalardan bir diğeri;

 • Bebeğinizin uyku düzenini gözlemlemenize ve böylece ne kadar uyuduğunu ve düzeni takip edip etmediğini görmenizi sağlar.
 • Emzirme özelliğiyle bebeğinizin ne sıklıkta ne kadar emdiğini gösterir.
 • Ayrıca bebeğinizin sağlığını da takip edebilirsiniz: Vücut sıcaklığı, hastalıkları, aşıları ve doktor kontrolleri gibi.
 • Bebeğinizin önemli anlarını da not alabilirsiniz. Örneğin bebeğinizin ilk kelimesi, ilk gülüşü gibi.
 • Bebeğinizin kilosunda, boyunda ve kafa büyüklüğündeki değişiklikleri de takip edebilirsiniz.

5) KidoKitKidoKit

Ücretli olan ama hayatınızı kolaylaştıracak bir başka uygulamadan bahsedelim. Kidokit, 0-6 yaş arasındaki çocukların, farklı gelişim alanlardaki gelişimine destek olmak amacıyla oyun ve etkinlik önerileri sunan, her çocuğun gelişim düzeyi ve ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilebilen, öğretici programlar öneren ve çocuk gelişimi konusunda ebeveynleri ve bakıcıları yönlendiren ve eğiten bir uygulamadır. Özelliklerini inceleyelim;

 • Gelişim, eğitim ve sağlık gibi en temel konularda çok yönlü destek sağlar.
 • Yaşa ve gelişim alanlarına göre oyuncak önerileri bulunmaktadır. Çocuğunuzun yaşına uygun kitap, müzik ve mobil uygulama önerileriyle çocuğunuzla beraber daha keyifli vakit geçirebilirsiniz.
 • Kişiselleştirilebilir aile fotoğraf albümü ve aşı takvimi gibi özellikler bulunuyor. Uygulamayı indirip bir an önce keşfedin! 🙂

6) Bebek ve Çocuk Boyama Oyunları
bebek-boyama-oyunlari-ve-cocuk

Çocuğunuzun keyifli vakit geçirmesini sağlayacak ve hayal gücünü geliştirebilmesi için destek verecek bir diğer uygulama önerimiz bebek boyama oyunları ve çocuk;

 • Çocuğunuzun çizim ve bilişsel yetenekleri (sayma ve yazma gibi) gelişmesine yardımcı olacak.
 • Adım adım sözlü ipuçları, bir kelebek, kurbağa, araba ya da kirpi gibi sevimli karakterleri çizme sürecinde, çocuğunuza rehberlik edecektir. Her karakter, sihirli bir şekilde çizilir çizilmez canlanır. Kelebekler uçacak ve gülecek; kirpi bir top halinde dönecek, roket fırlayacak ve kurbağa havaya sıçrayacaktır.
 • Çocuğunuz çizilen karakterin dans etmesine, yuvarlanmasına ve havalı hileleri göstermesine neden olan düğmelere basarak her karakterle oynayabilir.Bebek boyama oyunları ve çocuk uygulamasıyla çocuğunuzun yaratıcılık, beceri ve hayal gücü gelişeceş. Eğlenceli ve neşeli bir şekilde, çocuklarınız okula hazırlanacak. En önemlisi ise çizim ve öğrenme, sonsuz yaratıcılık getiren keyifli bir deneyim haline gelecek. Miniğiniz yeni bir hobi edinebilir 🙂

7) Bini ABC Kids Games: Baby Game
bini-abc-kids-games-baby-game

Bini ABC Kids Games: Baby Game uygulaması, çocuğunuzun harfleri öğrenmesinde temelini atabilmesi için çok faydalı olacak. Bu uygulamada, ekranda sevimli görseller ve şirin kelimeler beliriyor. Bu sayede hem ilgisini çekecek hem de çok daha kolay kavrayacak 🙂

 • Kutulardaki ABC çocuklarınızın alfabeyi öğrenmesine ve okumayı öğrenme yolunda ilk adımlarını atmasına kesinlikle yardımcı olacak.
 • Çocuğunuz harflerle oynarken okunuşlarını ve karşılık gelen sesleri kolayca öğrenecek, ilk kelimelerini başarıyla okuyacak, alfabedeki bütün harflerin yazılışını öğrenecek ve ince motor yeteneklerini geliştirecek.
 • Eğlenceli ve hareketli harfler, komik animasyonlar ve heyecan verici bulmacalar ile keyifli zaman geçirecek.

8) Dinle Anla
dinle-anla

Tohum Otizm Vakfı’nın otizm spektrum bozukluğu olan çocukların yanı sıra normal gelişim gösteren diğer çocukların da dinlediğini anlama becerisinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir uygulama “dinle anla“.

 • Dinlediğini anlama becerisini geliştirir.
 • Uygulama 2 bölüm ve toplam 10 modülden oluşmaktadır. Her 10 modül içerisinde toplam 10 soru yer almaktadır.
 • Uygulamanın bir diğer önemli özelliği ise aile ve eğitimciler için veri toplama ve analiz etmesidir. Keyifli bir şekilde kullanacağınızdan eminiz 🙂

9) Lalala-Ezo Sunal

lalala-ezo-sunal

 

Yıllardır hepimizin yüzünde gülümseme oluşturan Kemal Sunal’ın kızı Ezo Sunal’ın önderliğinde geliştirilen bu uygulama, okul öncesi çağdaki çocuklar için hazırlanmış, ister evde, ister okulda yararlanabileceğiniz yepyeni, kocaman bir dünya!

 • Çocuğunun eğitimine önem veren anneler ve eğitmenler için müzik ve oyun dolu! Keyifli zaman geçirebilmek için birebir:)
 • Lalala dünyasıyla bütün çocuklar tanışsın diye uygulamayı indiren herkese şarkı ve aktivite hediyeleri!
 • Her ay yeni albümler, şarkılar ve oyunlar sizleri bekliyor olacak ve her ay başka dünyaya ayak uydurup, bu uygulama ile çocuğunuzun eğlenmesini sağlayacak her türlü materyali bir arada bulabilirsiniz.

10) Gurme Bebek
gurme-bebek

Bebeğinizin gelişimine katkıda bulunacak bir diğer önerimiz ise “Gurme Bebek”

 • Bebeğinizin beslenmesine dair size fikir olması adında bu uygulamada bol bol yemek tarifleri var. Bu sayede miniğinizin karnını sağlıklı tariflerle doyurabilirsiniz.
 • Ek besinlere geçişten büyük çocuklara kadar beslenmenin tüm evreleri, en sağlıklı ve yaratıcı tarifleri burada bulabilirsiniz.
 • Bebeğinizin gelişimi takip edebilir, persentil değerlerini ölçebilirsiniz.

11) Bebek Müzik Aletleri
bebek-muzik-aletleri

Çocuğunuz notaları sevimli hayvanlarla beraber öğrensin ister misiniz? Çocuğunuzun hangi enstrümana daha çok ilgi duyduğunu görmek ister misiniz? Bu uygulama çok faydalı olacak 🙂

 • Sevimli hayvanlar ile farklı müzik aletleriyle sahneler yetiştirmek ve farklı sesler tanımak için bebeğinizi eğitmeye yardımcı olur.
 • Ritimlerin özel bir interaktif modeli sadece bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Bu uygulama eğlenceli,kolay ve bebeğinizin müzikal yeteneğini teşvik etmenize yarayacak.
 • Okul öncesi için özel geliştirilen, 3-6 yaşındaki bebekler için erken çocukluk eğitiminin temel kavramları birleştirmesine destek olur.

Müzik dünyasını çocuklarınıza tanıtmak için mükemmel bir uygulama 🙂

Bebeğinizin gelişimine destekçi 11 mobil uygulama önerimizle bebeğiniz hem eğlensin hem öğrensin.

Dilerseniz “Günümüz Teknolojisi ve Çocuklar” Konulu makalemize aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
https://www.bebek.com/gunumuz-teknolojisi-ve-cocuklar/

Tuğba Aydoğan

bebek.com İçerik Editörü

Post navigation