Hamile Yastığı

Bir hamile yastığı satın almadan önce bilmeniz gereken birkaç önemli husus var. Bunlardan ilki; alacağınız yastığın, mikrofiber özelliğine ve boncuklu bir yapıya sahip kalitesi yüksek malzemeden üretilmiş olmasıdır. Diğer bir husus ise vücudu fazla terletmeyecek türde olması gerektiğidir.

Hamile yastığının önemi

Hamile yastıkları Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılan ve ülkemizde de hızla yaygınlaşan hayatı kolaylaştıran ürünlerden biridir. Hamilelik, hemen herkesin bildiği üzere zorlu bir süreçtir. Her süreçte farklı sorunlar vardır. İlk aylar içinde mide bulantısı şikâyetleri sık görülürken, ilerleyen aşamalarda karnın giderek büyümesi ile beraber bel bölgesinde hissedilen baskı artmaktadır. Bu bel ağrılarını hafifletmenin veya iyileştirmenin yolu ise istirahat geçer. Arkanıza ve önünüze doldurduğunuz yastıklar, vücudunuzu bir hamile yastığı gibi kavramaz. Çünkü hamile yastığı vücudun gerekli yerlerini dolduracak şekilde tasarlanmıştır.

Hamile yastığı satın alırken dikkat gösterilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise yastığın, şekil alabilecek formda ve esnek bir yapıda üretilmiş olmasıdır. Hamile yastığı bilindiği gibi, tek bir şekle sahip değildir. Yan yatma pozisyonu ve sırt üstü yatma pozisyonuna uygun olacak şekilde tasarlanmış türleri bulunmaktadır. Hangi pozisyonda daha konforlu hissediyorsanız, ona uygun bir hamile yastığı kullanmalısınız. Yastığınızı seçkin markalar içerisinden tercih etmeniz önerilir.

 

Hamilelik alışverişi ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/hamilelik-alisverisi/ 🤰

Bebek.com

Uzman kadromuz ve deneyimli editörlerimiz ile anne, babalara ve bebeğin yakınında olan herkese sorularının tüm cevaplarını vermek için 2001 yılından beri buradayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kayıp Parola

Lütfen kullanıcı adınızı ya da e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.