Hamilelikte Kitap Seçimi

Anne adaylarının daha bilinçli bir hamilelik dönemi ve sonrası için olmazsa olmazı, doğum öncesi okuması gereken kitaplardır. Hamilelik, çocuk bakımı ve ebeveynlik üzerine yazılan kitapların hepsini okumayı başarabilen anne adayları da var.

Hamilelik kitapları, anne adaylarına kolaylık sağlaması, onların daha bilinçli ve rahat bir dönem geçirmeleri için kesinlikle okunmalıdır. “Ben zaten her şeyi biliyorum” deyip sağdan soldan duyulan bilgilerle bir gebelik dönemi geçirmeyi düşünüyorsanız, bu o kadar kolay bir süreç olmayacaktır. Bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmek için, kitap okumak en güzel seçeneklerinizden biri olacaktır.

Günümüzde her şey elimizin altında. Özellikle internetten istediğiniz her türlü bilgiye ulaşmanız mümkün. Fakat sadece bunlarla sınırlı kalmayın. Bebek bakımıyla ilgili bir konuyu internet üzerinden araştırdığınızda o konu üzerinde farklı görüşler ve yorumlar bulacaksınız. Belki gidip doğru ya da kesinliği bulunmayan bir bilgiyi kullanacaksınız. Her ne kadar internetten araştırma yapsanız da konunun uzmanı tarafından yazılan bir kitap, size daha net bilgiler verecektir. Kitaplar kafanızdaki soru işaretlerini yanıtlamanıza yarayacak en iyi araç olacaktır.

“Çocuğu her zaman kucağında taşırsan çocuk şımarık olur”, “eldiven giydirmezsen yüzünü çizer”, “bebek doyduğunu anlamaz” gibi söylentiler kulaktan kulağa geziyor. Peki bunların ne kadarı doğru? Bunu söyleyenler kimler? En önemlisi de sizin yetiştirme tarzınıza ne kadar uygun?

Herkesin kendi yöntemi olduğu için ortada dolaşan genel geçer bilgiler siz de ters etki yaratabilir. Bu yüzden öncelikle size söylenen her şeyi bir kenara bırakıp çocuğunuzu nasıl yetiştirmek istediğinize karar vermelisiniz.

Gün içinde olur olmaz her şeye vakit ayrılıyor. Artık bir anne adayıysanız, bebeğiniz için şimdiden bir şeyler yapma vakti gelmiş demektir. Kitap okumayı sevmiyorsanız bile fedakarlık döneminize girdiğinizi unutmayın.

Kitabınızın bir kısmını sesli bir şekilde bebeğinize bile okuyabilirsiniz. Sizin sesinizi duymak, bebeğinizi de mutlu edecektir.

Önerilen Kitaplar

“Bebek Masajı”

“Çocuk Hastalıkları”

“Düşe Kalka Büyümek”

“Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler”

“Mahallenin En Mutlu Bebeği”

“Çocuklarda Uyku Sorunları ve Çözümleri”

“Bebek Bakım Sorunlarına Mucizevi Çözümler”

“Çocuğum Yemek Yemiyor”

“Kutsal İnek”

 

Hamilelik alışverişi ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/hamilelik-alisverisi/

Post navigation

Bir yanıt yazın