Hamilelikte Abiye Giyim

Hamile kadınların hem rahat edecekleri hem şık görünecekleri kıyafetleri bulmaları artık eskisi kadar zor değil. Tesettürden şifon giyime kadar her tarza hitap eden hamile giyim ürünü mevcut.
İlkbahar yaz aylarında ise artan hava sıcaklığı özellikle hamileliğinin son dönemindeyseniz sizi rahatsız edebilir ancak hamilelik öncesi giyim tarzınızdan fazla ödün vermeden rahat etmeniz mümkün. Sıcak ve nemli havaları kolay atlatmanıza bol elbiseler ve rahat bir giyim tarzı yardımcı olacaktır. Bunu sağlamak için tunik ve benzeri karın kısmınızı kapatan kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Hamilelikte tunik kullanımı aynı zamanda sizi rahatsız eden fazla kilolarınızı saklamaya yardımcı olur.
Ancak giyim tarzı nasıl olursa olsun her kadın hayatının belli dönemlerinde mutlaka abiye giysiye ihtiyaç duyuyor. Özel bir davet, düğün, doğum günü ya da benzer organizasyonlarda ekstra şık olmak günlük giyimden daha fazla efor sarf etmenizi, belki biraz da modayı takip etmenizi gerektiriyor. Bu özel günler hamilelik döneminize denk geldiyse işiniz biraz daha zor görünebilir. Düğün sezonunun açıldığı ilkbahar aylarında abiye giyim arayışı daha da artıyor. Normalde hamile etek, hamile pantolon, hamile tişört olarak arayıp kolayca bulabileceğiniz giyim konusu ilkbahar ve yaz aylarında daha zor bir konu haline geliyor.
Ama paniğe kapılmayın. Gebelikle beraber değişen vücudunuzu şık gösterecek, sizi rahat ettirecek pek çok alternatif var. Yapmanız gereken hamile vücut yapınıza göre seçim yapmak. Bunu da birkaç küçük ipucuyla gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle kendinizi hamile elbisesi giymeye şartlandırmak zorunda olmadığınızı hatırlatalım. İçinde bulunduğunuz aya göre, farklı türde kıyafetlerle şık görünmeniz mümkün. Göğüs altından itibaren bol kesim inen elbiseler de hamile elbisesi görevini görecektir. Elbiselerinizi düz renk seçerek daha ince bir görünüme kavuşabilirsiniz.
Şık olmak için etek ya da elbise tercih etmeniz şart değil ancak  dar paça pantolonları tercih etmenizi de önermiyoruz. Dar paça pantolonlar ayak bileğinizi sıkarak kan dolaşımınızı güçleştirebilir ve bu da ödemi tetikler. Bol paça ise bunun tam tersine ayaklarınızı serbest bırakarak ekstra ödem problemi yaşamanızı engeller. Vücudunuzun daha orantılı gözükmesi için hamile pantolon giymeniz şart değil, bunun yerine vücudunuza uygun bol paça pantolonlar tercih edebilirsiniz.  Üzerine giyeceğiniz ince bir bluz ve ince bir şal ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.
Tercihiniz hangi tarzdan yana olursa olsun, rahatlığınızı ön planda tutmanızı tavsiye ederiz. Unutmayın bebeğiniz dünyaya geldikten kısa bir süre sonra eski kilonuza ve eski giysilerinize kavuşacaksınız.
Hamilelik alışverişi ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/hamilelik-alisverisi/

Post navigation

Bir yanıt yazın