Doğum Sonrası Adet Görmek

Dokuz ay sonun da artık doğum gerçekleşir, doğum sonunda artık anne de birçok değişikler söz konusudur. Vücudunda olan bu değişikler sayesinde bebeğinize süt verme olanağına sahipsiniz. Anne olmak her şeyi bir kenara atıp dokuz ay boyunca sağlığını tehlikeye atmamak için gıdalarda seçici, stresten uzak durmaya çalışman, ağır olan hiçbir şeye yaklaşmayan anne, doğumdan sonra da bebeğine bir kalkan olur onu her şeyden korur ve sağlıklı büyümesi için elinden geleni eder.

Allah öyle bir sistemle kurdu ki dünyaya her şeyin bir koruyucusu ve de besleyicisi vardır. İşte anne ve bebek arasında ki o kuvvetli bağ ta ki anne karnında başlamaktadır. Bu bağ sayesinde bebekler dünya ya gelince kendilerini bir melek tarafından yani anne tarafından korunup kollandığını bilmektedirler.

Doğumdan sonra ilk kırk gün gelen kan adet sayılmaz, halk dilinde de İslam’da da olduğu ve bilindiği gibi kırk çıkması o arada görülen kan adetten sayılmaz. Kadınlar asıl regl olması, doğumdan 1 ay sonra gelen kan regl kanıdır. Adette de regl ile aynı derecededir. Adet doğumdan bir ay sonra ya da kırk bitiminden hemen sonra gelen kana adet denir.

Doğum sonrası anne adayları sütleri olsun diye, sıvı tüketmesi gerekmektedir ki sütü olsun ama ilk olarak süt yapan şey sudur. Su süt artışı yapmaktadır, anne sütü olması için süt yapan meyve ve yemeklerden bolca tüketmelidir ki bebek aç kalmasın. Süt ne kadar çok ve besinli olursa bebek de her ay kilo alımı ve de büyümesi sağlıklı olmaktadır.

Doğumdan sonra ilk kırk gün düzensiz bir şekilde kanama olunmaktadır, ya da vajinadan gelen akıntı, sarımsı renkte oluşan akıntılar regl olmaktadır. Doğum sonrasında vücut yaşadığı değişimler nedeni ile anne kırk gün boyunca bedenin değişimlerinin farkını yaşar ve regl görülür. Regl görülmesi âdetin ilk başında olmaktadır. Doğum yapan anne 40 gün bitiminde hemen sonra gördüğü ilk kan adet kanı olabilir.

Bir anne dokuz ay on gün sonra beklediği o anı doğumu gerçekleşir. Doğum gerçekleştiği andan itibaren anne, bebeğinin her anını detayı bir şekilde inceler ve de büyümesini, gelişmesini izlediği gibi de beslenmesi için sağlıklı gıdalar ve yiyecekler tüketir ki bebek de bu vitaminleri sütünden alsın.

Bebek doğduğu andan itibaren gelen kan, kırk gün içinde ara ara ya da kesik kesik devam etmektedir, bu kesintilerde oluşan sarımsı leke ya da vajinadan gelen akıntılar regl olmaktadır. Regl âdetin ilk başı da sayılmaktadır, doğumdan sonra, kırk bitiminden hemen sonra gelen kan, adet kanıdır, bazen adet olmayan bayanlar bir sene sonunda olmaktadır, bu da vücudun dengesi değiştiği için gerçekleşmektedir.

 

Lohusalık ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/lohusalik-depresyonundan-kurtulmanin-yollari/

Post navigation

Bir yanıt yazın