10 Anneden 10 İtiraf!

10 Anneden 10 İtiraf!

Anneliğin zaman zaman ne kadar zor olduğunu söylememize gerek bile yok. Zaman zaman zorlandığınızı ve kendi içinizden asla insanlara söylemeyediğiniz gerçekler olduğunu biliyoruz. 🙂
Takipçilerimizden itiraflar istedik ve 10 annenin itirafını sizlerle paylaşıyoruz.

1- “Çalıştığım için bebeğime babaannesi bakıyor. aslında onun bakmasıyla ilgili hiçbir sıkıntı yaşamıyorum ama itiraf etmeliyim ki bebeğimi zaman zaman ondan kıskanıyorum. :(”

itiraf1

2- “3 çocuğu olup 45 kilo olan insanlar görüyorum, sonra dönüp bir de kendime bakıyorum. Aşermeyi fazla mı abarttım acaba?” 🙂

10 Anneden 10 İtiraf!

3- “Bebeğimi parka götürmeye özen gösteriyorum, o sosyalleşirken bir yandan galiba ben de sosyalleşiyorum. Orada farklı annelerin hayatlarını öğrenmek bana ilginç bir zevk vermeye başladı. Park tahmin ettiğimden de eğlenceliymiş! :)”

itiraf3

4- “Ona brokoli, bamya, karnabahar gibi şeyler yedirmeye çalışıyorum ama aslında ben bile bunların hiçbirini sevmiyorum! Bebeğim uyuduğunda gizli gizli abur cubur yiyorum. :)”

itiraf4

5- “Eşimi çok seviyorum ama bebeğimle odalarımızı ayırdığımdan beri aslında acaba yapmasamıydım diye düşünüyorum. Gözüm onu arıyor 🙂 Pedegoglardan dinlediğimiz için doğru olanı yapmak istiyoruz ama ben bebeğimle birlikte uyumanın tadını başka hiçbir uykudan alamıyorum. 🙂 Yani bebeğimin odadan ayrılması bana daha zor geldi diyebilirim…”

itiraf5

6- “Her gün parkta çocuğumun yanağını sıkan teyze, sana gülümsüyorum ama aslında seni hiç sevmiyorum! Ellerin pis mi temiz mi diye düşünmekten kendimi alamıyorum.”

itiraf6

7- “Gece bebeğim ağladığında ve eşim uyandığında duymamış gibi uyuma numarası yaptığım oluyor, sırf o kalkıp baksın diye… Bir de böyle perişan gibi uyuyorum ki, beni uyandırmaya da kıyamasın! :)”

itiraf7

8- “Anne olmadan önce sakin ve huzur dolu olacağıma kendi kendime söz vermiştim. Bazen bu sözü tutamayıp sinirden çatlayacak gibi oluyorum ama onu o kadar çok seviyorum ki 5 saniye sonra sevgi dolu oluyorum. Annelik biraz duygu deliliği galiba?”

itiraf8

9- “İTİRAF EDİYORUM: beni en çok mutlu eden şey kakası! Bir anneden başka kim kaka görünce mutlu olur ki? Hele uzun süredir yapamıyorsa, ağlıyorsa, karnı ağrıyorsa… Evde bir bayram havası oluyor. :)”

itiraf9

10- “Çok yorulduğum günlerde, babası akşam eve gelmeden önce ona mesaj atıyorum: -Seni sayıklayıp duruyor, çok özledi…” diye. Gelene kadar bebeğimizin sürekli onu istediğini ima edecek şeyler yapıyorum, videolar, fotoğraflar gönderiyorum. Böylece eşimi sabırsızlandırıyorum ve bütün akşam onunla ilgilenmesini sağlıyorum. (Eğer bunu okuyan anneler varsa kensinlikle denemeli bence :))”

itiraf10

 

Şimdi sıra sizde! İtiraf etmek istediğiniz ne varsa, yorum olarak bırakın, diğer annelerle paylaşalım; yalnız olmadıklarını bilsinler. 🙂

Post navigation

  • Oglumu 2 yasina kadar emzirdim.Emzirme donemi boyunca sirt agrilari, isirmalar, saatlerce emmesi, surekli oynamasindan cok yoruldum.sutten kesmeyi iple cektim. Ama kesince bir huzun coktu ki sormayin. Bebegimden cok ben uzuldum. Simdi 2 bucuk yasinda ve ben bazen acip emzirmek istiyorum hala?

    • Merhaba, ben de aynı sizin durumu yaşıyorum ama hala kesemedim, 2 yaş, 2 aylık kızım. Artık büyüdüğünü, dişlerinin çıktığını defaatle anlatıyorum, küçük bebek görmeye gidip ‘bak onun dişleri yok, mecburen emiyor’, ‘tadı çok kötü, köfte daha iyi, değil mi?’ gibi söylemlerde bulunuyorum. Sirke sürdüm, turşu sevdiği için hiç rahatsız olmadan emmeye devam etti. Peçeteye kırmızı oje sürüp bantladım, çok acıyor, dedim. Önce iyileşince emcem dedi, sonra yine ağlama krizine girdi. Emme sıklığımız çok azaldı ama yine de gece yarısı uyanıp çığlık çığlığa ağlıyor, bir gece 45 dakika hiç susmadan ağlayınca artık ağlamaya başlar başlamaz veriyorum. Böyle olunca da kesemedik bir türlü. Siz nasıl bıraktınız?

Bir yanıt yazın