Çörek Otu Anne Sütünü Artırıyor, Zayıflamaya Yardımcı Oluyor

Çörek Otu Anne Sütünü Artırıyor, Zayıflamaya Yardımcı Oluyor!

Herkese merhabalar,

Nasılsınızz? Umarım hepiniz çook iyisinizdir ve umarım her şey yolundadır! 🙂 Bugün çok güzel herkesi yakından ilgilendiren bir tarif paylaşacağız ve çörek otunun emzirme dönemine etkilerinden bahsedeceğiz.

Emzirme Döneminde Ne Zaman Diyete Başlanmalıdır?

Emzirme döneminde sadece bebeğinizi emzirerek 600-700 kalori harcıyorsunuz! Kalori açığını dengede tutmak ve avantaja çevirmek hem sütünüzün kalitesi hem miktarı için çok önemli.

Emzirme döneminde kalori kısıtlayıcı diyetler önermiyoruz. Beslenme ve Diyet Uzmanı eşliğinde bir beslenme programına başlarsanız diyete başlamanın ayı yoktur. Siz ne zaman kendinizi hazır hissederseniz başlayabilirsiniz. Beslenme ve Diyet Uzmanı tamamen size özel listeler hazırlayacağı için, listenizde anne sütü artıran içecek, yiyeceklere yer verdiği için herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Emzirme döneminde nasıl beslenmeniz gerektiği ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

Emzirme Döneminde Beslenme: https://www.bebek.com/emzirme-doneminde-beslenme-onerileri/

Sağlıklı beslenme eşliğinde yağ yakımımızı artıran, ödem attıran aynı zamanda anne sütüne destek olan birkaç tarifimiz ve besinimiz bulunuyor. O besinlerin ve tariflerin etkilerinden siz de faydalanın istedik. Bugün bu tariflerden birini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Çörek Otu Anne Sütünü Artırıyor, Zayıflamaya Yardımcı Oluyor!

Zayıflama sürecinizi hızlandırmak, ödemlerinizden kurtulmak aynı zamanda da anne sütünü artırmak için çörek otundan faydalanacağız.

Çörek otu, içerdiği faydalı yağ asitleri sayesinde vücumuza sayamayacağımız kadar çok fayda sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirmek, anne sütünü artırmak ve zayıflama sürecini hızlandırmak…

Çörek otu zayıflama sürecine destek olurken toplamda üç yol kullanır. Bunlardan birincisi uzun süre tutması, ikincisi metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını sağlanması, üçüncüsü ise ödemlerin atılmasına katkı sağlamasıdır.

Eee daha ne isteriiizz???

Emziren Annelerde Çörek Otu Gaza Sebep Olur mu?

Emziren annelerde çörek otu gaza sebep olmaz. Gaz içeriği yüksek besinlerimizin başında kabak, brokoli, karnabahar, soğan, sarımsak, kurubaklagiller gelir. Bu besinleri emzirme döneminde sınırlandırmanızı öneririz.

Emzirme döneminde gaz problemini azaltmak için kimyon çayı tüketmenizi öneririz.

Gebelik/Emzirme Döneminde Çörek Otu Yağı Kullanılır mı?

Çörek otu yağı; böbrek ve karaciğer hastalığı olan bireylerde çok zararlıdır. Çörek otunun fazla dozda kullanılması, böbrek ve karaciğer hastalığını daha fazla tetikleyebilir.

Gebelik ve emzirme döneminde çörek otu yağı kullanılması zararlı olabilir, bu sebeple tüketimini önermiyoruz.Gebelik/Emzirme Döneminde Çörek Otu Yağı Kullanılır mı?

Anne Sütünü Artıran, Zayıflamaya Yardımcı Çay Tarifi

Malzemeler:

  • 1 su bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı çörek otu
  • 1 çay kaşığı zencefil
  • 1 ince dilim limon

Yapılışı: Suyun içerisine çörek otunu atıyoruz ve kaynatıyoruz. 2 dakika demlemeye bırakıyoruz. Zencefil ve limonu ekleyip afiyetle tüketiyoruz.

Çörek otunu zencefil ve limon ile birleştirerek etkisini daha artırıyoruz. Zayıflama sürecimizi hızlandırırken bağışıklık sistemimizi de güçlendiriyoruzz!

Çayı 7 gün süresince akşam uyumadan iki saat önce tüketebilirsiniz.

Aklınıza takılan soruları yorum olarak bırakabilirsiniz. 🙂

Beslenme ve Diyet Uzmanı/Emzirme Danışmanı 

Beyza Uyan

Instagram: https://www.instagram.com/dytbeyzauyan/

Diyetisyen Beyza Uyan

Ben ebebek'in Beslenme ve Diyet Yöneticisi, Emzirme Danışmanı Beyza Uyan. Sizler için çeşitli konularda içerikler üretip aklınıza takılan soruları cevaplıyorum. En güvenilir kaynaklardan güncel bilgileri tarayıp sizinle buluşturuyorum. Ben Kimim? Haliç Üniversitesi - Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2018 senesinde mezun oldum. Çapa Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi, Medistate Hastanesi, ve çeşitli Diyetisyen kliniklerinde stajlarımı tamamlayıp mesleki deneyim kazandım ve 5 senedir ebebek bünyesinde çalışıyorum. Sertifikalar: * 6. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu 1. Yaşam İçin Beslenme ve Spor Kongresi-Acıbadem Üniversitesi * Beslenme AkademisiBeslenme Akademisi-Bahçeşehir Üniversitesi * İstanbul Beslenme ve Diyetetik III. Öğrenci Sempozyumuİstanbul Beslenme ve Diyetetik III. Öğrenci Sempozyumu-Haliç Üniversitesi * Diyetisyen Yolunda Öneriler ve Diyetlerde Ceviz KullanımıDiyetisyen Yolunda Öneriler ve Diyetlerde Ceviz Kullanımı-California Walnut Board & Commission * Obezite Diyetisyenliği KursuObezite Diyetisyenliği Kursu * Sporcu Diyetisyenliği Kursu

Post navigation

Bir yanıt yazın

Bebeklerde Temre Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Doğum Sonrası Yaşanan Cinsel Sorunlarla Nasıl Başa Çıkılır?

Bebekler Neden Uykuda İç Çeker?