cocuklu-evde-yeni-yil-etkinlikleri

Çocuklu Evde Yeni Yıl Etkinlikleri

Yeni yıl geldi çattı. Bir yılı daha geride bırakmak üzereyiz. Çoğu zaman zor günler yaşadığımız, karantinanın bol olduğu ve özgürlüğümüzün çoğu zaman kısıtlandığı, genellikle kötü geçen ama yine de umut barındıran bir yılın ardından güzel ve yeni bir yıl geleceği için birçoğumuz heyecanlıyız.

Öncelikle Yılbaşı ve Noel arasındaki farklardan biraz bahsedelim.

Yılbaşı ve Noel Farkı

Günümüzde Yılbaşı ve Noel arasındaki fark çok karıştırılıyor. Noel ve Yılbaşı tamamen ayrı şeylerdir. Yılbaşı, yeni gelen yılı yepyeni ve güzel umutlarla karşılamak için yılın son günü kutlanır. Noel ise arifesi 24 Aralık günü olan ve 25 Aralık’ta Hristiyan dinine mensup kişiler tarafından kutlanan bir bayramdır. 25 Aralık’ta başlayan Noel hafta boyunca devam etmektedir.

Kısaca Noel Hristiyanlara ait bir bayramken, Yılbaşı yeni gelen yılı karşılamak üzere kutlanan temsili bir gündür.

Şimdi sıra geldi yeni yıl gecesine!

2020 yılına veda etmek, 2021 yılına enerji dolu ve mutlu bir giriş yapmak isteyenlerden misiniz? “Evet!” dediğinizi duyar gibiyiz. Sizler için bu yazımızda, aileniz ve çocuğunuzla beraber geçireceğiniz yeni yıl akşamı için güzel aktivite önerileri hazırladık.

Evde geçireceğimiz bu yılbaşını keyifli hale getirmek için neler yapabiliriz? Haydi yazımızı okumaya devam edin ve öğrenin.

cocuklu-evler-icin-yeni-yil-etkinlik-onerileri

 

  • Yeni Yıl Ruhunu Hissetmek

Evde yeni yıl ruhunu hissedebilmek için olmazsa olmaz şeylerden biri evi süslemek! Dilerseniz bir çam ağacı ya da ışıltılı süslerle bulunduğunuz ortama renk katabilir, yeni yılı güzel bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Ev süsleme işini çocuğunuzla birlikte yapmanız hem onun hayal dünyasını geliştirebilmesine yardımcı olur hem de bu aktiviteden çok zevk alır.

  • Yeni Yıla Yakışır Güzel Bir Sofra

Mutfakta çocuğunuzla birlikte zaman geçirmeniz, ona birçok fayda sağlayacak. Yeni yıl sofranızda yiyeceğiniz yemekleri hazırlarken onun da size ufak yardımları olması, çocuğunuza kendisini iyi hissettirecektir. Çocuğunuz ona güvendiğinizi ve onun da bir şeyleri başarabildiğini anlayacaktır.

Siz yemek hazırlarken miniğinizin sofraya peçeteleri taşıması, çatal ve bıçakları dizmeye çalışması sizin de işinizi kolaylaştırmaz mı? 😊 Minik yardımcınız sizin için iş başında!

  • Oyun Zamanı

Ev süslendi, sofra hazırlandı ve yemekler yendi. Şimdi sıra miniklerin en eğleneceği aktiviteye geldi! Tabii ki oyun oynamak. 😊

Burada seçeceğiniz oyun tamamen size kalmış. Dilerseniz onunla hayal gücü ve zeka geliştirici oyunlar oynayabilirsiniz. Sessiz sinema sizin için de çocuğunuz için de güzel bir seçim olabilir.

Birlikte yılbaşı akşamında resim ve boyama yapabilirsiniz. Hatta size 2020’den kalan bir anı olarak onu saklayabilir ya da çerçeveletebilirsiniz.

Jenga, puzzle, köşe kapmaca ve kör ebe gibi miniğinizin asla evde eğlenceye doyamadığı oyunları bu gece bol bol oynayabilirsiniz! 😊

  • Yeni Yıla Sakin Girmek İsteyenler için Film/Kitap Gecesi!

Sakin ve huzurlu bir şekilde yeni yılı karşılamak isterseniz, bu geceyi film izleyerek ya da kitap okuyarak geçirebilirsiniz.

Bebeğinize sevdiği masalları anlatabilir, onunla birlikte en sevdiği çizgi filmi izleyebilirsiniz.

O uyuduktan sonra da gece size kalıyor, bol bol kendinize vakit ayırabilirsiniz! 😊

  • En Güzel An: Hediyeleşmek!

Yeni yıl gecesinin en güzel anına geldik! Sevdiklerimizi mutlu etmek için onlara hediye almaya bayılıyoruz. Hele ki çocuklar… Onlar sürpriz görünce dayanamıyorlar.

Dilerseniz hediyeleşme anını daha keyifli bir hale getirmek için öncesinde ailece bir yeni yıl çekilişi yapabilirsiniz. Böylece çok daha eğlenceli olacak!

Sizinle bebeğinize yeni yılda hediye edebileceğiniz birkaç ürün önerimizi paylaşacağız. Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz!

Bebeğinize Alabileceğiniz Yeni Yıl Hediyeleri

LoL Kar Tatili Minikler: https://www.e-bebek.com/

HelloBaby Kulaklı Bere: https://www.e-bebek.com/hellobaby-kulakli-triko-kiz-bere-p-20khlbkbre001-0045/

Baby toys Bin Git İlk Arabam: https://www.e-bebek.com/baby-toys-bin-git-ilk-arabam-p-byt-8625/

Galt Water Magic Sihirli Kitap: https://www.e-bebek.com/galt-water-magic-sihirli-boyama-kitabi-sehirler-3-yas-p-gal-1501561

Fisher Price Figürlü Çocuk Çantası: https://www.bebek.com/cocuklu-evde-yeni-yil-etkinlikleri/

Makalemizi arkadaşlarınızla da paylaşmayı unutmayın! Şimdiden nice mutlu ve sağlık dolu bir sene dileriz!

 

Sevgiler. ☺️

Tuğba Aydoğan

bebek.com İçerik Editörü

Post navigation

Bir yanıt yazın