hareketli-kapakcikli-kitap-onerileri

Hareketli-Kapakçıklı Kitap Önerileri!

Sayfaların altında bulunan gizli nesneleri bulma – takip etme, nesneleri sağa sola – yukarı aşağı doğru hareket ettirme ve 3 boyutlu özelliklerde hazırlanan hareketli – kapakçıklı kitaplar pek çok çocuğun ilgisini çekiyor. Bu doğrultuda çocuğunuzla doğumdan itibaren keyifle okuyup inceleyebileceğiniz hareketli – kapakçıklı kitaplardan oluşan bir liste hazırladım.

 1. Sobe! İlk Sözcüklerim – Sobe! Renkler – Sobe! Taşıtlar – Sobe! Uyku Zamanı – PENA YAYINLARI

  Pena Yayınları’ndan çıkan bu serinin ilk sözcüklerim, renkler, taşıtlar, uyku zamanı gibi farklı temalara ait kitapları bulunuyor.  Karton kapak oluşu çocukların sayfaları kolayca kavrayarak rahatça çevirebilmesini sağlıyor. 3 boyutlu yapısıyla çocukların hayal gücünü ve hafızasını geliştiren bu eğlenceli kitaplar, çocuğunuzla iletişiminizi güçlendirir. Dil ve sözcük gelişimini etkiler. Etrafını tanımasına yardımcı olur.

  Sobe-Ilk-Sozcuklerim                Sobe-Tasitlar

  Sobe-Uyku-Zamani                  Sobe-Renkler

 2. Çiftlikte Yaşam – Vahşi Doğada Yaşam – Gölde Yaşam – EOLO YAYINLARI

  3 kitaptan oluşan seri; gölde, çiftlikte ve vahşi doğada yaşayan hayvanlar ve onların sahip olduğu özelliklerinden bahsederek ne olduğunu bulmanızı istiyor. Hangi hayvan olduğunu bulmak için yapmanız gereken tek şey ise sayfaları hareket ettirmek 🙂

     Vahsi-Dogada-YasamCiftlikte-Yasam        Golde-Yasam

 3. Pörtlek Gözlü İnek – Pörtlek Gözlü Balık – Pörtlek Gözlü Fil – BETA KİDS

  Fil, inek ve balığın sizce bir günü nasıl geçiyor? Merak ediyorsanız sayfaları çevirmeye başlayın. Yalnız dikkat edin, bu kitaptaki hayvanların gözleri hareket ediyor. 🙂

  Portlek-Gozlu-İnek Portlek-Gozlu-Fil Portlek-Gozlu-Balik

 4. Beni Takip Et Renkler ve Şekiller – Beni Takip Et Doğada – NET ÇOCUK KİTAP

  Hem hareketli sayfalarla ince motor gelişimini destekleyebileceği hem de yeni nesne ve kavramlarla tanışacağı Beni Takip Et serisi ile minik parmaklar yeni bir keşfe hazır mı? Eğer hazırsa sayfalarda küçük bir geziye çıkmanın tam zamanı.

  beni-takip-et-dogada            beni-takip-et-renkler-ve-sekiller

 5. Arkadaşlık Ormanı – Okyanus Yolculuğu – Maceracı Araçlar – SİNCAP KİTAP

  Pop – Up ile Keşfet serisinde her kitapta farklı bir tema işleniyor. Canlı renkleri ve çizimleriyle çocukların ilgisini çeken bu seri, 3 boyutlu sayfalarıyla da hikayeyi eğlenceli bir hale dönüştürüyor.

       okyanus-yolculugu                 arkadaslik-ormani              maceraci-arkadaslar

 6. Ne Olsam Yiyecekler – Ne Olsam Doğum Günü – MARSIK KİTAP

  Doğum gününde ne olmak istersin? Palyaço mu, cambaz mı? Yoksa herkese mutluluk dağıtan bir peri mi? Ya da nasıl bir yiyecek olmak istersin? Dondurma mı, sosisli sandviç mi? Kitabın içindeki ayracı, kitabın sayfalarındaki resimlerin içine sokarak kitabın kahramanı olabilirsin!

  Ne-Olsam-Dogum-Gunu       Ne-Olsam-Yiyecekler

 7. Minik Kanguru Zıplamasını Arıyor – Minik Tilki Kuyruğunu Arıyor – Minik Aslan Kükremesini Arıyor – PEARSON YAYINLARI

  İnteraktif hikâye kitapları, bebeğinizin dil gelişimini desteklerken aynı zamanda ince motor becerilerini de geliştirir. Bebeğinizle birlikte resimlere bakın, hikâyeyi okuyun, kapakçıkları kaldırarak minik dostların macerasına ortak olun.

        minik-aslan-kukremesini-ariyor             minik-kanguru-ziplamasini-ariyor          minik-tilki-kuyrugunu-ariyor

 

“Bebeklere Kitap Okumak” Konulu makalemizi okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

“Bebeklere Kitap Okumak”  https://www.bebek.com/bebeklere-kitap-okumak/

Esra Açıkyer

Instagram: https://www.instagram.com/1cocuk1kitap/

Esra Açıkyer

İstanbul’da doğmuştur. Lisans öğrenimini Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamış, Pedagojik Formasyon Eğitimi’ni de alarak üniversiteden mezun olmuştur. Daha sonra ikinci üniversitesi olan Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nü bitirerek özel bir kurumda 3 yıl Anaokulu Öğretmenliği yapmıştır. Anaokulu Öğretmenliği yaptığı dönemde, çocuk kitaplarına ilgi duymaya başlamış ve @1cocuk1kitap isimli sosyal medya hesabını açarak kitap önerilerinde bulunmaya başlamıştır. Şu anda bir yayınevinde sosyal medya uzmanlığı ve içerik editörlüğü yapmaktadır.

Post navigation

Bir yanıt yazın