Çocuğunuz Agresif ve Öfkeli mi? Sırrı Mars Burcunda Yatıyor!

Çocuğunuz Agresif ve Öfkeli mi? Sırrı Mars Burcunda Yatıyor!

Sevgili ebeveynler, ilk yazımda sizlerle astrolojik doğum haritası vasıtasıyla çocuğunuz hakkında hangi bilgilere ulaşabileceğinizden bahsetmiştim.

Astrolojik danışmanlıklar ile çocuğunuzun davranış biçimleri, belli durumlarda vereceği tepkiler, öğrenme modeli, yetkinlikleri ve yetenekleri, akran ilişkileri, meslek potansiyeli ve hatta sizi nasıl gördüğüne kadar hayatın birçok farklı alanında tüyolar elde edebilirsiniz. Yazıya ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Burçlar bebeğinizin karakterini nasıl etkiler? https://www.bebek.com/burclar-cocuklarin-karakterini-nasil-etkiler/

Bu yazımda size, doğum haritasında enerjimizi, harekete geçme yöntemlerimizi temsil eden “mars” gezegeninin bulunduğu burç vasıtasıyla çocuğunuzun nasıl motive olduğunu ve ne şekilde mücadele etmeyi tercih ettiğini anlatacağım.

Öncelikle Mars gezegeninin astrolojik olarak neleri temsil ettiğine bakalım;
  • Savaşma prensibimizi, rekabet duygumuzu, öncülük ettiğimiz konuları gösterir.
  • Hayatta kalmamız için gerekli enerjimizi ve fiziksel gücümüzü gösterir.
  • Çocuğunuz size her şey için “hayır” demelerini düşünün. Mars enerjisi bireysel istek ve ihtiyaçlarımızı ortaya koymak için, otoriteden sıyrılmak için gereken, bazen acımasız ya da sert, keskin bir şekilde dahi olsa, gerçekleştirdiğimiz kesme, koparma hareketimizdir. İrade gücümüz, inisiyatif aldığımız alanlardır. Yani çocuğunuzun size “hayır” diyerek, kendi isteklerini ortaya koyma enerjisidir. Mars burcu bunu nasıl yapacağını gösterir.
  • Savunma mekanizmamızdır. Bazen bencilliğimizdir.
  • Sinirlendiğimiz alanlar, öfke duygumuzu nasıl gösterdiğimiz. Mars’ın sağlıklı şekilde ifade edilmesi gerekir, zira bastırılan öfke duygusu fizyolojik ya da psikolojik rahatsızlıklar olarak ortaya çıkar.. Özellikle küçük yaşta, aile içinde, öfkenin, bireyselliğin doğru şekilde ifade edildiğini göremeyen çocuk yetişkin hayatında güvenli ve dengeli bir şekilde kendi isteklerini ifade etmekte zorlanabilir.. öfkesini dışarı çıkarmakta zorlanabilir.
  • Üremekle, üretmekle, yola çıkmakla, motive olmakla, harekete geçmekle ilgilidir.
  • Harekete geçme stratejimizi gösterir ve aslında Mars’ın olduğu yerde pek de diplomasiye yer yoktur. Kaba ve acımasız ya da kavgacı, saldırgan, zalim olduğumuz alanları gösterir.

Peki, çocuğunuzun burcuna göre nasıl bir savaşçı olduğunu merak ediyor musunuz? Sizce konu kendini ifade etmek ve motive olmak söz konusu olduğunda çocuğunuz temel ihtiyaçları nedir? Siz ona nasıl yaklaşmalısınız? Haydi, göz atalım.

Mars Koç Burcunda, bağımsız olur. Keşfetmek, fethetmek, daha önce yapılmayanı yapmak ister. Özgülüğünün ve isteklerinin engellendiğini düşünürse sert ve kırıcı tavırlar sergileyebilir. Yalnız başına daha iyi çalışır, inisiyatifler alır.

Mars Boğa Burcunda, enerjisini pratik kullanır. İstikrarlı ve kararlıdır. Hızlı başlangıçlar peşinde değildir. Hareketleri bir amaca yönelik olur. Genelde kolayca öfkelenmez ancak duyguları biriktirir ve beklemediğiniz anda yoğun bir öfke gösterebilir. Güvenliğini korumak ister, somut sonuçlar üretecek şekilde çalışır.

Çocuğunuz Agresif ve Öfkeli mi? Sırrı Mars Burcunda Yatıyor!

Mars İkizler Burcunda: Aklıyla ve diliyle harekete geçer. Meraklıdır, öğrenmek ister, bilgiyi güç olarak kullanır. Söz düellolarında başarılıdır. İstediği zaman oldukça sevimli ve ikna edici olur. Ancak agresif enerjisini de konuşarak ortaya döker. Aynı anda çok projeye, işe başlayıp hepsini tamamlayamayabilir.

Mars Yengeç Burcunda: İsteklerini doğrudan ifade etmez. Engellerle karşılaşırsa karşı tarafla net bir şekilde yüzleşmeyecektir. Pasif agresif çıkışlarda bulunabilir veya küsmek, suçluluk hissettirmek gibi duygusal sömürüler yapabilir. Koruma kollama isteğiyle duygusal güvenlik oluşturarak harekete geçecektir.

Mars Aslan Burcunda: Enerjik, iradeli, yaratıcı olur. Kendini cömert, neşeli ve açık şekilde ortaya koyacaktır. İsteklerini elde etmek için dramatik, gösterişçi tavırlar sergileyebilir. Kalıcı işler yapmak ister. Gururlu ve egolu bir savaşçı olabilir. Güçlü olmak, liderlik etmek isteyecektir.

Mars Başak Burcunda: Kendini ortaya koyma konusunda temkinli olacaktır. İstekleri peşinden planlı şekilde gidecektir. Metodik ve titiz olur. Detaylı çalışma gerektiren işlerde başarılı olur. Sağlık ve hijyen, bedenle ilgili konularda takıntılı olabilir.

Mars Terazi Burcunda: Sosyal çevresi içinde, ailesi tarafından onaylanmak ister. Bu nedenle harekete geçmek için sizlerden olumlu sözlere ihtiyaç duyacaktır. Adil ve tarafsızdır. Ancak karar alma konusunda zayıftır. Mücadele etmeyi pek bilmez. Onaylanmak adına yapmacık tavırlar sergileyebilir.

Mars Akrep Burcunda: Oldukça stratejik, amaç odaklı, gizleyici ve ketum olacaktır. Her zaman bir amacı vardır ve onun uğruna çalışır. Krizleri çok iyi yönetir. Kararlı ve cesur olur ancak her zaman önce kendisini düşündüğü için bencilce kararlar alabilir. Güç savaşlarına girebilir.

Mars Yay Burcunda: İyimser, açık, macera seven bir yapıda olacaktır. Keşfetmek, gezmek, öğrenmek ister. Bazen bu hali nedeniyle işleri yarına bırakmak, ertelemek gibi tavırları olabilir. Patavatsız ve kibirli tavırları olabilir. Bir şeye inanmak ve onun peşinden gitmek isteyecektir. Düşünceler, felsefi konular ve inanç üzerine konuşmak ister.

Mars Oğlak Burcunda: Sabırlı, sistematik, hedef odaklı ve hırslıdır. Bir maraton koşucusu gibi uzun vadeli planlar yapar ve enerjisini nasıl kullanması gerektiğini bilir. İnsanları yönetmek isteyecektir. Fazla otoriter, kuralcı olabilir. Bu da onu sert ve katı yapacaktır. Ayrıca Oğlak’ın karamsar yönü ağır basarsa dünyevi hırsları çok artacaktır.

Mars Kova Burcunda: Devrimci, asi bir ruhu vardır. İşlevini yitirmiş her şeyi yıkmak, yerine yenisini keşfetmek ister. Kendi bireysel arzuları için savaşacaktır. Adalet, eşitlik konusunda takıntılı olabilir. Popüler fikirler yerine kendi orijinal istekleri peşinden gidecektir. Ya da işleri yapış biçimi kendine has olabilir.

Mars Balık Burcunda: Duygusal ve kolay etkilenen bir yapısı olur. Bu nedenle kendine güvenli olmakta ya da kararlı olmakta zorlanabilir. Sessiz sakin yerlerde olmaya, düşünmeye ve desteklenmeye ihtiyaç duyar. Gerçeklerle yüzleşmekten kaçınabilir, bu nedenle enerjisini boşa harcadığı durumlar olacaktır.

Nisan ayı boyunca bebeğinizi nelerin beklediğini merak ediyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Nisan Ayında Bebeğinizi Neler Bekliyor? https://www.bebek.com/nisan-ayinda-bebeginizi-neler-bekliyor-bebek-burc-yorumu/

Astrolog Duygu Demir

instagram: https://www.instagram.com/duygudemir.astrolojigurusu/

Post navigation

Bir yanıt yazın