baba-temali-cocuk-kitaplari

Baba Temalı Çocuk Kitapları

Babalar Günü’ne özel birbirinden güzel ve eğlenceli baba temalı çocuk kitapları sizleri bekliyor. Siz de çocuğunuzla birlikte okumaktan keyif aldığınız kitapları bu yazının altında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İşte Benim Babam – ABM YAYINEVİ

Çok merak ediyorum acaba senin de baban biraz tuhaf mı? Belki seninki de dağınıklığı pek sevmiyordur. Biliyor musun babamla sık sık geziyoruz. Onunla her zaman güzel vakit geçiriyorum. Bazen kızıyor, kaşlarını çatıyor. Ama ben onu her haliyle seviyorum. Birlikte yemek yapıyor, oyunlar oynuyoruz. Onunla çok güzel vakit geçiriyorum.

Küçük kahramanımız Mutlu, bu kitapta babasıyla birlikte geçirdiği anları keyifli bir şekilde anlatıyor.

iste-benim-babam

Babasının Bir Tanesi – BEYAZ BALİNA YAYINLARI

İlk sözcükler, ilk adımlar, ilk oyunlar… Babasının Bir Tanesi, bizleri bir baba ile çocuğunu birbirine sonsuza dek bağlayan o sevgi dolu anlara doğru hem duygusal hem de eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor.babasinin-birtanesi

Babam Yanımdayken – REDHOUSE KIDZ YAYINLARI

Kocaman resmedilmiş bir baba ve onun yanında minicik bir kız… Babam Yanımdayken’de bu baba-kızın hayatlarından sıcacık kesitler sunuluyor. Birlikte yemek hazırlamak, kitap okumak, sarılıp uyumak gibi en özel anlar, öykü boyunca sulu boya çizimlerle resmediliyor.

Babaların çocuklarının hayatlarında oynadıkları birçok farklı rol, bu sahnelerde yalın ve dokunaklı bir üslupla anlatılıyor.Babalar ve çocukları arasındaki o sıcacık ilişki, bu kitapta Soosh’un bakmaya doyamayacağınız çizimleri eşliğinde anlatılıyor.

babam-yanimdayken

Kedim Babama Benziyor – BEYAZ BALİNA YAYINLARI

Kimi saçlarını annesinden alır, gözlerini babasından. Kimi babası gibi şarkı söyler, kimi annesi gibi dans eder. Bazen bir ailedeki herkes birbirine benzer. Bazen de hiç kimse birbirine benzemez. Birbirimize benzeyelim ya da benzemeyelim ailemizi bir arada tutan şey sevgidir. Ve ailemiz kendi eserimizdir. Ödüllü çizer Thao Lam’dan aile sevgisi üzerine sımsıcak ve bol kahkahalı bir okuma macerası.kedim-babama-benziyor

Babamın Battaniyesi – YAPI KREDİ YAYINLARI

İki kardeş babalarının battaniyesiyle öyle eğleniyorlar ki, zaman neşeyle akıp gidiyor, şiş göbekler iniyor. Bu battaniye başka battaniyelere benzemiyor, türlü türlü maceraya götürüyor. Babanın müthiş hayal gücüyle canlanan battaniye çocukların rengarenk hayalleriyle bir araya geliyor. Çocuklarla hep anneler ilgilenecek değil ya? Babayla yaşanan maceralar bir harika!

babamin-battaniyesi

Ağaç Kale – KVA ÇOCUK

Ağaç Kale, çaba harcamak, elindekinin değerini bilmek, dayanışma, sevgi ve hayal gücü üzerine çok basit bir fikirden bir mucize yaratan harika bir kitap. Baba oğulun ilişkisi ve kitabın sonu içinizi sımsıcak bir sevgi dalgasıyla kaplayacak. Babalar ve çocukların birbirine verebileceği en büyük armağan da sevgi ve emek değil mi?

agac-kale-kitap

Benim Babam Evrenin En Harika Babası – BİLGİ YAYINEVİ

Herkesin babası en harika babadır ve her baba-çocuk ilişkisi özeldir. Çocuklar bu kitabı okurken kitabın içinde kendilerine ayrılan yerleri doldurarak kitabı tamamlıyor ve babalarıyla ilişkilerini anlatan en güzel kitap ortaya çıkıyor.

benim-babam-kitap

Babam Uyumak Bilmiyor – UÇANBALIK YAYINLARI

Babam Uyumak Bilmiyor, baba ve çocuk rollerini tersyüz eden eğlenceli bir resimli kitap. Yarattığı şaşırtıcı karakter tiplemeleriyle yatağa gitmek bilmeyen inatçı miniklere uyku alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan bu komik hikaye, küçük çocukların üstesinden gelmeye zorlandıkları gece, karanlık gibi kavramları mizahi bir incelikle irdeleyerek, çocuklara cesaret aşılıyor.

babam-uyumak-bilmiyor

Babamın Masası – TİMAŞ ÇOCUK

Nihan babasının çalışma odasına girer, onun masasındaki eşyaları teker teker incelerdi. Kalemler, defterler, fotoğraflar, not kağıtları, çalışma lambası ve daha birçok şey vardı babasının masasında. O gün ise Nihan masaya eklenen yeni bir şeyler olduğunu gördü. Bunlar ağabeyinin okulda yaptığı resim ve ablasının aldığı ödüldü. Nihan onları gördüğünde masada kendisine de ait bir şey olmasını istedi. En az ödül kadar değerli ve resim kadar kendi emeği olmalıydı. Acaba ne yapmalıydı?

Babamın Masası, sevgimizi ifade etme yollarının, aile içi iletişimin ve satın alınan eşyadan ziyade el emeği hediyenin önemine dair rengarenk ve sıcacık bir öykü.

babamin-masasi

Babam Nasıl Kuaför Oldu – PEARSON YAYINLARI

Derya’nın saçları öyle uzundu ki… Boyunun tam üç katıydı! Uzun saçın bakımı gerçekten çok zordu. Ama Derya saçlarını kestirmeyi asla düşünmüyor, kuaförün kapısının önünden bile geçmiyordu. Neyse ki Derya’nın babasının harika bir fikri vardı: Madem Derya kuaföre gitmek istemiyordu, öyleyse o da kuaförü Derya’ya getirirdi! Pearson Yayınları’ndan baba – kız temasına tatlı bir kitap daha…

babam-nasil-kuafor-oldu

Babamla Bir Gün – BÜYÜLÜ FENER YAYINLARI

Clara’nın annesi akşam evde olmayınca bugün banyo, yemek ve uyku işlerini babasıyla yapacak. Kim bilir neler olacak? Sürprizlere hazır olun!

babamla-bir-gun

Ada – CAN ÇOCUK

Sophie ile babası, bir deniz kazasının ardından kendilerini bir adada bulurlar. Adanın göründüğü gibi olmadığı başta akıllarına bile gelmez. Sophie ile babasına denizdeki yaşamın mucizelerini gösteren, onları tropik fırtınalardan ve kışın sert rüzgarlarından koruyan Ada, sürprizlerle doludur ve adanın da kendi sırları vardır. Ada, göz alıcı resimleriyle kalpleri ısıtan bir öykü!

ada-kitap

Canım Babam – MAVİBULUT YAYINCILIK

Kitapları bugüne dek 145 milyondan fazla okura ulaşan, dünyaca ünlü “Aç Tırtıl” kitabının yaratıcısı Eric Carle’dan tüm babalara harika bir armağan… Minik Aç Tırtıl’ın sayfaların arasında eşlik ettiği, Eric Carle’ın birbirinden güzel resimleriyle içinizi ısıtacak bir kitap.

canim-babam

Yalnız Balina – REDHOUSE KIDZ YAYINLARI

Babası ve altı kedisiyle birlikte deniz kenarında yaşayan Noi için günler epey sakin ve durağan geçer. Ta ki evlerinin yakınında kopan fırtınaya kadar… Kıyıya vurmuş küçük bir balina bulan Noi onu gizlice eve götürür. Peki, bu sırrı babasından saklayabilecek midir?

Yalnız Balina, bazen zor olsa da sevdiklerimizin iyiliğini için kararlar vermemiz gerektiğini anlatan sıcacık bir öykü.

yalniz-balina-kitap

Zor İş Şu Babalık! – TEKİR KİTAP

Aslan Leya kız kardeşini görmeye gidince üç küçük maymuncuğa bakmak da Aslan Leo’ya düşer. Ancak Aslan Leo üç maymuncuğun varlığından bile yeni haberdar olmuştur. Üstelik üç küçük maymuncuğa babalık etmek, ormanın kralı olmaktan bile zordur.

Altı yaş ve üstü okurları hem esprili hikayesiyle hem de çarpıcı desenleriyle büyüleyecek Zor İş Şu Babalık, çocuk-ebeveyn ilişkisine keyifli bir yaklaşım getiriyor.

zor-is-su-babalik

Tom’un Olağanüstü Makineleri – BETA KIDS

Tom ile babası birlikte icatlar ve makineler yapmayı çok sever; ama babası işini kaybedince, evin üzerinde kara bulutlar dolaşmaya başlar. Sonra bir gün Tom’un aklına olağanüstü bir fikir gelir ve tüm o icatlar inanılmaz bir şeye dönüşür.

Çocuklar ve ebeveynlerini arasındaki sevgiyi ve güveni keşfeden, bir o kadar da eğlenceli, Benji Davies’in benzersiz çizgileriyle inanılmaz icatlar ve çılgın makinelerle dolu, duygu yüklü ve hayal gücünü harekete geçiren bir kitap.tomun-olaganustu-makineleri

Babamı Neden Çok Seviyorum? – MİKADO ÇOCUK

Baba ayı ve yavru ayı birlikte geçirdikleri günler içerisinde neler yaptıklarını, sevgi dolu cümlelerle miniklerimizle paylaşıyor. Birlikte gezmeye gidiyor, salıncağa biniyorlar, Kanguru gibi zıplayıp, canavarcılık oynuyor, yıldızları seyrediyorlar. Yavru ayı babası ile yaptığı tüm bu aktiviteleri çok seviyor, ancak her şeyden daha çok sevdiği bir şey var; babası…

babami-neden-cok-seviyorum

Eyvah, Babam Şiir Yazıyor – GÜNIŞIĞI KİTAPLIĞI

Zeyno, mutlu bir çocuktur. Annesi Sevinç, uzay bilimcidir. Babası Ahmet ise, belediyenin şikayet masasında çalışmaktadır; ayrıca, evde de “ünlü” bir şairdir! Anne uzun bir yolculuğa çıkınca, baba kız birlikte yine çok eğlenirler. Ama babası bir gün öyle ilginç bir fikirle çıkagelir ki, Zeyno bir sürü şiir dinlemek zorunda kalır…

eyvah-babam-siir-yaziyor

 

“Anne ve Babalar Bu Kitapları Okumalı!” Konulu makalemiz için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

“Anne ve Babalar Bu Kitapları Okumalı!” https://www.bebek.com/anne-ve-babalar-bu-kitaplari-okumali/

Esra Açıkyer

İstanbul’da doğmuştur. Lisans öğrenimini Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamış, Pedagojik Formasyon Eğitimi’ni de alarak üniversiteden mezun olmuştur. Daha sonra ikinci üniversitesi olan Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nü bitirerek özel bir kurumda 3 yıl Anaokulu Öğretmenliği yapmıştır. Anaokulu Öğretmenliği yaptığı dönemde, çocuk kitaplarına ilgi duymaya başlamış ve @1cocuk1kitap isimli sosyal medya hesabını açarak kitap önerilerinde bulunmaya başlamıştır. Şu anda bir yayınevinde sosyal medya uzmanlığı ve içerik editörlüğü yapmaktadır.

Post navigation

Bir yanıt yazın