Hamilelik Öncesi Gerginlik Hissi

Hamilelik öncesi çöpü bayan gerginlik yaşamaktadırlar. Hamilelik öncesinde hamile olduğunu düşünerek gerginlik yaşamaktadırlar. Hamilelikte gerginlik, strest hamileliğin ilk haftalarında belirti göstermektedir. Bu gayet de doğal bir durumdur. Hamilelik öncesi gerginlik hissi hakkında daha çok ve daha detaylı bilgiler almak için sitemize giriniz. Hamilelik sırasında gerginlik olacağı için hiç telaş yapmayın.

Korku ve biraz da duygusallık da olabilir. Hamile bayanların bazıları çok duygusal olabilir, eğlenebilir ve esprilere de pek dayanamazlar. Yani hamile adayları çok duygusal olmaktadır. Bu yüzden de hamile bayanları fazla üzmemeli ve fazla şakalar yapılmamalıdır. Gerginlik ile birlikte kesinlikle olabilir. Hatta bazı anne adaylarında paranoyolarda görülebilir.

Bu da onları aşırı streste sokmaktadır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Ama tabi her anne adaylarının yaşayacağı durum değildir. Sürekli gerginlik, hırçınlık ve çarpıntı da yaşayabilirler. Uyku problemleri de bayanların çoğunda görülmektedir. Uyku saatleriniz değişebilir ve uykunuzda geceleri kaçabilir. Hamile sürecinde gerginlik yaşayan bayanlar psikolojik sorunlar da yaşayabilirler. Hamile sürecinde kilo alımları da bayanları streste sokabilir.

Bu durum da bayanların psikolojisini oldukça etkilemektedirler. Ama anne adayları bir anda duygusallaşıp ve ağlayabilirler. Gebelik sırasında her anne adayı gerginlik yaşar. Hamilelik süresi boyunca sevdikleri kesinlikle sinirlendirmeyecek sözlerde bulunmamalı ve hamile bayanlara karşı sevgi göstermelidirler. Özellikle doğuma yakın aylarda destek olunmalı, yumuşak davranmalı ve heyecanlandırmalıdırlar.

Bu konu çok önemlidir. Hamile bayanlar sık, sık müzik dinleyerek kendilerini bu şekilde rahatlatabilirler. Aynı zamanda da müzik dinlemek de bebeği rahatlatır ve stresten uzak tutmaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Çok ilgi çekici konular ile karşılaşacak ve resimli anlatımları ile de konuyu sitemizde çok daha kolay öğrenebileceksiniz. Bebek isteyenler değişik bir duygu yaşamaktadırlar. Sitemizde tüm bilgili içerikler ile sizleri beklemektedir.

Sitemize ücretsiz bir şekilde üye olarak hamilelik konuların da merak ettiğiniz her bilgiyi bulup öğrenebileceksiniz. Unutmayın ki hamilelikte gerginlik bebeği de germektedir. Buna çok dikkat etmelisiniz. Çok sinirlenmeyin ve çok gergin olmamaya özen göstermelisiniz. Doğum sırasın da rahat bir doğum gerçekleştirmek için gerginlik hissinden ve stresten uzak durmanız hem anne adayları için hem de bebekler için çok gereklidir.

 

Hamilelik psikolojisi ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/hamilelik-psikolojisi/

Post navigation

Bir yanıt yazın