hamilelik-haberi-vermek-icin-16-yaratici-fikir

Hamilelik Haberi Vermek için 16 Yaratıcı Fikir

Belki uzun zamandır bu anı bekliyordunuz ya da belki de sizin için büyük bir sürpriz hamilelik. Hamile olduğunuzdan şüphelenip evde kendi kendinize test yapmış olsanız da, doktora gidip öğrensenizde kaçıncı hamilelik olduğu fark etmeksizin bu haber oldukça heyecan veridir. Bir an önce eşinizle, ailenizle ve sevdiklerinizle bu haberi paylaşmak istersiniz. Bu haberi verirken onların şaşırmasını, size olduğu gibi sürpriz olmasını isterseniz değişik fikirler bulma arayışı içine girersiniz. İşte bizde bu konuda sizlere yardımcı olabilmek adına hamilelik haberi vermek için 16 yaratıcı fikir ile karşınızdayız. Şimdi bu yazıyı okuyarak sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz. 

 • Bir klasik, ultrason fotoğrafı:


  Hamilelik şüphesiyle doktora gittiğinizde bebeğinizin ilk fotoğrafı olan ultrason görüntüsünü doktorunuz size verecektir. Bakmaya doyamadığınız bu fotoğrafla eşinize sürpriz yapabilirsiniz. Evet artık bir klasik gibi görünse de hala geçerliliği olan ve hala karşınızdakini şaşırtabileceğiniz bir fikir olduğundan emin olabiliriz. Hele hamilelik şüphenizi eşinizde paylaşmadıysanız bu fotoğraf onu daha da şaşırtacaktır. Ultrason görüntüsünü eşinizin eve girer girmez göreceği bir yere koyabilirsiniz. Hatta gizlice onu videoya alabilirseniz nasıl şaşırdığını kendi gözlerinizle görebilirsiniz. 

 • Mercimek:

  Hamile olduğunuzu ilk öğrendiğinizde doktorunuz size bebeğinizin neredeyse bir mercimek tanesi kadar olduğunu söyleyecektir. Eşinize hamile olduğunuzu bu fikirden yola çıkarak söyleyebiliriz. Beklemediği bir anda eşinizin avucuna birkaç mercimek tanesi koyarak kulağına bebeğinizin şu an bu mercimek tanesi kadar olduğunu söyleyip nasıl şaşırdığını izleyebilirsiniz. Yine ultrason fotoğrafını zarf gibi katlayıp içine mercimek tanelerini koyarak eve geldiğinde bir mektubu olduğunu söyleyip bu zarfı teslim edebilirsin. Anlamsız bakışların sonrası nasıl şaşırdığını göreceksiniz.

 • Akşam Yemeği:

  Sıradan bir akşam yemeği gibi görünse de kendi emeklerinizle özenerek hazırladığınız bir yemek sırasında eşinize bu müjdeyi verebilirsiniz. Aynı zamanda masaya ultrason fotoğrafıyla da süsleyebilirsiniz. Bu klasik ve sıradan bir fikir gibi görünse de akşam yemeği sayesinde romantik ve samimi bir ortam oluşur ve mutluluğunu doyasıya yaşayabilirsiniz. Bu anları kamera kaydına alma şansınız olursa hem sizin için hem de doğacak çocuğunuz için güzel bir anı hazırlamış olursunuz. 

 • Bebek eşyalarından oluşan koli:

  Hamile olduğunuzu öğrenip doktordan ayrıldıktan sonra küçük bir bebek alışverişi yapabilirsiniz. Cinsiyeti henüz belli olmadığı için alışverişinizde birer adet kız ve erkek kıyafeti satın alabilirsiniz ya da sarı veya yeşil renkli küçük bir tulum alabilirsiniz. Bunları bir kutu içine yerleştirerek eşinize hediye olarak verebilirsiniz ya da sana bir kutu geldi diyerek verebilirsiniz. Kutuyu açtığında bebek geliyor müjdesini verebilirsiniz. 

 • Şarkı:

  Evde başbaşa kaldığınız bir sabah güne “bebek” konseptli şarkılarla başlayabilir ya da onu bu şarkılarla karşılayabilirsiniz. Belki de eşiniz hayatının en mutlu haberini eğlenceli bir şekilde almış olur. 

 • Hediye:

  Karnınızın etrafına dekoratif bir kurdela bağlayarak ondan hediyesini açmayı isteyebilirsiniz. Karnınıza “ hamileyim” yazan bir not yapıştırabilir ya da hamile t-shirtlerin giyerek onu şaşırtabilirsiniz. 

 • Gün Sonu Sürprizi:

  Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz gece yatmadan önce eşinizin kulağına “ iyi geceler baba!” diyerek onu şaşırtabilirsiniz. Bunu duyar duymaz yerinden fırlayıp mutluluğunuzu paylaşacağına emin olabilirsiniz. 

 • Pasta:

  Keyifli geçen bir akşam yemeğinden sonra sıra tatlıya geldiğinde üzerinde “ Hamileyim” yazan pastayı eşinizin önüne koyabilirsiniz. Hiç beklemediği anda gelen bu  pastanın onu şaşırtacağına hiç şüpheniz olmasın. Sonrasında pastanızı keserek hamileliğinizi kutlayabilirsiniz. 

 • “Hamile misin?”:

  Sabah uyandığınızdaki mide bulantıları mutlaka eşinizin de dikkati çekmiştir. Mideniz bulandığında ya da başınız döndüğünde en klasik sorulardan biri olan “ yoksa hamile misin?” sorusuna artık gönül rahatlığıyla “Evet” cevabını verebilirsiniz. Eşiniz hiç beklemediği anda aldığı bu cevapla şaşkına dönecektir. Sonrasında birbirinizi tebrik edebilirsiniz. 

 •  Bebek Mama Takımı:

  Hamilelik haberi sonrası yemek sofranıza bebek mama takımı koyarak eşinize sürpriz yapabiliriz. Yemek masasına oturduğunda gördüğü manzara karşısında dili tutulmuş gibi hiç soru sormuyor oluşundan mesajın yerine ulaştığını anlayabilirsiniz. 

 •  Acil Aile Toplantısı:
  acil-aile-toplantisi

  Hamile olduğunuzu öğrendikten sonra ailenize bu haber vermek için büyük bir yemek organize edebilirsiniz. İsterseniz eşinize de aile toplantısında bu müjdeyi verip şaşırtabilirsiniz ya da eşinizle birlikte organize olup bu mutlu haberi sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. 

 •  Aileye Hediye:

  Bu fikir birçok farklı opsiyona sahip olabilir. Eşinize “Yıllın Babası” plaketini hediye olarak verebileceğiniz gibi dedeye de “Yılın Dedesi” plaketi alarak onları şaşırtabilirsiniz. Bunların yanı sıra alacağınız büyükanne ve büyükbaba temalı biblolarda haberi verirken size yardımcı olabilir. Özel baskılarla kişiselleştirebileceğiniz ajanda ya da defterlerin üzerine yazdırabileceğiniz ya da t-shirt bastırabileceğiniz  “En İyi Hala”, “Yılın En Yeni Dayısı” gibi sözlerle bu müjdeyi verebilirsiniz. 

 •  Eski Fotoğraflar:

  Sandıklara kaldırılmış fotoğrafları gün yüzüne çıkarıp eşinizin bebeklik fotoğrafını bulup arkasına “ Bu bebek Baba oluyor” gibi bir not yazarak eşinizin masasına bu fotoğrafı bırakabilirsiniz. Aynı şeyi aile büyükleriniz içinde uygulayabilirsiniz. İlk gördüklerinde anlam veremeseler de anladıkları an büyük bir heyecan ve mutluluk yaşamasını sağlayacaktır. 

 •  Masal Kitapları:

  Bebeğiniz doğduktan sonra büyükanne ve büyükbabasının bol bol masal anlatması ya da kitap okuması gerekecek. Bu mutlu haberi ona dede ve büyükanne temalı masal kitapları hediye ederek verebilirsiniz. “ Büyükanne oluyorsun” demenin en eğlenceli yolu olan masal kitapları sayesinde müjdenizi en tatlı şekilde verebilirsiniz. 

 •  Şans Kurabiyeleri:

  Sevdiklerinize hamilelik haberi vermek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de şans kurabiyeleridir. Hazırladığınız kurabiyelerin içine farklı notlar yazarak ya da “anne oluyorum” gibi genel bir ifade ile hamilelik müjdenizi sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. 

 •  Abi- Abla Yardımı:

  Eğer ilk hamileliğiniz değilse abla ve abileri de bu haber verme işine dahil edebilirsiniz. Birlikte eşiniz ve aileniz için sürprizler ayarlayabilirsiniz. Örneğin; abi ya da ablayı farklı kıyafetlerle giydirerek kıyafetine küçük notlar ekleyip kardeş beklediğini anlatmasına yardımcı olabilirsiniz. Evinizde evcil hayvanınız varsa onları da bu yeni olaya ortak edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse köpeğinize bebek ayakkabıları vererek bunu babaya götürmesini isteyebilirsiniz. 

Bu fikirler elbette çoğaltılabilir. Sizde kendi durumunuza en uygun olan fikri seçerek hamilelik haberinizi sevdiğiniz herkesle paylaşabilirsiniz. Eğer sevdiklerinizle bir araya gelme gibi bir durumunuz yoksa bunun için sosyal medyayı da kullanabilirsiniz. Hamileliği anlatan farklı fotoğraf kareleri bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır. 

İhtiyaç Listeniz Hazır mı? : https://www.bebek.com/bebek-ihtiyac-listesi/

Post navigation

Bir yanıt yazın

Boş Kese Gebelik Nedir? Nedenleri Nelerdir?

Anne Karnındaki Bebek Nefes Alır mı?

Doğum Kontrol Hapı Rahim Duvarını Kalınlaştırır mı?