hamilelik-lekeleri

Doğum Sonrası Lekelere Bitkisel Çözüm

Gebelik süresince anne adayının vücuduna hormonal değişikliklere bağlı olarak birçok değişim meydana gelmektedir. Bunlardan biri de ciltte oluşan lekelerdir. Bu lekelere zamanında tedavi uygulanmazsa, kalıcı olabilirler. Bu yüzden çok fazla vakit kaybetmeden bitkisel yöntemlerle bu lekelerden kurtulabilirsiniz.

Lekeler Nasıl Geçer?

· Lekenin oluştuğu bölgeye süt ile temizleyebilirsiniz. Süt aynı zamanda kuru ciltlere de iyi gelmektedir.

· Süt kullanmak istemiyorsanız limon veya limon suyu da kullanabilirsiniz. Limon hem cildinizi parlatır hem de cilt lekelerini azaltır.

· Uyumadan önce Hint yağı ve E vitaminini bir kasede karıştırıp lekenizin üzerine sürün. Sabah kalktığınızda sürdüğünüz bölgeyi temizleyebilirsiniz.

· Elma sirkesiyle yulaf ezmesini karıştırıp lekenin üzerine sürdükten sonra 15 dakika bekleyip temizleyin.

· Yatmadan önce hardal ve sütü karıştırıp üzerini bez ile bağlayın. 15-20 dakika sonra bölgeyi yıkayabilirsiniz.

· Soğanı bölüp, lekenizin olduğu yere sürün. Bunu günde iki kere uygularsanız zaman içinde lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

· Kayısı suyu, salatalık ve çilek suyunu bir kasede karıştırın ve lekeninizin üzerine sürün.

Bitkisel Çözümler

* İhtiyacınız olan malzemeler:

1 kaşık portakal suyu

1 kaşık limon suyu

1 kaşık maydanoz suyu

Malzemeleri aynı ölçüde bir kabın içerisinde karıştırın. Karışımı lekelerin üzerine küçük küçük sürüp, bölgeye masaj yapın. Bu maskeyi gün içerisinde bir kere uygulayabilirsiniz.

* İhtiyacınız olan malzemeler:

Yarım limon

1 çay kaşığı şeker

Bir kasenin içine yarım limonla bir çay kaşığı şekeri koyup karıştırın ve lekenizin üzerine sürün. 10 dakika beklettikten sonra cildinizi temizleyin. Bu maskeyi haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

* İhtiyacınız olan malzemeler:

1 çay kaşığı çiğ patates suyu

1 tatlı kaşığı yoğurt

1 çay kaşığı kabartma tozu

Malzemeleri karıştırdıktan sonra lekenizin üzerine masaj yaparak sürün. Maske kurdukça karışımı sürmeye devam edin. Yaklaşık bir saat bekledikten sonra bölgeyi temizleyin.

* İhtiyacınız olan malzemeler:

4 tane ezilmiş çilek

1 kaşık limon suyu

Limon suyu ve ezilmiş çilekleri bir kasenin içerisinde iyice karıştırın. Bu karışımı cildinize sürdükten sonra 20 dakika bekletin. Daha sonra bölgeyi ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi yüzünün hariç leke olan her bölgede kullanabilirsiniz.

 

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]Doğum sonrası ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/dogum-sonrasi/ 👶[/box]

Post navigation

Bir yanıt yazın