hamile-kadinlar-icin-oversize-giyim-tercihi

Hamile Kadınlar için Oversize Giyim Tercihi

Hamilelik dönemindeki kadınların ilk üç aydan sonra vücudunda değişimler oluşması nedeniyle oversize giyim tercihi ön plana çıkıyor. Rahat kıyafetler ararken aynı zamanda tarzından hiçbir zaman ödün vermeyen anne adayları için en iyi tercih olan oversize kıyafetleri seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. 

Hamilelik döneminde hem rahat hem de şık bir giyim tarzına sahip olmak istiyor fakat oversize giyim tarzının en trend ve şık ürünlerini nerede bulacağınızı bilemiyorsanız bu maddeleri dikkate alarak her koşulda tarzınızla farkınızı yansıtmaya devam edebilirsiniz. Tarzınızı belirlemek, stilinizi yenilemek ve moda dünyasına uyumlu giyinmek için Gotham.com.tr, ziyaret etmeniz gereken ilk adres… 

Hamilelikte Oversize Kıyafet Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Hamilelik döneminde kıyafet seçiminde dikkat edilmesi gerekenler birçok etken bakımından değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin ilk üç ay giyilebilecek kıyafetler farklıyken üç ay ve sonrasındaki süreç için daha farklı olabilmektedir. Fakat genel bir durum var ki, o da hamile kadınların her zaman rahat ve aynı zamanda da şık giyinmek istemesidir. Hamileliğin tarzının önüne geçmesine izin vermeyen ve modayı her daim yakından takip eden kadınlar için muhteşem oversize giyim önerileri sunacağız. İşte hamilelikte oversize kıyafeti seçerken dikkat edilmesi gereken püf noktalar… 

  1. İlk üç ay ve sonrası 
  2. Renk ve desen,
  3. Kalıp ve kesim,
  4. Kumaş tercihi.

1- Hamilelikte İlk Üç Ay ve Sonrası için Öneriler

hamilelikte-ilk-uc-ay-ve-sonrasi-icin-oneriler

Hamilelik döneminde kadınlar ilk üç ay içerisinde çok fazla kilo artışı yaşamazlar. Bu nedenle hamileliğin ilk üç ayı içerisinde bulunan kadınlar, eski kıyafetlerini de rahatlıkla kullanabilirler. Fakat üç ay ve sonrası için kilo artışları hızlı bir şekilde görünmeye başlar. Bu süreçte kadınların giyim tercihinde her zaman rahat, bol ve şık kıyafetler seçmek istediği aşikardır. Hamile kadınlar oversize t-shirt, oversize sweatshirt ve türevleri gibi kıyafetler tercih ederek bu süreçte hem rahat ve hem de şık görünmeye devam edebilirler. Bu dönemde anne adaylarının en çok dikkat etmesi gereken husus, özellikle de karın bölgesini sıkı sıkı saran kıyafetlerden mutlaka uzak durmalarıdır. Aksi takdirde dar kesim kıyafetler seçerek kan dolaşımınızı olumsuz etkileyebilirsiniz. 

Özellikle de hamilelik döneminin ilk üç ayından sonra vücutta görülen değişiklikler nedeniyle bol kıyafetler tercih edilmelidir. Oversize hamile kadın kıyafetleri ile rahatlığı ve şıklığı bir arada yakalayabilirsiniz.  Her yönünüzle öne çıkmak ve hamilelik dönemini şık geçirmek için Gotham’ın ilham veren parçalarını mutlaka değerlendirin. 

2- Oversize Giyimde Renk ve Desen Tercihi 

Hamilelikte alınan kiloları saklamanın en iyi yolu siyah renk kıyafetler tercih etmektir. Fakat hamilelik döneminin verdiği duygu değişiklikleri, heyecan, kıpı kıpır olma durumu, siyah giyinmek istememenize neden olabilir. Bu nedenle hamilelik döneminde siyah oversize tişört ya da siyah oversize sweatshirt gibi modelleri tercih etmeniz hem rahat hissetmenizi hem de oldukça şık görünmenizi sağlayacaktır. Her hamile kadının gardırobunda mutlaka yer alması gereken siyah oversize kıyafetler, modayı yakından takip eden anne adaylarının her zaman şık görünmesini sağlar. 

3- Oversize Kıyafetlerde Kalıp ve Kesim 

Bir kıyafeti güzel gösteren yalnızca rengi ve tasarım şıklığı değil, aynı zamanda kalıbı da görünümünü oldukça fazla etkiler. Özellikle de hamilelik döneminde yaşanan kilo artışları nedeniyle oversize kıyafet seçerken kalıba ve kesime çok dikkat etmelisiniz. Hamilelik döneminde genellikle karın ve göğüs bölgelerinde daha yoğun değişimler görüldüğü için üst kesimi bol olan oversize modelleri tercih etmeniz çok daha uygun olacaktır.

Birbirinden güzel oversize modelleri ile tarzınızı korumaya devam edin. Hamilelik ve hızlı kilo artışı tarzınızı geri plana atsın istemiyorsanız oversize kıyafetleri tercih ederek şıklığı yakalamaya devam edin. Bu dönemde seçeceğiniz oversize kazak modelleri, oversize tunik modelleri, oversize t-shirt modelleri ve oversize sweatshirt modelleri ile lohusalık dönemini oldukça rahat ve dikkat çekici bir şıklığa sahip olarak geçirebilirsiniz. Modelleri ile her kesime hitap eden Gotham ile bu sezonda da şık kalacaksınız. 

Hamile kadınlar, oversize kıyafet seçimi yaparken boyunlarını sıkmaması açısında V yaka ya da kayık yaka ürünleri tercih etmelidir. Bu dönemde göğüs ve karın değişimleri görülmesinin yanı sıra kolların da kalınlaştığı görülebiliyor. Bu nedenle dar kesim kola sahip olan kıyafetler yerine daha kolları daha bol kesim olan oversize kıyafetleri seçmeniz çok daha iyi olacaktır. Modanın sürekli olarak değişen ve kendini yenileyen hızına ayak uydurmak isteyen hamile kadınlar birbirinden özel tasarımlara ve seçeneklere sahip olan oversize tişört, oversize kazak, oversize triko ve daha birçok modeli tercih edebilirler. Hamilelik döneminde harika ve şık bir anne adayı olmaya hazır olun!

4- Hamile Giyimde Kumaş Tercihi 

Hamilelik döneminde vücut sıcaklığı normalin biraz daha üstünde olabiliyor. Bu nedenle hem rahat, hem de hava alabilen ve ferah giysiler tercih etmeniz gerekir. Dilerseniz oversize tişörtleri tercih ederek hem artış gösteren kilonuzu gizleyebilir hem de ferah ve hava alan giysilere sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra hamilelik döneminde hassas bir cilt yapısına sahip olacağınız için kaşıntı ve tahriş yapan kumaşlardan uzak durmanız gerekir. Seçeceğiniz oversize tişört ve sweatshirt modelleri ile her dönem olduğu gibi lohusalık döneminde de şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Gotham ile hamilelik dönemini de şık geçirmenin ayrıcalığını yaşayın.

Aşağıdaki yazımız dikkatinizi çekebilir:

Hamilelikte Giyime Dair İpuçları: https://www.bebek.com/hamilelikte-giyime-dair-ipuclari/

Tuğba Aydoğan

bebek.com İçerik Editörü

Post navigation

Bir yanıt yazın

Hamilelik Nasıl Hesaplanır?

Erkeklerde Kısırlık Neden Olur? Tedavisi Nasıldır?

Yumurta Dondurmak İsteyen Kadınların Bilmesi Gereken 8 Gerçek