gunes-kremleri-ile-cocugunuzun-hassas-cildini-zararli-isinlardan-koruyun

Güneş Kremleri ile Çocuğunuzun Hassas Cildini Zararlı Işınlardan Koruyun

Bebeklerin ve çocukların ciltleri yetişkinlere kıyasla çok daha hassas ve güneşe karşı çok daha savunmasızdır. Bu hassasiyet göz önünde bulundurularak formülize edilen güneş kremleri, çocuklarınızın cildinde bir bariyer oluşturarak zararlı ışınlara karşı koruma sağlar. Çocuklarınız için doğru güneş kremlerini tercih ettiğinizde gönül rahatlığıyla güneşin tadını çıkarmalarına izin verebilirsiniz. 

Bebekler ve Çocukların Özel Güneş Kremlerine İhtiyacı Var mı? 

D vitamini açısından olumlu etkileri nedeniyle; çocuklarını güneşe çıkarmaya özen gösteren ebeveynlerin, güneşin zararlarını da göz önünde bulundurması gerekir. Uzun süre güneşe korumasız maruz kalınması halinde, bunun faydadan çok zarara yol açacağı unutulmamalıdır.

Ozon tabakasının delinmesi nedeniyle; güneş, geçmiş yıllara nazaran çok daha fazla zararlı etkiye sahip hale gelmiştir. Bu noktada, cildi yetişkinlere göre hassas yapıda olan bebek ve çocukların, daha özenli şekilde korunması gerekir. Yetişkinlere özel olan güneş kremleri, çocukların cilt yapısına uygun olmayabilir. Yapılması gereken, çocuklara özel olarak üretilen güneş kremlerine yönelmektir. 

Çocuklara özel olan ürünler, onların cilt yapısına uygun ve daha hassas bileşenler kullanılarak üretilir. Bunun yanı sıra güneşe karşı da yüksek seviyede koruma sağlayan çocuk güneş kremi ürünleri, farklı mevsim koşullarında kullanılabilir. Dermatoloji uzmanları, havanın bulutlu olduğu günlerde bile güneş koruyucu kremleri kullanımını önerebilmektedir.

Çocuklarda güneş kremi kullanılmadığında, UVA ve UVB ışınlarının zararlı etkileri nedeniyle; lekelenme, su toplaması, kızarıklık gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Aynı zamanda sürekli savunmasız şekilde güneşe maruz kalan çocuklarda ise cilt kanserine yakalanma riski artar. 

Düzenli güneş kremi kullanımı, sanıldığının aksine D vitamini alımını etkilemez. Tam tersine, güneş kremi ile güneşin zararlı etkileri engellenirken; faydalarının korunması sağlanır. Londra’daki King’s College’da yapılan araştırmalarda; yüksek koruma faktörüne sahip güneş kremlerinin, düşük koruma faktörlü kremlere göre daha yüksek seviyede D vitamini sentezi salgıladığı anlaşılmıştır. 

Bebek ve Çocuklara Güneş Kremi Seçerken Neye Dikkat Edilmeli? 

bebek-ve-cocuklara-gunes-kremi-secerken-neye-dikkat-edilmeli

Kendinize uygun güneş koruyucu seçerken dikkat ettiğiniz detaylar ile bebek güneş kremi ve çocuk güneş kremi tercihinde dikkat etmeniz gereken detaylar farklıdır. Bebekler, daha ileri yaşlarda olan çocuklara göre daha savunmasız cilt yapısına sahiptir. Bu nedenle, onlar için krem seçimi yaparken daha hassas olmanız gerekir. 

Burada ilk dikkat etmeniz gereken nokta ise ürün içeriğidir. Oldukça zararlı olan kimyasal bileşenleri içeren bebek ve çocuk güneş kremi ürünleri; alerjik reaksiyonlara ve cilt hastalıklarına yol açabilir. Bu nedenle; paraben, sülfat, SLS, SLES başta olmak üzere zararlı bileşenler içeren bebek güneş kremi ürünlerinden uzak durmanız önerilmektedir. 

Diğer dikkat etmeniz gereken bir detay ise koruma faktörüdür. 50 ve üzeri koruma faktörüne sahip güneş kremlerini tercih ederek, çocuklarınız için yüksek seviyede koruma sağlamanız mümkündür. 

Çocuk ve bebek güneş kremi tercihinizi yaparken, cilt için uygunluğunu kanıtlamış ürünlere yönelmeniz gerekir. Bunun için kremin gerekli testlerden geçirildiğinden ve formülünün çocuk güneş kremi standartlarına uygun olduğundan emin olmalısınız. Bu nedenle, ürünlerinin üretiminde test aşamalarına önem veren markalara yönelmelisiniz. 

Aynı zamanda çocuk güneş kremi tercihlerinizde; suya, kuma ve tere dayanıklılık gösteren ürünlerin seçilmesi gerekir. Çocuklar, kumda oynamayı ve yüzmeyi çok sevdikleri için etkisini kolay kaybetmeyen çocuk ve bebek güneş kremi ürünleri, her zaman daha yüksek standartlarda koruma sağlar. 

Farklı formlarda olan ürünlerden, hangisini tercih edeceğiniz konusundaki karar size aittir. İyi bir markaya ait bebek ve çocuk güneş kremi; farklı formlarda aynı kalitede sonuçları ortaya çıkarır. Bu noktada, Nar Ecza’da size sunulan bebek ve çocuk güneş kremi ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. En güvenilir markalara ait ürünler, sizlere ulaştırılmadan önce gerekli dermatolojik testlerden geçirilir

Dayanıklı ve yüksek koruma değerine sahip olan ürünlerden; istediğiniz formu seçerek, çocuklarınızı hem güneşten koruyabilir hem de cilt sağlıklarına zarar gelmesini önleyebilirsiniz. Köpük, süt, yağ, krem ve sprey formunda olan çocuk ve bebek güneş kremi ürünleri; cilt tarafından kolayca emilmesinin yanı sıra yapışkan bir his bırakmaz.

Dilerseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayarak “Bebekler için en iyi güneş kremleri” Konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bebekler için En İyi Güneş Kremleri: https://www.bebek.com/bebekler-icin-en-iyi-gunes-kremleri/

Post navigation

Bir cevap yazın

Bebekler Ne Zaman Konuşmaya Başlayabilir?

Anne, Bebek ve Güvenli Bağlanma

Bebek Şampuanı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?