Bebeklerin Burçlara Göre Özellikleri

Bebeklerin Burçlara Göre Özellikleri

Koç Burcu Bebeği (21 Mart-20 Nisan):

Dikkatleri üzerine çekmek için çığlıklar atan bir bebek tabii ki koç bebeği…Diğer bebeklere göre aceleci, çabuk konuşup, çabuk yürüyecek. İdare etmekte zorlanacaksınız, zor günler sizi bekliyor, bu ufaklık inatçı kişiliğini daha küçücükken ispatlamaya çalışacaktır. Dolayısıyla her an kazalar olabilir. Tabii müdahaleler onu yıldırmayacaktır.

Sevgisini gösterdikçe siz de kızgınlıklarınızı unutacaksınız çünkü sevgi gösterilerini çok sever. Bir işiniz olduğunda onu kimseye bırakmamayı tercih edin, insanları pes ettirebilir.

Cömert olduğundan paylaşmakta zorluk çekmeyecektir. Ama istedikleri olmayınca cömertlikten vazgeçebilirler.

Küçükken derslerden kaçabilirler ama dikkat ederlerse her şeyi iyi öğrenirler. Büyük ihtimalle de kitaplara düşkün iyi bir okuyucu olacaktır.

Övüldüklerinde başarılı olurlar, saldırgan davranırsanız çalışma güçlerini kaybederler. Düş gücü kuvvetlidir, sert, pratik, idealist ve hayalcidir…

Sabırsızdır, doğum günü hediyelerini açmak için acele edecektir. Onlardan beklediklerinizi genellikle alırsınız. Sürekli ilgisini çekecek işlerle meşgul ederseniz, başınızı daha az derde sokarlar.

Hayal gücü dolayısıyla büyüdüğünde batıl inançları olabilir. Küçükken de perilere, cadılara inanır, masallarda yaşar.

Ona bütün şefkatinizi ve sevginizi verin, asi karakteriyle baş etmenin tek yolu onu sevgiye boğmaktır.

Boğa Burcu Bebeği (21 Nisan-21 Mayıs)

İnatçı bir bebek olmasına rağmen onu yetiştirmek zevklidir. Boğa bebekleri genelde güçlü ve sağlıklı yapılıdırlar.

Erkekler; yaramaz, şakacı ve dayanıklı, kızlar ise düzenli, evcilik oynamayı seven çocuklardır. Her zaman oturup bebeklerle oynamazlar, sokakta erkek çocuklarla misket oynarken ya da ağaçlara tırmanırken de görebilirsiniz.

Dayanıklı yapıları nedeniyle ruhsal yönden de dengelidirler. Ara sıra aksi, inatçı olmalarına rağmen çabuk kırılıp gücenmez, saldırganlık yapmaz, duygusal depresyonlara girmezler.

Kendi halinde oyun kurup oynamayı severler, üzerlerine varırsanız kavgacı olurlar.

Disipline ve emirlere karşı çıkabilirler. Eğer makul açıklamalar yapmanızı bekler.

Hassas yapısı ve renklere, seslere duyarlılığı dolayısıyla parlak, çarpıcı turuncular, kırmızılar onu huzursuz yapar fakat daha pastel tonlar, mavinin tonları onu sakinleştirir.

Müzik yeteneği de küçük yaşta keşfedilerek ses ve enstrüman eğitimi alması sağlanabilir.

Okul hayatında başarılı ve düzenli olurlar, öğrendiklerini kolay kolay unutmazlar.

Ev işlerinde size yardımcı olurlar, büyüdüklerinde ise oturan karakterleri ile daha uslu, sakin bir yapıya sahip olurlar. Sadece sevgiyle sarın onları…

İkizler Burcu Bebeği (22 Mayıs-23 Temmuz)

Çok hareketli bebeklerdir, yürümeyi ve konuşmayı çabuk öğrenirler. Emeklemeye başladığında muhtemelen gün boyu çok yorgun düşebilirsiniz. Ama bu durumda bile ikizler bebeğinin sınırlanmaması gerekir.

Özgürlüğünün sınırlanması bir depresyona yol açabilir. Çok gürültülü bir bebek olabilir, çünkü ses telleri güçlüdür.

Hayal güçleri geniş olduğundan, sürekli bunları gerçekleştirmek için koştururlar. Çok zekidirler, ezber hafızaları kuvvetlidir.

Parmakları ince, uzun ve esnektir dolayısıyla el becerisi isteyen işlere yatkındırlar. Küçük yaşlar da bile esprilidirler, taklit yetenekleri vardır.

Olayları anlatırken hayal güçlerini de kullanarak renklendirmeler yaparlar. Öyle ki bazen uydurduklarına kendileri bile inanırlar. Aynı anda birçok işi yapabilirler, her şeyi çabuk öğrenirler, aynı iş üzerinde devam istekleri yoktur. Küçük yaşta yabancı dil eğitimi almaları iyi olabilir.

Yengeç Burcu Bebeği (22 Haziran-23 Temmuz)

Huyu sıkça değişen bu bebek yemeyi, içmeyi, değişik tatlar almayı, değişik renkler görmeyi sever.

Çok sevimli ve komiklerdir . Yüzlerine değişik ifadeler vermeyi severler, duyguları renkli ve çeşitlidir. Çekingen olması bir yana kucaklanmayı, sevilmeyi ister.

Kendi kendine saatlerce oynayabilir. Ama onunla birlikte olmanıza, ihtiyacı vardır çünkü pek çok şeyden korkar. Onunla vakit geçirip, korkularını geçirmesine yardımcı olmanız gerekir. Küçük yaşlarda bu korkularını gideremezseniz ilerleyen yaşlarda ruhsal problemlere sebep olabilir.

Kuşkucu, kinci, toplumdan uzak insanlar olabilirler. Beğenilmemeye dayanamadıklarından onların olumlu yönlerini sürekli kendilerine göstermeniz gerekir, ne kadar yakışıklı, zeki, sevilen biri olduğuna inanmalı.

Derslerde sözel başarıları vardır, özellikle tarihleri ve olayları unutmazlar. Hayal edemedikleri hiçbir şey yok gibidir. Çoğu zaman üzüntüleri bu hayalin ürünüdür. Gerçekten üzgün oldukları zaman ise sessizdirler, konuşmazlar.

Parayı harcamak yerine biriktiren çocuklardır, küçük yaşlarında kendi masraflarını kendileri çıkarmaya çalışırlar. Diğer çocuklara göre daha erken yaşlarda iş dünyasına dalacaklardır.

Oldukça şakacıdırlar, eğlendiricidirler fakat kendilerine kötü davranıldığını düşündüklerinde bunun intikamını daha zayıf insanlardan alabilirler. Evinden ayrılsa bile sıkça geri gelecek, geldiğinde ise geçmişte bıraktığı her şeyin aynı yerinde olmasını isteyecektir.

Bebeklerin Burçlara Göre Özellikleri

Aslan Burcu Bebeği (24 Temmuz-23 Ağustos)

Kendi haline bırakıldığında neşeli ve keyifli, bırakılmadığı takdirde ise öfkeli, saldırgan olabilir. Ya da içine kapanabilir.

Onu baskı altında tutmak, hareketli yapısında olumsuz tepkilere sebep olacaktır. Özellikle başkalarının içinde azarlamak, küçük düşürmek, emirler vermek gururunu kırar, hatta size karşı bile çıkabilir.

Kendisiyle ilgilenilmesi hoşuna gider, hatta bazen kendini bir kral zannedip etrafında uşak gibi dolanmanızı isteyebilir, kendisine kendi işini yapmak zorunda olduğunu göstermeniz gerekir.

Çabuk öğrenirler, zekidirler ama öğrenmeye pek hevesli olmayabilirler. Başarılarından dolayı övülmesi ya da rekabet zorunluluğu hissetmesi bu tembelliğini yok eder.

Sempatik, sevimli, tipik aslan çekiciliği ile insanların ilgisini her zaman için toplarlar.

Para konusuna gelince cömerttirler ve harcamayı severler. Bu çocuklar sıkılmaya gelmezler, özgür olmalılar, bağımsız hareket etmeliler, verdiğiniz sert emirleri muhtemelen reddedecektir ya da gururu incineceğinden içine kapanacaktır.

Ona uyguladığınız disiplin yumuşak, sürekli ve sabır isteyen bir durum. Ne kadar burnunun dikine, cesur gözükse de küçük aslanın yüreğinde korkular vardır. Onu bütün şefkat ve sevginizle sarın.

Başak Burcu Bebeği (24 Ağustos-23 Eylül)

Huzurlu ve sakin bir bebektir aynı zamanda acelecidirler. Daha ufacıkken yemek seçmeye başlar. Derli toplu bir çocuk olacağından bu çocuğu büyütmek zevklidir.

Yabancıların yanında ağır başlı, sakin aile içinde ise cıva gibi olacaktır. Annesine ev işlerinde iyi bir arkadaştır.

Asi olmadığından söyleneni yapar, problem çıkarmaz. Okul hayatlarında başarılı olurlar. Arkadaş canlısı, güvenilir, becerikli küçüklerdir.

Tiyatro, kitaplar, sanatsal çalışmalar küçük yaşlarda onları çeker. Araştırmayı severler, bazı bilgilere inanmak için mantıklı dayanaklar isterler.

Sevgi isteğini hiçbir zaman gösteremez. Ona sevginizi fiziksel olarak göstermelisiniz. Savurgan çocuklar değildirler ve ailelerinin durumunu her zaman gözleyecek ve tutumlu davranmayı ihmal etmeyecektir.

Konuşmaları çok olgun ve bilgecedir. Dinlenmeye ihtiyacı vardır. Kendisine gösterilen ilgiden şımarmaz. Hayal gücüne yönelik çalışmaların yapılması büyüdüğünde duygusal dengesini kurmasında etkili olacaktır.

Küçük bir gerçekçidir ama geceleri yıldızına bakıp dileklerini sıralamayı da ihmal etmez.

Terazi Burcu Bebeği (24 Eylül-22 Ekim)

Çok güzel, sevimli, gamzeli bir bebektir. Onu seçim yapmak zorunda bırakmayın, oldukça kararsızdır. Eğer bir de acele karar vermesi gerekiyorsa bu daha da kötüdür.

O inatçı değildir sadece kararsızdır ve acele etmek onu daha da kararsız yapmaktadır. İyi kalpli ve adildirler.

Gerçeği bilmek isterler ve yanlış kararlar vermekten çok korkarlar. Mavinin tonları ve pastel renkler onu sakinleştirirken parlak, canlı renkler ruhsal dengesini karmakarışık yapar.

Onunla yüksek sesle konuşmayın, çok hassastır ve her ses onu korkutacaktır. Huzur ve sessizlik ister. Çok sevimli bir çekiciliklerinin olması genelde şımartılmalarını sağlar.

Okul hayatlarında bu şımarık çocuklar dengeyi sağlamak için uğraşmak zorunda kalırlar. Oysa zeki, mantıklı çocuklardır, tartışmayı severler.

Bir fikri, bir gerçeği olumlu olumsuz bütün yönleriyle almak tartışmak ister. Temiz ve düzenlidirler. Sanat yetenekleri vardır.

Akrep Burcu Bebeği (23 Ekim-22 Kasım)

Çetin savaşları severler, uzlaşmayı sevmezler, kazanmak isterler.

Alaycı ve açık sözlüdürler ama kendi düşüncelerini saklamayı tercih ederler. İstedikleri olmadığında çabuk öfkelenirler.

Küçük yaşta ona patronun kim olduğunu şefkatle, şımartmadan göstermelisiniz. Sevdiklerine ve arkadaşlarına sıkıca bağlıdırlar, hoşlanmadığı insanlara ise oldukça sert ve soğuk davranırlar.

Çok kolay kavrayan bir zekaları vardır ama yasak şeylerin çekiciliğine de kapılmadan yapamazlar. Meslek seçiminde onu zorlamayın çünkü burnunun dikine gidecek ve sizi dinlemeyecektir.

Mesleği ne olursa olsun mesleğinde en iyilerden biri olacaktır. Enerjilerini sarf edebilmeleri için ortam hazırlayın.

Her konuya olan aşırı ilgisini dizginlemesi için ona yardımcı olun. Azarlamalar, bazı şakalar onda olumsuz etki yapabilir.

Yay Burcu Bebeği (23 Kasım-22 Aralık)

Onlar hiç büyümezler, neşeli, sevecen, arkadaş canlısıdırlar. Yalnızlığa dayanamaz.

Dürüst çocuklardır ve anne babalarının hatalarına karşı çıkarlar, aksi halde uysal olmaktan vazgeçebilirler.

Asi değildir ama isteklerinizin onun için mantıklı olması lazım. Rahat hareket etmeyi severler.

Oldukça meraklıdırlar, her şeyi bilmek isterler, sorgularlar. Para konusunda savurgandırlar muhtemelen harçlıkları hiçbir zaman yetmez, bu konuda denetlenmelidirler.

Kendisine güven duyduğunuzu gösterirseniz sizi yanıltmaz, her işin üstesinden gelir, onurlandırılmak onun için önemlidir.

Dine karşı ciddi bir ilgileri vardır. Tabi yaşı ilerledikçe dinide sorgulamaya başlayacaktır. Mutlu, iyimser, bağımsız, dürüst yay çocuğudur o….

Oğlak Burcu Bebeği (23 Aralık-20 Ocak)

İnatçı, azimli ve ısrarlı küçük yaratıklar annelerini bıktırabilecek kadar ileri gidebilirler. Belki istediklerini elde etmek için gürültü patırtı çıkarmaz ama istediğini almasını bilir.

Kendine göre bir düzen oluşturmaya oyuncaklarından başlayacak ve o düzeni bozulmaz kılacaktır.

Aile hayatını çok severler, dışarıda gezmek yerine evdekilerle vakit geçirmeyi, dizinizin dibinden ayrılmamayı tercih ederler.

Derslerinde sorumluluk sahibidir. Yavaş ve sürekli öğrenme istekleri öğretmenlerinin sabrını zorlayabilir ama azimli ve dikkatlidirler. İtaatli, çalışkan ve güvenilir küçüklerdir.

Başarılarını göstermek için yaygara koparmayacaktır hatta çoğu zaman başarılarını başkalarından duyabilirsiniz. Daha küçük yaşta romantik deneyimlerin peşine takılırlar, yardıma ihtiyaçları olduğu muhakkak, onları dikkatli idare edin.

Kendi işlerini kendi yapar ve ciddi anlamda geleceğini planlar.

Bebeklerin Burçlara Göre Özellikleri

Kova Burcu Bebeği (21 Ocak-19 Şubat)

İnatçı, bağımsız, yerinde duramayan bir güçtür. Erken yaşlarda bile bilgileri ve görünüşleri ile insanları şaşırtırlar.

Mantığına uymayan her şeyi tartışır. Dünyayı ve insanları severler. Sakin ve yumuşak başlı olsa da davranışları önceden kestirilemez.

Başta okulu sevmese de daha sonra arkadaşları sayesinde okulu da sevecektir. Konuşmak ve arkadaşlık yapmak onlar için çok zevkli bir uğraş.

Yapacağı işe şimdiden karar vermiştir herhalde. Bedeni meşgul olduğu sürece daha az rahatsız olur.

Ona dikkatini toplamayı, uyumluluğu ve kendini bir konuya verebilmeyi telkin edin.

Balık Burcu Bebeği (20 Şubat-20 Mart)

Çok inatçı ya da tuttuğunu koparan bir yapısı  olmasa da istediğini yaptırmayı bilir. Bunu tatlı gülücüklerle yapacaktır.

Sıradan bir yaşam ona göre değildir, hayal gücü onu rahat bırakmaz, sürekli o rutin hayatı aşmaya zorlar. Bu nedenle yapmaları gereken işleri ya da ihtiyaçlarını programlamak zordur. Belki geceleri onunla sabahlamak zorunda kalacaksınız, gece gündüz oyun oynamak zorunda da kalabilirsiniz.

Sakin görünebilir ama hayal gücü o kadar hareketli ki işiniz çok zor. Bu kadar çok hayalin peşinde koşarken yeteneklerinin farkına varmayacak ve yetenekleri konusunda teşvik edilmediği zaman kendini kötü hissedecektir.

Ona güven verin, kendini keşfetsin. Hassas ve duygusal olduklarından sert davranışlarınız kırılmasına ve gözyaşı dökmesine sebep olabilir.

Sempatik ve zeki çocuklardır, çok yalan söylediklerini düşünmeyin, onlar sadece inandıkları hayalleri dile getiriyorlar.

Gerçeklerin acımazlığından kaçışı sona erecek ve dünyaya karşı durmayı öğrenecektir.

”Bebek Gelişimi” Konulu yazımızı incelemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Bebek Gelişimi: https://www.bebek.com/bebek-gelisimi/

Sevgiler.

Annelerin Emzirirken Süper Kahramana Dönüştüklerinin 7 Kanıtı!

En İyi Bebek Deterjanı Tavsiyeleri, 5 Ürünü İnceledik!

baby mom Emzirme Takip Bilekliği ile Tanışın!