Bebek Bakım Ürünleri Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Kriter

Büyürken üzerine titrediğimiz minik meleğimiz için her şeyin en iyi ve en doğru şekilde gerçekleştiğinden emin olmak isteriz. Yemek düzenleri, tükettikleri tüm ürünler, kişisel bakım malzemeleri ve onların hayatına dokunan her şeyin saf, temiz ve kaliteli olmasına ayrıca önem veririz. Bu nedenle yaptığımız her seçimde aslında bebeklerimiz için oldukça önemli bir karar verdiğimizi biliriz.

Bebeğimiz için tercih ettiğimiz bebek bakım ürünleri de bu noktada üzerine düşündüğümüz ve dikkat ettiğimiz en önemli konulardan birisidir. Bebek bakım ürünlerinin kimyasal yapısı ve içeriği düşünüldüğünde, bebek sağlığındaki yeri ve önemini hatırlamak hiç de zor değildir. Bu nedenle ebeveynlerin bu noktada hassas ve özenli tutumlarının ne kadar hayati olduğunu fark etmek kaçınılmazdır.

Ebeveynler tüm bu hassas süreci bebekleri için planlarken özen göstermeleri gereken oldukça önemli detaylar vardır. Şimdi gelin hep beraber bebek bakım ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken önemli detayları tek tek inceleyelim.

1.Ürün İçeriği

Ebeveynler bebek bakım ürünleri tercih ederken, bebek bakım ürününün hangi amaçla kullanılacağı fark etmeksizin temiz ve kaliteli bir içeriğe sahip olması oldukça önem taşır. Çünkü bir şekilde bebeğinize birebir temas eden bu ürünlerin zararlı kimyasallardan içermediğinden ve yüksek kaliteli bir içeriğe sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Aksi takdirde çok ciddi ve telafisi zor durumların meydana gelmesi maalesef kaçınılmaz olabilir.

Söz gelimi, bebeğinizin altını temizlemek için kullandığınız ıslak mendiller eğer zararlı ya da düşük kaliteli bir içeriğe sahipse bebeğinizin cildinde kalıcı ya da geçici bazı hasarlar bırakarak ya da alerjik reaksiyona sebep olarak problem yaşamanıza sebebiyet verebilir.

Bu noktada yapmanız gereken tercih edeceğiniz bebek bakım ürününe göre içerik ve piyasa araştırması yaparak bebeğiniz için en doğru sonuca ancak o şekilde ulaşmaktır. Kalitesinden ve içeriğinden emin olduğunuz ürünlerde ise bebeğinizi yormadan ve sık olmamak koşulu ile deneme-yanılma yöntemi ile bebeğiniz için ideal olanı gönül rahatlığı ile belirleyebilirsiniz.

2.Ürün Kalitesi

Bebek bakım ürünleri tercih edilirken tercih edilen ürünün temiz ve doğru bir içeriğe sahip olması hayati önem taşır. Söz gelimi yasaklı içerikler ya da kimyasallar barındırmayan, bebeğinizin cildinin ph’ı ile uyumlu içerikler kimyasal açıdan bir risk teşkil etmeden güvenle kullanabilmeniz için tasarlanmıştır. Ne var ki her doğru içeriğe sahip ürün aynı kaliteye sahip değildir. Bu nedenle bebeğiniz için tercih edeceğiniz bebek bakım ürünlerinde marka ya da fiyat yanılgısına düşmeden kaliteyi referans almanız önemli bir ayrıntıdır. Bebeğinizin reaksiyonları ve kendi kişisel kullanım deneyimleriniz de bu noktada yol gösterici bir rol oynayarak size önemli ip uçları sunar. Kişisel tecrübeleriniz ve deneme-yanılma yöntemi ile kalitesinden emin olduğunuz ürünleri bebeğinizin bakım rutinine gönül rahatlığı ile ekleyebilirsiniz.

3. Son Kullanma Tarihi

Bebek  bakım ürünleri tercih edilirken atlanmaması gereken belki de en önemli detaylardan birisi de bakım ürünlerinin hangi amaç için tercih edileceği fark etmeksizin son kullanma tarihlerinin güncel olduğuna dikkat edilmesidir. Ebeveynler genel olarak yiyecek ve içecekler dışında ürünlerinin son kullanma tarihlerinin önemli olmadığı önyargısı ile hareket ederler. Ne var ki bu durum oldukça yanlış  bir tutumdur ve bebek için tehlikeli sonuçlara sebebiyet verebilir.  Bu nedenle hangi amaç için tercih edilirse edilsin bebek bakım ürünlerinde son kullanma talimatlarına dikkat etmek elzemdir.

4. Öncelik

Bebekler için bebek bakım ürünleri tercih edilirken yapılan en büyük hatalardan birisi de piyasanın sahip olduğu geniş ürün çeşitliliğine aldanarak  gerçekten ihtiyacımız olmayan ürünleri tercih edebilmemizdir. Bu nedenle alışveriş öncesinde birkaç farklı amaç için tercih edebileceğiniz ergonomik ürünler; zaman, enerji ve para tasarrufu sağlayarak bütçenize destek olur. Bu nedenle bebeveynler alışveriş öncesi nelere ihtiyaç duyduklarına dair genel bir liste hazırlayıp ardından piyasa araştırması yaparak alışverişlerini tamamlamalıdır.

5. Ürünlerin Kullanım Amacı

Bebek bakım ürünü tercih edilirken ebeveynler bazen ürünleri çeşitli nedenlerden dolayı kullanım amaçları dışında kullanabilmektedir. Bu durum istenmeyen sonuçlara yol açarak hem bebeği hem de ebeveynleri zor durumda bırakabilmektedir. Bu nedenle bebek bakım ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da ürünleri kullanım amaçları dahilinde kullanarak istenmeyen olası sonuçların önüne geçmektir.

6. Profesyonel Yaklaşım

Bebek bakım ürünleri tercih edilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus, tercih edilen ürünün profesyoneller tarafından onaylanmış ve tavsiye edilen bir ürün olmasıdır. Söz gelimi bebeğinizin doktoruna danışmadan bebeğiniz için kullanabileceğiniz bir diş fırçası, istenmeyen sonuçlara neden olarak hem sizi hem bebeğinizi zor durumda bırakabilir.

7.Kullanışlı ve Ergonomik Ürünler

Bebek bakım ürünleri tercih edilirken yapılan hatalardan birisi de çeşitli pazarlama kampanyaları ve reklamlara aldanarak aslında oldukça kullanışsız olan ürünlerin tercih edilmesi ve satın alınmasıdır. Bu hataya düşmemek adına ebeveynler, bir ürün tercihinde bulunmadan önce piyasa araştırması yapmalı ve mümkünse kullanıcı yorumlarını dikkatle inceleyerek hareket etmelidirler. Bu sayede hem kendileri hem de bebekleri için en doğru kararı vermiş olurlar.

baby me Bakım Ürünleri’mizi keşfedin!

https://www.e-bebek.com/bebek-bakim-urunleri-baby-me-c4012_b1937

Senem Tokuş

İçerik Editörü

 

Post navigation

Bir yanıt yazın