Ünlülerin Doğum Şekilleri

Ünlülerin Doğum Şekilleri

Doğum olayı bir anne adayı için en merak edilen sorulardan biridir. Bebeğinizi kucağınıza almayı beklediğiniz sürecin nasıl başlayıp son bulacağı gebeliğinizin seyrine bağlıdır. Normal doğum mu? Sezaryen doğum mu?

Bir dönem sezaryenle doğumun revaçta olduğu günlerin yerini normal doğumun yer aldığını görmekteyiz. Özellikle, ünlüler arasında son dönemde normal doğumun tercih edildiğini sıkça duymuşsunuzdur. O halde hangi ünlüler, hangi doğumu tercih etmiş gelin hep birlikte göz atalım.

Sezaryenle Doğum Yapan Ünlüler

 • Ebru Şallı

Kariyerine fotomodellikle başlayan Ebru Şallı, Queen of Turkey yarışmasında Türkiye güzeli seçildikten sonra bir süre mankenlik, fotomodellik ve sunuculuk yaptı. Şimdilerde pilates eğitmenliği yapan Şallı’nın Yeni Karamürsel Mağazalarının eski sahibi Harun Tan’dan Beren ve Pars adında iki çocuğu bulunmakta.

İlk çocuğu Beren’e hamileliği sırasında suyunun gelmesi sebebiyle doktorların normal doğuma almayıp bebeği sezaryenle doğurtmasından ötürü ikinci çocuğu Pars’ı da sezaryenle doğurmak zorunda kaldı.

 • Demet Akalın

Eski manken şimdilerde Türk Pop Müziğinin iddialı kadın vokalleri arasında yerini alan Demet Akalın İş adamı Okan Kurt ile olan evliliğinden Hira adında bir kız çocuğuna sahip. 33 yaşında anne olan Akalın yaşı gereği kendi tercihi ile doğum yöntemini sezeryan olarak belirledi.

 • Esra Erol

Ekranların sevilen ismi Esra Erol yaptığı televizyon programları ve sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıklıkla bahsettirmektedir. Turizm sektöründe faaliyetleri olan iş adamı Ali Özbir ile 2010 yılında evlenen Esra Erol’un İdris Ali ve Ömer Erol adında iki oğlu bulunmaktadır. Erol ilk bebeğinin doğumunda 15 saat doğum sancısı çekmek zorunda kaldı. Fakat buna rağmen sonunda doğumunu epidural sezaryen yöntemiyle yapmak zorunda kaldı.

 • Ebru Gündeş

Türk sanat ve arabesk müziğinin güçlü kadın seslerinden biri olan Ebru Gündeş’te sezaryenle doğum yapan ünlülerimizden. Albüm tanıtımını yaptığı bir basın toplantısı sırasında beyin kanaması geçirdiğinden dolayı Gündeş, kızı Alara’yı sezaryenle doğurmuştur.

 • Sibel Can

Sahnelere dans ile adım atan ve daha sonrasında solist olarak devam eden Sibel Can’ın ilk eşi olan Hakan Ural’dan Engincan ve Melisa adında iki çocuğu bulunmaktadır. İkinci eşi olan Sulhi Aksüt’ten ise Emir adında bir çocuğu bulunmaktadır. Normal doğumdan korkan ünlü sanatçı kendi isteğiyle sezaryen doğumu tercih etmiştir.

 • Ece Erken

Medya dünyasının ünlü ismi kariyerine küçük yaşta sunuculukla başlamıştır. Ece Erken’in ünlü galerici Serkan Uçar’dan Eymen adında bir oğlu bulunmaktadır. Erken, normal doğum sancılarıyla gittiği hastaneden epidural sezaryen yaparak ayrılan ünlülerimizden.

 • Ahu Yağtu

Ünlü model Ahu Yağtu’nun 2012 yılında yollarının birleştiği komedyen Cem Yılmaz ile olan evliliğinden Kemal isminde bir oğlu bulunmaktadır. Yağtu’da bebeği Kemal’i sezaryenle dünyaya getiren ünlülerimizden.

Sezaryen Doğum Hakkında Her Şey! Konulu yazımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sezaryen Doğum Hakkında Her Şey! https://www.bebek.com/sezaryen-dogum-hakkinda-bilmeniz-gereken-her-sey/

Sezaryen İle Doğum Yapan Ünlüler

Normal Doğum Yapan Ünlüler

 • Demet Şener

1995 yılında Miss Turkey güzellik yarışmasında ünü yakalayan podyumların tecrübeli ismi Demet Şener’in ünlü basketbolcu İbrahim Kutluay’dan İrem adında bir kızı ve Ömer adında bir oğlu bulunmakta. Şener 7 saat süren doğum sancısının sonunda ilk çocuğu İrem’i normal yolla doğuran ünlülerimizden. İkinci çocuğunda da normal doğum yapan Demet Hanım doğumu, normal seyrinde yapan ünlülerimizin başında yer almaktadır.

 • Çağla Şikel

Podyumların tecrübeli ve aranan modeli Çağla Şikel, Emre Altuğ ile yaptığı evlilikten Kuzey ve Uzay adında iki erkek çocuğuna sahip. Çağla Hanım’da doğumlarını normal yollarla yapan ünlülerimizden.

 • Pınar Altuğ

Kariyerine mankenlikle başlayıp ekranların sevilen dizisi “Çocuklar Duymasın” da Meltem karakteriyle devam eden Altuğ’un Yağmur Atacan ile yaptığı evliliğinden Su adında bir kızı bulunmakta. Pınar Hanım’da bebeğini normal doğumla kucağına alan ünlülerimizden.

 • Gülben Ergen

Lise 2. Sınıfta katıldığı bir yarışmada 2.lik alan ve kariyerine mankenlikle başlayıp ardından sinema oyunculuğuyla devam eden şimdilerde ise çıkardığı albümlerle kendinden sıkça bahsettiren Gülben Ergen’in Mustafa Erdoğan ile yaptığı evlilikten Atlas, Ares ve Güney isminde üç oğlu bulunmakta. Gülben Hanım ilk çocuğu Atlas’ı kendi isteğiyle sekiz saat süren sancı sonunda normal yollardan kucağına alan ünlülerimizden.

 • Meryem Uzerli

“Muhteşem Yüzyıl” dizisinde oynadığı “Hürrem Sultan” karakteriyle adını duyuran başarılı oyuncu Meryem Uzerli’nin Lara adında bir kızı bulunmakta. Meryem Hanım farklı bir doğum yöntemi olan suda doğum tekniğiyle kızı Lara’yı kucağına alan ünlülerimizden.

 • Şeyma Subaşı

Acun Ilıcalı’nın yayımcısı olduğu ve sunduğu “Var mısın Yok musun?” programıyla adını duyuran Şeyma Subaşı’nın Acun Ilıcalı’dan Melisa adında bir kızı bulunmakta. Medyatik güzel de normal doğum yapan ünlülerimiz arasında yerini almaktadır.

Normal Doğum Hakkında Hakkında Merak Edilen Her Şey! Konulu yazımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Normal Doğum Hakkında Merak Edilen Her Şey! https://www.bebek.com/normal-dogum-hakkinda-merak-edilen-her-sey/

İkiz Bebekleri Olan Ünlüler

 • Tuba Büyüküstün

Kariyerine reklam oyunculuğu ile başlayan daha sonrasında dizilerde canlandırdığı karakterlerle adından söz ettiren ünlü oyuncu kendisi gibi oyuncu olan Onur Saylak ile olan evliliğinden Toprak ve Maya adında ikiz kızlara sahip.

 • Gülben Ergen

Ailesinde bu zamana kadar hiç ikiz çocuğu bulunmayan Gülben Ergen’de ikiz bebekleri olan ünlülerimizden. Ergen “Anadolu Ateşi” adlı grubun genel sanat yönetmeni olan Mustafa Erdoğan ile yaptığı evlilikten Ares ve Güney adında ikiz erkek çocuklarına sahip.

 • Doğa Rutkay

Tiyatro oyuncusu babası, Rutkay Aziz gibi oyuncu olan Doğa Rutkay gazeteci Kerimcan Kamal ile yaptığı evliliğinin mutluluğunu Piraye ve Kerim Rutkay adında ikizleriyle taçlandıran ünlülerimizden.

 • Wilma Elles

“Öyle Bir Geçer Zaman Ki” adlı diziyle üne kavuşan Almanyalı oyuncu Wilma Elles, iş adamı Kerem Göğüş ile olan evliliğinden Milat Aristo Kerem adında bir erkek, Melodi Bita Oleka adında kız, ikiz bebeklere sahip olan ünlülerimizden.

 • Deniz Uğur

Oyuncu olan Deniz Uğur da ikizleri olan ünlülerimizden. Gazeteci Reha Muhtar ile olan birlikteliğinden Mina Deniz ve Poyraz Deniz adında ikizleri bulunmakta.

 • Ayça Bingöl

Ekranların ses getiren dizisi “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” de oynadığı “Cemile ”karakteriyle adını duyuran başarılı oyuncu Ayça Bingöl’de ikizleri olan ünlülerimizden. Kendisi gibi oyuncu olan eşi Ali Altuğ’la 15 yıldır süren evliliğinden Leyla ve Aylin adında ikiz kızları bulunmakta.

Tüp Bebekle Doğum Yapan Ünlüler

 • Hülya Avşar

Türk Medyasında yıllardır adından sıklıkla söz ettiren kariyerine reklam filmleriyle başlayıp ardından çektiği filmlerle devam eden şimdilerde solistlik ve program sunuculuğu yapan Hülya Avşar beş yıllık tüp bebek tedavisinin ardından Kaya Çilingiroğlu’ndan Zehra adında bir kız çocuğa sahip olan ünlü annelerimizden.

 • Demet Akalın

Ünlü şarkıcı Demet Akalın’da tüp bebek tedavisi yaptıran ünlülerimizden. Akalın ile eşi Okan Bey iki kere tüp bebek tedavisi denedikten sonra Demet Hanım doğal yollarla anne olup kızı Hira’yı sağlıkla kucağına alma mutluluğunu tadan ünlü annelerimizden.

 • Nurgül Yeşilçay

Öğrencilik yıllarında “İkinci Bahar” dizisinde canlandırdığı “Gülsüm” karakteriyle dikkatleri üzerine çeken ardından “Asmalı Konak” dizisinde canlandırdığı “Bahar” karakteriyle isminden söz ettiren Nurgül Hanım’da tüp bebek tedavisi görerek anne olan ünlülerimizden. Nurgül Hanım’ın Cem Özer’le olan evliliğinden Osman Nejat adında bir oğlu bulunmakta.

 • Nil Karaibrahimgil

Türk medya ve müzik dünyasında “Özgür Kız” olarak bilinen kariyerine reklamcılık ile başlayıp reklamcılıkla müziği bir arada yürüten Nil Karaibrahimgil’de tüp bebek tedavisiyle anne olan ünlülerimizden. Aşılama yöntemiyle hamile kaldıktan sonra ikiz bebeklerini kaybeden Nil Hanım’ın reklamcı Serdar Erener ile olan evliliğinden Aziz Arif isminde bir oğlu bulunmakta.

 • Yeşim Salkım

Başarılı sanatçı Yeşim Salkım’da Hakan Eratik ile olan evliliğinden Ada isminde bir kız çocuğuna sahip. Tüp bebek tedavisi düşünürken doğal yollarla hamile kalma şansına sahip olan Yeşim Hanım 40 yaşında ikinci kez anne olmayı tatmış ünlü annelerimiz arasında.

 • Hande Ataizi

Her yaptığı ve her söylediği gündem yaratan dizi oyunculukları ve sunduğu programlarla adından sıkça bahsettiren Hande Ataizi’de tüp bebek tedavisi görüp sonuç alamayınca doğal yollardan hamile kalıp oğlu Leo’yu sağlıkla kucağına alan ünlü annelerimizden.

Post navigation

Bir yanıt yazın

Bebek Sağlığı Hakkında Ne Kadar Bilgilisiniz?

Toz Bebekler İçin Çok Tehlikeli!

Bebek Ayakkabısı Beden Tablosu