Uni Baby Islak Mendil

Uni Baby Yenidoğan Islak Mendil

Ebeveyn olmak, minik bir bebeği kollarına almak müthiş bir mutlulukla birlikte birtakım kaygıları da beraberindegetirecek büyük bir olaydır.

Henüz dünyaya gelmiş, dokunmaya dahi kıyamadığınız minik yavrunuzun beslenmesinden, giysilerine, içerisinde uyuduğu beşiğinin malzemesinden cilt bakım ürünlerine kadar her konuda hassas olmanız çok doğal. Özellikle oldukça hassas olan yenidoğan cildine doğrudan temas edecek olan ıslak mendil konusunda…

İşte bu yüzden her ürünü o hassas cilde layık görmeyen annelerin tercihi olan Uni Baby Yenidoğan Islak Mendil ile mutlaka tanışmalısınız.

Yenidoğan Bebekler için Islak Mendil Seçimi Neden Önemlidir?

Yenidoğanlar dünyaya geldiklerinden sonraki ilk aylarda yaklaşık 2 saatte bir beslenip neredeyse her beslenme sonrasında bezlerini kirletirler. Bu da her seferinde bez bölgesinin temizlenmesi ve bezinin değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir.

Hazır ıslak havlu veya ıslak mendiller pratik bir temizlik için büyük kolaylık. Ancak henüz dünyaya gelmiş, 9 ay amniyon sıvısı içerisinde kaldıktan sonra ilk defa hava ile karşılaşmış olan bebeklerin cildi henüz gelişimini tamamlamamış, hassas ve geçirgendir.

Uygun bir ıslak mendil kullanılmadığında tam gelişmemiş ve geçirgen olan cildinin daha kolay bir şekilde tahriş olması ya da alerjik reaksiyon göstermesi mümkündür.

En hassas dönemde %100 bitkisel lifler ve pamuk ile dokunmuş, saflaştırılmış su kullanılarak nemlendirilmiş mendillerin kullanılması çok daha uygun olacaktır.

Islak Mendil Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebeklerin teniyle doğrudan temas eden, çoğu zaman bez bölgesi kullanımı sonrası durulanmayan ıslak mendiller bebeğinizin cildi ile uyumlu olmalı, cilt pH’ını bozmamalı, özellikle yeni doğmuş miniklerin cildi üzerindeki kremsi koruyucu tabakayı vaktinden önce aşındırmamalıdır.

Öyleyse ıslak mendil seçerken aşağıdaki özelliklere sahip olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz.

 1. İçeriğinde zararlı kimyasallar bulunmamalıdır.
 2. Boyar madde ve parfüm bulundurmamalıdır.
 3. Mendilin %100 bitkisel ve doğal liflerden oluşması tercih sebebidir.
 4. Alkol içermemelidir.
 5. Dermatolojik testlerden geçmiş olmalıdır.
 6. Hipoalerjenik olmalıdır.
 7. Ürünü kullanan tecrübeli annelerden tam not almış olmalıdır.

Islak Mendil Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Annelerin Tercihi Doğal Olarak Uni Baby Islak Mendil. Peki Neden?

Yenidoğan bebeğinizin cildine dokunmaya bile kıyamıyorken onun için alacağınız ıslak mendili doğru seçmek önemli bir mesele haline geliyor.

Hele bir de piyasada saf ve doğal olduğunu iddia eden çok sayıda ürün seçeneği varken… Bu kadar ürün seçeneği arasında Uni Baby Yenidoğan Islak Mendil’in anne ve babaların favorisi olması elbette tesadüf olamaz.

İşte annelerin en çok güvendiği Uni Baby’nin yenidoğanlara özel ıslak pamuk mendillerini güvenle kullanmanız için 7 sebep:

 1. Mendilleri %100 bitkisel kaynaklıdır.

Uni Baby Yenidoğan Islak Mendil benzer markaların saf su ve pamuk ile ortaya çıkardığı doğallık algısından farklı olarak sentetik değil bitkisel liflerden oluşur.

Ürün %100 bitkisel kaynaklı lifler ve pamuktan dokunmuş mendiller ile özellikle yenidoğan bebekler için hassas bir temizlik sağlar.

 1. Saflaştırılmış su içerir.

Bebeğin cildini aşındıracak veya alerjik reaksiyona sebep olacak herhangi bir kimyasal madde bulundurmaz. %99 saflaştırılmış su ile ıslaklık sağlanır.

Bu özellik mendili ebeveynlerin güvenle kullanabileceği süper pratik bir ürün yapar. Çünkü olabilecek en nazik şekilde temizlik sağlar, böylece bez bölgesini yıkamak ya da kaynamış ılımış su hazırlayıp pamukla temizlemek zorunda kalmazsınız.

 1. Zararlı kimyasallar bulundurmaz.

Uni Baby’nin saf su, %100 bitkisel lif ve pamuktan oluşan yenidoğan ıslak mendilleri içeriğinde bebeğin cildine zarar verecek, alerjik reaksiyonlara yol açacak, ciltle uyumlu olmayan herhangi bir madde içermez. Ebeveynlerin bebek bakım ürünleri alırken özellikle dikkat ettiği aşağıdaki zararlı maddeleri kesinlikle bulundurmaz:

 • Alkol
 • Paraben
 • Parfüm
 • Sentetik lif
 • SLS (Sodyum Lauril Sülfat)
 • SLES (Sodyum Lauril Eter Sülfat)
 • Boya
 1. pH değeri yenidoğan cildi ile uyumludur.

Bebekler vücutları üzerinde verniks kazeoza denen kremsi bir tabaka ile dünyaya gelirler. Bu tabaka esasen anne karnındaki bebek cildi ile amniyon sıvısı arasında bariyer oluşturmak için vardır. Kremsi tabaka doğumdan sonra da bir süre bebeğin cildini dış etkilerden korur.

Uni Baby Yenidoğan Islak Mendil sunduğu nazik temizlik sayesinde bebeğinizin ilk gününden itibaren güvenle kullanılabilir. Cilt pH’ı ile uyumludur.

 1. Dermatolojik olarak test edilmiştir.

Ürün dermatolojik olarak test edilmiş ve bütün testlerden başarıyla geçmiştir. Yapılan çalışmalar ve tıbbi araştırmalar ürünün doğumdan sonra ilk günden itibaren bebeklerde güvenle kullanılabileceğini göstermiştir.

 1. Hipoalerjenktir.

Ürün nazik içeriği sayesinde sadece yenidoğan bebeklerle değil tüm cilt tipleri ile uyum sağlar. Hipoalerjeniktir, yani herhangi bir alerjik reaksiyona ya da cilt tahrişine neden olma riski taşımaz.

 1. Doğumdan itibaren güvenle kullanılabilir.

Saflaştırılmış su, bitkisel kaynaklı lifler ve pamuklu dokunun mükemmel bir şekilde bir araya gelmesi ile üretilen ıslak mendil bebeğin dünyaya geldiği ilk günden itibaren güvenle kullanılabilir.

Siz ebeveynler bir ıslak mendilin bütün bu özelliklere sahip olduğunu bildikten sonra Uni Baby’i güvenle kullanabilirsiniz.

Bebeklerinin bakımından sorumlu olan anne ve babalar, onların sağlıklı bir şekilde büyüme ve gelişmeleri için her şeylerini eksiksiz ve en iyi şekilde yapmak isterler. Bu yüzden sadece beslenme değil bebek ürünleri seçiminde de oldukça hassas davranırlar.

Özellikle gün içerisinde birçok defa yavrularının hassas cildi ile temas edecek olan ıslak mendil seçiminde. İşte bu yüzden tecrübeli anneler ısrarla Uni Baby Yenidoğan Islak Mendil kullanırken taze anneler de bebeklerini Uni Baby’e emanet ediyor.

Unibaby

Uni Baby Yenidoğan Islak Mendile kolay ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın. 

Uni Baby Yenidoğan Islak Mendil: https://www.e-bebek.com/bebek-islak-mendil-c3753/

Post navigation

Bir yanıt yazın

Anne Sütünün Faydaları Nelerdir?

Suda Doğum ile İlgili Tüm Detaylar!

Bebek Banyosu Nasıl Yaptırılır?