en-iyi-6-hamilelik-korsesi-tavsiyesi-ve-yorumlari

En İyi 6 Hamilelik Korsesi Tavsiyesi ve Yorumları

Hamileliğin en güzel yanlarından biri şüphesiz, her geçen gün büyüyen ve son derece sevimli görünen hamile göbeğidir. Ancak büyüyen ve bebeğinizi taşımanıza yardım eden bu göbek bazen aşırı bel ağrılarına neden olabilir.

Bu gibi sorunların tehlikeli hale gelmesi durumunda bazı hekimler hamilelik korsesi kullanımını önermektedir. Biz de bundan hareketle sizler için doğum sonrasında da kullanabileceğiniz en iyi 6 hamilelik korsesini anlattık😊

Hadi okumaya başlayalım…

Hamilelik Korsesi Seçim Rehberi
Marka/ModelÖne Çıkan Özellikler
Owli Doğum Sonrası İnceltici KorseSarkan deriyi toparlar ve kilo vermenizi kolaylaştırır.
BabyJem Doğum Sonrası Balenli KorseYumuşak süngerimsi dokusu sayesinde hareket esnasında rahatsız etmez.
Lila Korse Doğum Sonrası Toparlayıcı Göbek Korsesi 6 KademeliAyda 5-6 cm kalıcı bir incelme ve sıkılaşma sağlar.
Orthocare Destekli Hamile Korsesi Bele ve Sırta Destek Kemeri3 Bel ve karın bölgesinde oluşabilecek ağrıların ve rahatsızlıkların önüne geçer.
Medikal Doğum Sonrası Bel İnceltici Dik Duruş Hamile KorsesiToplamda 10 adet manyetik ve 2 adet plastik balen bulunur.
BabyJem Göbek Destekli Hamile Bel BandıGece veya gündüz kullanımına uygundur.
 1. Owli Doğum Sonrası İnceltici Korse

  owli-dogum-sonrasi-inceltici-korse

  Owli Doğum Sonrası İnceltici Korse karnınızdaki şişliği azaltır ve hızlı bir incelme sağlar. Belinizi ve sırtınızı destekler. Emzirme sırasında duruşunuzu dikleştirir. En seveceğiniz yanı da, sarkan deriyi toparlar ve kilo vermenizi kolaylaştırır. Lateks içermez.

  Ön bölümündeki yumuşacık süngerimsi dokusu sayesinde hareket esnasında rahatsız etmeyen bir yapıya sahiptir. Doğum sonrası inceltici korselerin tüm gün aralıksız kullanılması gerekmektedir. Gece yatarken de kullanılabilir. Sadece duş alırken çıkaracak şekilde giyilmesi çok etkili olacaktır. Ne kadar çok giyilirse o kadar hızlı sonuç alınır.

  En iyi sonuç alabilmek için Owli korsenin doğumun hemen ardından kullanılmaya başlanması önerilmektedir.

 2. BabyJem Doğum Sonrası Balenli Korse
  babyjem-dogum-sonrasi-balenli-korse

  BabyJem Doğum Sonrası Balenli Korse inceltir, sıkılaştırır. Karındaki şişliğin azalmasını sağlayarak incelmenizi sağlar. Belinizi ve sırtınızı destekler, bel ve sırt ağrılarınızı azaltır. Emzirirken kullanıma uygundur, duruşunuzu dikleştirir. Sarkan deriyi toparlar ve kilo vermenizi kolaylaştırır.

  Sıkılık derecesini yan bantlar ile kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Sezaryenden veya normal doğumdan hemen sonra kullanabilirsiniz. Yumuşak süngerimsi dokusu sayesinde hareket esnasında rahatsız etmez. Lateks içermez. Nefes alan kumaşa sahiptir. Kıyafetlerin altından belli olmaz(vücudu saran kıyafetler haricinde).

  En iyi sonuçlar için BabyJem korsenin doğumun hemen ardından kullanılmaya başlanması önerilmektedir.

  Doğum sonrası BabyJem korsenin tüm gün aralıksız kullanılması gerekmektedir ve gece yatarken de kullanılabilir. Ne kadar çok giyilirse o kadar hızlı sonuç alınacağını söylememize gerek yok😊

 3. Lila Korse Doğum Sonrası Toparlayıcı Göbek Korsesi 6 Kademeli
  lila-korse-dogum-sonrasi- toparlayici-gobek-korsesi- 6-kademeli

  Lila Korse Doğum Sonrası Toparlayıcı Göbek Korsesi 6 Kademeli korse, inceldikçe daraltılabilen 6 kademeli çengellere sahiptir. Göğsünüzün daha dik durmasına ve kalçanızın yuvarlak bir şekil almasına yardımcı olur. Doğum sonrasında en büyük destekçilerinizden biri olmaya aday.

  Bu model sizi 2 beden ince gösterir. Ayda 5-6 cm kalıcı bir incelme ve sıkılaşma sağladığını söyleyenler var.
  Korse sizi sıktığı için tamamen iştah keser ve az yemenizi sağlar aynı zamanda da geç acıkmanızı sağlar. Kıyafetlerinizin altında kullandığınızda herhangi bir kıvrılma yapmaz. Gayet fit ve estetik görünmenizi sağlayan bu model bizden size öneri! 😊
 4. Orthocare Destekli Hamile Korsesi Bele ve Sırta Destek Kemeri
  orthocare-bel-destekli-hamile-korsesi

  Orthocare Destekli Hamile Korsesi Bele ve Sırta Destek Kemeri, size tavsiye edeceğimiz bir diğer ürün. Bu ürün 1. sınıf esnek kumaştan üretilmiş. Hamilelik sürecinizde bel bölgesinde bulunan plastik balenler sayesinde bel ve karın bölgenizde oluşabilecek ağrıların ve rahatsızlıkların önüne geçmek amaçlanmış. Ürün karın bölgenize alttan destek sağlayarak hamilelere kolaylık sağlıyor. Bir göz atmayı unutmayın. 😊

 5. Medikal Doğum Sonrası Bel İnceltici Dik Duruş Hamile Korsesi
  medikal-dogum-sonrasi-bel-inceltici-dik-durus-hamile-korsesi

  Medikal Doğum Sonrası Bel İnceltici Dik Duruş Hamile Korsesi, bugün listemizde yerini aldı. Bu ürün hem dik durmaya hem de manyetik mıknatıslar sayesinde vücuttaki elektriği almaya yardımcı olur.

  Manyetik dik duruş korsesinde aynı zamanda manyetik bel kemer özelliği vardır. Bel kısmında 2 adet plastik balen sayesinde belin dik durmasına destek olmaktadır. 4 özellik bir aradadır. Manyetik korse özelliği, balenli bel korsesi, manyetik bel kemeri ve manyetik dik duruş özelliği. Toplamda 10 adet manyetik ve 2 adet plastik balen bulunur. Tüm bu özellikler bir arada toplanmıştır.

  Bu ürün hem erkek hem de kadınlar tarafından kullanılabilen tüm bedenlere uyan unisize bir üründür. Çok da sağlam yapıdadır.

 6. BabyJem Göbek Destekli Hamile Bel Bandı
  babyjem-gobek-destekli-hamile-bel-bandi

  Listemizde yer verdiğimiz korse modellerinin yanı sıra son olarak sizlere BabyJem Göbek Destekli Hamile Bel Bandı‘ndan bahsetmek istedik.

  BabyJem göbek destekli hamile bel bandı, hamilelikte bel ağrısını önlemeye yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Belinizi destekleyerek ağrınızı gidermeye yardımcı olmaktadır. İnce kumaşı ile giysilerin altında gözükmez. Bu özelliği çok sevdiğinizi biliyoruz. 😊

  Karnınız büyüdükçe destek bandını cırtlarından karnınızın büyüklüğüne göre ayarlayabilirsiniz. Gece veya gündüz kullanımına uygundur. 30 derecede çamaşır makinesinde kolayca yıkanabilir. Pamuklu kumaştan üretilmiştir.

  Bugün size 6 korse modeli tavsiyesinde bulunduk. Sizler de deneyip yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

  Sağlıcakla kalın😊

Tuğba Aydoğan

bebek.com İçerik Editörü

Post navigation

Bir cevap yazın