Bebek Odası Zemini Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her anne-baba bebeği için en güzel ve en kullanışlı odayı hazırlamak ister. Bunun için de karyolasından boyasına, parkesinden dolabına kadar içinizin rahat edeceği seçimler yapmak istemeniz çok normal.

Gelin neler yapabileceğinizi birlikte inceleyelim!

  • Bebek odası mobilyaları, dekorasyonda en temel malzemelerdir. Odanın büyük bir bölümünü kapladıkları için hangi ürünün nereye yerleştirildiği büyük bir önem taşır. Beşik, dolap ve diğer mobilya ürünleri, kapı girişini engellemeyecek ve odanın ortasında çocuğunuza bir oyun ve hareket alanı bırakacak şekilde yerleştirilmelidir.
  • Bebeğinizin odasını evinizin diğer odaları gibi tavandan avize/ abajur yardımıyla aydınlatmanız çok kullanışlı olmayabilir. Bebeğiniz uykuluyken altını değiştirmek veya karnını doyurmak için odasına girip ışığı açtığınızda aşırı aydınlanma onu uyandırabilir. Aydınlatma ürünlerini daha loş ışık yaratacak şekilde seçmeli, oda içerisinde bir köşeye konumlandırarak gerektiğinde hafif bir aydınlık yaratmalısınız.
  • Odayı yansıtan kahve, yeşil ve mavinin pastel tonları bebek odaları için oldukça idealdir. Bu renkler yumuşak tonlu ve sakinleştirici özelliktedir. Bu sebeple çocuk odalarında sıklıkla kullanılır. Duvar rengi, eşyalar ile uyum yakalayabilmeli, odayı mümkün oldukça geniş ve ferah göstermelidir.
  • Bebeğinizin odasını düzenlerken önceliğiniz sağlığına ve gelişimine uygun olması kadar güvenliğini de sağlaması yönünde olmalıdır. Bebek odasında prizlere, mobilyaların sivri köşelerine ve çekmecelere çocuk güvenlik aparatları takılmalıdır. Ayrıca beşiğin içerisine yatak koruyucu minderler yerleştirilmeli ve bu ürünler iyice sabitlenmelidir.

Bebek Odası Zemini Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeklerin sağlıklı gelişimi üzerinde uyanık oldukları saatleri verimli geçirmelerine yardımcı olacak bir oyun/ yaşam alanı oluşturmak oldukça faydalı olabilir. Bebeğiniz henüz küçük de olsa karınüstü aktivite zamanı ile emekleme ve yürüme becerisinin temel taşlarını atacaktır. Bunun için bebek odasında rahatlıkla hareket edebileceği bir zemin yaratmak önemlidir. Bu noktada bebeğinizin odası için uygun bir parke seçimi yapmak ve özellikle antibakteriyel parkelerden faydalanmak sağlıklı olacaktır. 

Antibakteriyel Bebek Odası Zemini: AGT Parke

Anne ve baba olmaya hazırlanan çiftlerin en tatlı telaşları arasında bebekleri için her şeyin en özelini tercih etmek, ona her anını mutlu geçirebileceği yaşam alanları tasarlamak yer alır. Diğer pek çok gereksinimin yanında oda tasarımı için özenli yaklaşmayı gerektiren unsurlardan bir diğeri bebek odası zemin kaplama seçimidir.

Bebeğinizle geçireceğiniz unutulmaz anları nitelikli seçimlerle taçlandırmak ve ona her detayıyla özel hissettiren güvenilir alanlar tasarlamak için işe çevreye karşı duyarlı, üst düzey kullanım deneyimi sunan, sürdürülebilir hammaddeler kullanılarak üretilen bebek odası zemin kaplama modellerini inceleyerek başlayabilirsiniz

Bebek Odanızda Antibakteriyel Sertifikalı Laminant Parke

Bebek odası tasarımında, zemin kaplama başta olmak üzere güvenilir bir kullanıma erişebilmek için antibakteriyel özelliklere sahip ürünlerden yana tercih yapmak önemlidir. Zemin tercihlerini yüksek kalite standartlarına göre yapan ebeveynler bebekleri ile birlikte geçireceği mutlu anların keyfini çıkarabilir.

AGT laminant parke modelleri, hijyenik kullanım koşulları ile uyumlu, %99’a kadar bakteri oluşumunu önleyen, bu sayede bebeklere çok daha güvenilir bir yaşam alanı sunabilen ve tamamı doğal ahşaptan üretilen tasarımları sizlerle buluşturur. AGT parke modelleri aynı zamanda sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında üretiminin yüzde yirmisini yeşil enerji kaynaklarından sağlanarak üretiliyor.

Toz Tutmayan, Antistatik Bebek Odası Zeminleri

Bebek odası zemin kaplamaları arasında dikkat çeken modellerden biri antistatik özellik taşıyanlardır. Antistatik zemin kaplamaları, statik elektriği yüzeyde tutmayan; darbelere ve uzun süreli kullanımlara karşı dayanıklı, hijyenik ve güvenilir kullanım deneyimine olanak tanıyan modellere sahiptir. Bu nedenle bebek odası tasarımı gibi titizlikle yürütülen yapı işlemlerinde antistatik zemin kaplamaları tercih edilebilir.

Antistatik Parke Yoga Serisi, vücudumuzdaki statik elektrik yüklenmesini azaltan üstün antistatik özelliğinin yanı sıra toz tutmayan, böylelikle bebek odası gibi hijyen seviyesinin yüksek olması gereken alanlarda güvenilir bir kullanım ayrıcalığı kazandıracak modeller sunar. Bazı yeni lake mobilyalardaki koku probleminin aksine ortama koku salınımı yapmaz. Bu ustun özelliği ile mekanın hava kalitesini artırdığı E0 belge sahipliği ile kanıtlamıştır. Üst düzey kalitedeki modeller antistatik özellikleri sayesinde vücuttaki negatif iyonları alır, stresi azaltır ve yaşam alanlarına benzersiz bir huzurun hakim olmasına yardımcı olur.

Oyun Zamanı Güvenliği: Çizilmeye ve Aşınmaya Dirençli AGT Parkeler

Oyun odası zeminleri, çocuk ve bebek odası tasarımlarında önemli yere sahip bir diğer tercih olarak ele alınabilir. Özellikle bebeklerin kendi başına tutunarak ayağa kalkabildiği, etrafındaki nesneleri keşfetmek için devamlı hareket halinde olduğu 8 aylık dönem ve sonrası, darbelere karşı dayanıklı zemin kaplama tercihinin önemi vurgular niteliktedir.

İleri teknolojiler sayesinde kullanıcılarına benzersiz ayrıcalıklar sunan AGT parkeler, oyun odası zeminlerine özel olarak seçeceğiniz tasarımları dahil olmak üzere tüm üretimlerinde aşınma ve çizilmelere karşı dayanıklı, uzun süreli kullanım deneyimi sunan, bu sayede miniklerin özgürce hareket edebilmelerine olanak tanıyan modelleri sizlerle buluşturur.

 

24 Saat Suya Dirençli: Kolay Temizlenir Hijyenik Zemin

Kolay temizlenebilir ve suya karşı dirençli zeminler çocuk ve bebek odası tasarımını bir üst seviyeye çıkarır. Bebeklerin hijyenik bir ortamda gelişebilmesi hem onlar hem de ebeveynler için son derece önemli bir yerdedir. Çevresel sürdürülebilirlik anlayışı ile üretilen ve bu sayede yeşil alanların korunmasına karşı hassas bir tutum sergileyen laminant parke modelleri 24 saat suya dirençlidir.

Nefes Aldıran Malzeme: E0 ve Floorscore’un Önemi

0 emisyon değerine sahip AGT parke koleksiyonları, nefes aldıran mekanlarda yaşamak isteyenlerin yapı tercihi arasında üst sıralarda yer alır. Tüm AGT zemin kaplama modelleri, sağlıklı ve güvenilir bir deneyim için gerekli niteliklere ve en düşük formaldehit oranına sahip olduğunu kanıtlayan E0 ile sağlıklı kullanım ayrıcalığı taşıdığına dair onay niteliği taşıyan Floorscore sertifikalarına sahiptir.

Aklınıza takılanları yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sevgiler.

Post navigation

Bir yanıt yazın