Hamilelik Sonrası Göbek Eritme

Hamilelik Sonrası Göbek Eritme

Göbek, kadınların vücutlarında en son etirebildikleri bölgedir. Doğum yaptıktan sonra da göbeğin eski haline dönmesi biraz zaman alacaktır.

Bu yüzden hamilelik sürecinde de orta dereceli karın egzersizleri yapmaya başlayabilirsiniz. Normal hayatta yapılanlar kadar ağır ve şiddetli yapmadığınız sürece bir problem yaşamazsınz. Karın egzersizlerinin amaçlarından biri de kas gücünüzü arttrımaktır.

Göbek eritme sürecini sadece spor veya sadece diyetle atlatamazsınız. Doktorunuzun belirlediği bir diyet programıyla beraber yapacağınız egzersizler bu süreci daha kısa sürede atlatmanıza yardımcı olacaktır. Sporla aranız çok yoksa, size eğlenceli gelen bir spor dalı seçebilirsiniz. Mesela dans etmeyi seviyorsanız zumbayı kesinlikle deneyebilirsiniz.

Doğum sonrası göbek eritmek için ilk 6 ay, emzirmenin yoğun olduğu bir dönem olduğu için zayıflamak için diyete başlamayın. Bu dönemde sadece, yağlı yiyeceklerden, unlu ve şekerli gıdalardan uzak durabilirsiniz. Sütünüz olsun diye kilo kilo tatlı yemeyin. Şekerli besinlerin sütünüze bir katkısı olmayacaktır.

Göbek Eritmek İçin Bitkisel Yöntemler

Göbek bölgesinde biriken fazla yağlardan kurtulmanın bitkisel yollarını arıyorsanız belki göbek eritme kürü size yardımcı olabilir.

Kullanılacak Malzemeler

4 adet taze lahana yaprağı 1 demet taze maydanoz 1 adet sulu limon Yarım litre su Yarım litre klorsuz suyu kaynatın. Kaynayan suya lahana yapraklarını ilave edin. Lahana yapraklarını minimum üç dakika kaynattıktan sonra maydanozları da içine koyarak ortalama üç dakika daha kaynatın. Karışımı ocaktan indirip soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra karışımı süzün İçine 1 limonun suyunu ekleyin. Bu lahana suyundan günde 2 veya 3 kere ay veya tok karnınıza içebilirsiniz. Bu karışımı her gün hazırlayıp içebilirsiniz. Daha fazla hazırlayarak buzdolabında saklamayın. Karışımın içine kesinlikle tatlandırıcı katmamalısınız. Bu kürü sadece 3 hafta kullanın.

Göbek İçin Spor Önerileri

Pilates: Pilatesle, karın bölgesi ve sırt güclenir, denge kazanır. Böylece vücut germe ve güçlendirme hareketleri sayesinde hızla gelişir. Başladıktan bir kaç hafta içinde etkisini görmeye başlarsınız.

Yüzme: Vücuttaki tüm kasları çalıştıran bu güclü ve etkili sporda oldukça önemli ve işe yarar etkenler bulunmaktadır.

Mekik çekme: Günde iki kere;

sabah ve akşam mekik çekmek ve karın kaslarınız acıyana kadar çalıştırmak size iyi bir karın kası sağlar. Karın bölgelerindeki kaslarınızının güçlenmesiyle birlikte, bölgedeki yağlarınız eriyecektir. Yürüyüş: En basit ve en etkili spor; yürüyüştür. Özellikle aç karnına yapacağınız yürüyüşlerle çok iyi kilo verebilirsiniz. Böylece göbeklerinizden hızla kurtulabilirsiniz.

 

Hamilelikte egzersiz ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/hamilelikte-egzersiz-hareketleri/

Post navigation

Bir yanıt yazın