Hamile Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

İlişkiye girdiğinizden itibaren hamile olma riski taşırsınız. Neden mi? Çok nadir de olsa insanlar gerekli korunmaları yapsa da hamile kaldığını duyanlarınız olmuştur orası hakkında da kısmet deyip geçmek daha doğru olabilir. O yüzden bu konuda hap bile alsanız ya da korunsanız da çok düşük ihtimallerle bile olsa yine hamilelik söz konusu olabiliyor. Peki, bu belirti bizler tarafından nasıl anlaşılır ki gerekirse müdahale yapılabilsin?

Hamile olduğunuzu anlamanızın tek yolu tabi ki gebelik testi yaptırmaktır. Fakat diyelim ki yaptıramadınız hangi belirti hamile olduğunuzu gösterir onu merak ediyorsunuz. Hamilelik süresince oluşan genel belirtiler: Göğüsleriniz daha dolgun olmaya başlamışsa, yorgun hissediyorsanız, adet gününüz geçmişse, mide bulantıları ve kusmalar olmaya başlamışsa, daha çok tuvalete gidip geliyorsanız bunlar başlıca belirtilerdir.

Normalde yediğinizden daha fazla yiyorsanız ve karnınız sürekli acıkıp canınız sürekli bir şeyler çekiyorsa, her konuda koku ve duygular bakımından daha da hassaslaşmışsanız, duygularınızı normalde olduğundan daha yoğun yaşamaya başlamışsanız, başınız dönüp bayılmalara neden oluyorsa hamilesiniz demektir.

Fakat tabi bunu kesin bilmenin yolu test yaptırmaktır. Kadınların hisleri kuvvetli olduğu için genelde hamile olduklarında da bunu hissederler. Zaten birkaç ay sonra da karnınız büyümeye ve kilo aldığınızı görmeye başladığınızda da zaten anlamamanız imkânsız bir hal alacak. Genel olarak hamilelik belirtileri bunlardan ibarettir.

 

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]Hamilelik belirtileri ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/hamilelik-belirtileri/ 🤰[/box]

Post navigation

Bir yanıt yazın