baby me Köpük Sabun

Baby Me Köpük Sabun

baby me Köpük Sabun

Her geçen gün büyüyen ve gelişen bebeklerin kazandıkları her beceri kendine güvenen bireyler olmaları yolunda önemli bir adımdır. El yıkama becerisi de bunlardan biridir. Bebeğiniz sabunla oynayıp lavaboda dakikalarca oyalanıyor mu? Yoksa tam tersi elleri çok kirli olduğunda bile banyoya gitmemek için direniyor, gitse dahi öylesine sabunu sıkıp hemen durulayıp çıkıyor mu?

Durum nasıl olursa olsun bu süreçte gerekli hijyenin en sağlıklı bir şekilde sağlanması için doğru sabunu seçmek önemlidir. Peki nasıl?

Bebeklerde El Sabunu Seçimi Neden Önemlidir?

Bebekler meraklıdır, hızlı öğrenmelerinin en önemli kaynağı da budur. Gördükleri ve merak ettikleri her şeye dokunmak isterler.

Bu durum evde sizin kontrolünüz altındayken çok büyük tehlikelere yol açmasa da park ve kreş gibi kalabalık ortamlarda dokundukları her nesne diğer arkadaşları ile mikropları paylaşması için bir araçtır. Bu nedenle el hijyeni sağlamak, hastalıklara karşı korunmak için önemlidir.

Bebeklerde el sabunu seçiminde gerekli hassasiyeti göstermediğinizde başta cilt problemleri ve alerjik rahatsızlıklar olmak üzere birçok sağlık sorun da beraberinde gelebilir.

Yanlış ürün seçiminin, mikroplarla mücadele edeyim derken onların narin bedenine zarar verebileceğini unutmamak gerekir.

Miniklere Sabun Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

El yıkamayı oyuna çevirip lavabodan uzun süre ayrılmayan çocuklar dakikalarca sabuna ve dolayısıyla içerisindeki kimyasallara maruz kalırlar. Aceleci bebekler ise sabunu sürüp iyice köpürtüp yıkamadan ve iyi duralamadan çıkar, bu da ürün kalıntılarının ciltte daha uzun süre kalmasına sebep olur.

Bu sebeple bebeğiniz için seçeceğiniz sabun kolay uygulanmalı ve en az kendisi kadar narin olmalıdır.

Seçeceğiniz ürün; ciltteki zararlı mikroorganizmaları yok ederken cildini tahriş etmemelidir. Doğal içerikli olmalı ve yapısında SLES, SLS, paraben, boyar madde ve parfüm başta olmak üzere zararlı kimyasallar bulundurmamalı.

Bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan gerekli testlerden tam not ile geçmiş olmalı, kalıntı bırakmadan cilt yüzeyinden kolayca arınmalıdır.

baby me Köpük Sabun Özellikleri ile Aradığınızdan Daha Fazlası

Bebekler ve çocuklar için en iyisini isteyen büyükler baby me köpük sabun ile tanışmadan hangi sabunu kullanacağına karar vermemeli. Temizliği keyifli hâle getiren baby me köpük sabunun özelliklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 • Kremsi köpüğü ile cildi temizlerken aynı zamanda nemlendirir, yumuşacık yapar. Böylece cildin kuruyarak alerjik uyaranlara karşı hassaslaşmasını önler.
 • Cilt dostudur. Cildi nazikçe temizler ve bakterilerden arındırır.
 • Kullanımı kolaydır. Köpük olması nedeniyle sabun, cilt yüzeyinde en ücra köşelere bile kolayca erişebilir.
 • Köpük yapı kısa sürede etkili bir temizlik yapar ve kolayca durulanır.
 • El ve yüz yıkamak için uygundur.
 • Tüm cilt tipleri için kullanılabilir.
 • Sadece bebek ve çocuklarda değil, hassas cilde sahip yetişkinler için de güzel bir tercihtir.
 • Formülünde SLES (Sodyum Lauril Eter Sülfat), SLS (Sodyum Laureth Sülfat), Paraben ve Fosfat gibi çocukların sağlığını olumsuz etkileyecek zararlı kimyasallar bulunmaz.
 • Boyar madde içermez.
 • Petrol ve hayvansal kaynaklı maddeler barındırmaz.
 • Bitkisel ve doğal hammaddelerle üretilir.
 • Gerekli dermatolojik testlerden başarıyla geçmiştir.
 • Çevre dostudur. Yapısında bulunan ham maddeler organik olduğundan doğada biyolojik olarak parçalanabilir.

Miniğiniz sırf çok köpük yapmak için gereğinden fazla sabun kullanıyor, ellerini iyice durulamadan banyodan çıkıyor ya da cildi kullandığı ürünler nedeniyle kuruyup çatlaklar ve yaralar oluşturuyorsa baby me köpük sabun ile tanışma zamanı geldi.

Sağlıklı içeriği ve köpük yapısından kaynaklı kolay kullanımı nedeniyle fark yaratan baby me ile el yıkamak minikler için artık hem keyifli hem de sağlıklı bir alışkanlık.

Bebeklerde Balgamdan Kurtulmanın Yolları

Montessori Eğitiminde Yararlanabileceğiniz Kitaplar

Duygusal Açlık Krizleriyle Baş Etmenin 5 Yolu!