baby me Külot Bez'i Keşfedin!

baby me Külot Bez’i Keşfedin!

Bebek bakımı söz konusu olduğunda bebeveynler bebeği için hep en iyisini düşünürler. Bebek bezi seçimi de kafa karışıklığı yaratan konulardan biridir. Her geçen gün piyasaya sürülen yeni markalar ya mevcut markaların çıkardığı yeni ürünler bu kafa karışıklığının daha da artmasına sebep olur. Bebeğin konforu ve rahat hareket edebilmesi için doğru bebek bezi seçimi oldukça önemlidir.

Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebek Bezini Bedenini Nasıl Seçebilirsiniz?

Bebeğiniz için uygun bedeni seçerken ayına göre mi tercih yapıyorsunuz? Bebeğinizin bezini seçerken ayına göre değil kilosuna göre tercih etmeniz bebeğiniz için daha konforlu olacaktır. Her bebeğin doğum kilosu farklı olduğundan bedeni aya göre seçmek her zaman doğru karar olmayabilir.

Bebek Bezinde Olması Gereken Özellikler

 1. Kuruluk: Bebeklerde pişiğe yol açan en önemli faktör bezin ıslak kalmasıdır. Bu sebeple bebeğiniz çişini yaptıktan sonra bebek bezi sıvıyı tamamiyle emmeli ve çabuk kurumalıdır.
 2. Emicilik: Kuruluk ile alakalı bir diğer özellik ise bezin emiciliğidir. Bu sebeple alacağınız bebek bezi sıvıyı hemen emmeli ve beze hapsetmelidir.
 3. Doku: Bebeklerin cildi oldukça hassas olduğu için tahriş olmaya oldukça müsaittir. Bu nedenle bebeğinizin pamuk gibi olan cildini tahriş etmemesi için pamuk içerikli bezler tercih edilmelidir.
 4. Hava aldırması: Bebeğinizin cildinde tahrişe sebep olabilecek bir diğer unsur ise hava almayan bezlerdir. Nem ve sıcaklık arttıkça bebeğinizin cildi tahriş olur ve pişik olma riski artar. Bu sebeple bebek bezi alırken hava aldırma özelliği olmasına dikkat edilmelidir.
 5. İncelik: Bebeklerin rahat hareket etmesi onların daha mutlu olmasını sağlar. Bu sebeple bebek bezi seçiminiz ince olan bezlerden yana olmalıdır.
 6. Ergonomi: En önemli maddelerden biri de ergonomidir. Alacağınız bebek bezinde sızdırmaların önüne geçmek ve bebeğin konforunu sağlamak için kilo ve boyuna uygun olan bezler seçilmelidir.
 7. Yan bantlar: Bazen bebeğinizin altını kirlettiğine emin olamazsınız ve kontrol etmek için bez cırt-cırtları bir açıp bakmak istersiniz. Bu sebeple aç-kapa yaptığınızda bu bantların dayanıklı olması gerekir. Ayrıca güçlü olmayan bantlar gevşeme yapabilir ve bu da sızdırma sorununa yol açabilir.

İşte tam da bu noktada size bir önerimiz var!

baby me Külot Bez Ailesi

Yukarıda bahsettiğimiz bebeğiniz için uygun bir bezin sahip olduğu tüm özellikler bir arada baby me Külot Bez’de!

Gelin beraber inceleyelim;

 • Yumuşak üst yüzey sıvıyı yerinde hapsederek cildin 12 saat kuru kalmasını sağlar.
 • Kremli iç yüzey tahriş, pişik ve kızarıklık oluşumunu önlemeye yardımcı olur.
 • Sıvı kaka bariyeri belden sızmaları önlemeye yardımcı olur.
 • Nefes alan dış yüzey bezin içinde hava dolaşımını sağlayarak cildi korur.
 • Pamuksu yumuşak üst yüzey sıvı ve kakayı saniyeler içinde emer ve cildin kuru kalmasına yardımcı olur.
 • Esnek bel bölgesi bebeğinizin vücuduna tam oturarak hareket rahatlığını sağlar.
 • Kolay giydirilip, çıkarılabilir.
 • Esneyebilen bacak bölgesi sayesinde bebeklere hareket kolaylığı sağlar.
 • Paraben, renklendirici ve parfüm içermeyen iç yüzeye sahiptir.
 • 9-14 kilo arasındaki bebeklerin kullanımı için uygundur.

 

Tüm bu özelliklerin yanı sıra baby me Külot Bez’i tercih etmeniz için birçok nedeniniz var!

Yaz Aylarında Kullanım Rahatlığı

Özellikle sıcak havalarda bebeğiniz için tercih edeceğiniz ezin hava aldırması, emicilik özelliğinin yüksek olması ve pamuklu içeriğe sahip olması çok önemli bir yere sahiptir. Aksi taktirde sıcak hava ve terlemeyle birlikte pişik ve tahriş gibi sorunlarla baş başa kalabilirsiniz.

İşte baby me Külot Bezler nefes alan dış yüzeyi, pamuklu ve yumuşak iç yüzeyi ile sıcak havalarda da bezde hava dolaşımını sağlar. Esneyebildiği için bebeğiniz özgürce hareket eder ve rahat hisseder.

Islaklık Göstergesi

baby me bebek bezlerinde bulunan ıslaklık göstergesi sayesinde bezi ne zaman değiştirmeniz gerektiğini anlamak için bezi açmanız, dokunmanız, koklamanız gerekmez. Islaklık göstergesi ile bezinizin ıslaklık miktarını rahatça anlayabilirsiniz.

Temiz İçeriğe Sahip Olması

baby me Külot Bezler dermatolojik olarak test edilmiştir. Paraben ve renklendirici içermez.

Eğlenceli Tasarımı

baby me bebek bezinin ambalajında bulunan çeşitli hayvan figürleri ise bebeğin ve ebeveynlerin alt değişimi sırasında eğlenceli dakikalar geçirmesini sağlıyor! Bu figürlerle bebekler sadece eğlenmiyor! Aynı zamanda farklı farklı hayvanları da öğrenebiliyorlar…

İade Kolaylığı

Tüm baby me Külot Bez ürünlerinde ürün açılmış ve kullanılmış dahi olsa bile 14 gün içinde iade imkanı vardır.

baby me Külot Bez’e ulaşmak için tıklayın!

baby me Külot Bez – https://bbk.team/3KO81oX

Bu makalemize de göz attınız mı?

Yaz Aylarında Bebek Bakımı ile ilgili 11 Öneri – https://www.bebek.com/yaz-aylarinda-bebek-bakimi-ile-ilgili-11-oneri/

Post navigation

Bir yanıt yazın