hamile-kalmak-icin

Hamile Kalmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Kadın ve erkek anatomisinde, rahimde, yumurtalık veya testislerde bir problem olması halinde normal gebelik olması beklenemez ve dış müdahalelerle (tüp bebek) gebelik sağlanması söz konusu olur. Fakat tüm koşulların
gebelik için uygun olmasına rağmen -15 gibi bir dilimin gebelik oluşmaması sorunuyla karşılaştığı gözlemlenmiştir.

Uzun Süre Korunmak Hamileliği Engeller mi?

Gebelik önleyici yöntemlerin ardından metabolizmanın üç aylık bir süreçte kendini yenileyebilmesi ve gebelik için uygun hale gelmesi söz konusudur. Vücuda enjekte edilen kimyasalların durdurulması spiralin çıkarılması ve alınan hapların bırakılmasının ardın iyileşme süreci sonrasında gebelik mümkün olabilir.

Cinsel hayatınızda kullanılan her türlü kimyasal içeren ürünler spermlere ve yumurtalıklara çeşitli zararlar
verebilir ve gebeliğin önünde engel teşkil edebilir. Hamile kalınması için yapılması gerekenler arasında ilk sırada bu iyileşme sürecini beklemek ve bu tür ürünleri kullanmayı kesmek gelmektedir.

Alkol ve Sigara Gebeliğe Engel mi?

Hamile kalmak isteyen çiftlerin öncelikli olarak beslenmeden başlayarak sigara alkol uyuşturucu alışkanlıklarını bırakması veya azaltması gerekmektedir. Gebelik için sadece kadınların önlem alması gerektiği çok ciddi bir yanlıştır. Zira bu tür kötü alışkanlıkları olan erkeklerin sperm kalitesi düşmekte ve gebelik zora girmektedir.

Fazla Kilo Gebeliğe Engel mi?

Dar kıyafetler, sürekli oturmak ve sürekli yüksek ısıya maruz kalmakta erkekte sperm kalitesini azaltan unsurlardır.
Obezite hamilelik konusunda ciddi etken olarak göze çarpmaktadır. Hamile kalınması için yapılması gerekenler
tüm bu yaşam kalitesini bozan unsurlardan uzaklaşarak doğru adımlar atmaya başlamakla başlar.

Düzenli Cinsel Hayat

Gebeliğin sağlanması istenen dönemde haftada üç ve üzeri cinsel ilişkiye girilmesi hamile kalma yüzdenizi büyük
ölçüde arttıracaktır. Adet dönemlerinde bu sayı arttırılırsa olumsuz bir koşula olmayan kadının bu dönemde %25 gebe kalma ihtimali vardır. Cinsel ilişki sonrasında kadının sırtüstü yatarak uzun süre kalması da spermlerin ilerlemesi için yer çekiminin gücünden faydalanmak adına doğru bir hareket olacaktır.

hamile-kalmak-icin-besinler

Hamile Kalmak İçin Hangi Besinler Yenmeli?

Hamile kalınması için yapılması gerekenler arasında iyi beslenmek de önemli bir faktördür. Birçok yanlış beslenme yöntemlerinin dilden dile dolaştığı bilinmekte fakat bazı besinlerin faydalı olabileceği hekimler tarafından da
onaylanabilmektedir. Örneğin incirin yumurta çatlamasına yardımcı özelliği, soğanın yumurta kalitesine iyi etkileri ve tarçın çörek otu ve arı poleninin iyileştirici etkileri olduğu söylenmektedir.

 

Nasıl hamile kalınır ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/hamile-nasil-kalinir/

Post navigation

  • Geri bildirim: Hamile Kalmaya Yardımcı Besinler - Bebek.com

Bir yanıt yazın