Haftalık Bebek Burç Yorumları

Haftalık Bebek Burç Yorumları (19 – 25 Haziran 2023)

Haftalık Bebek Burç Yorumları (19 – 25 Haziran 2023)

Merhabalar Sevgili Bebeveynler,

Bu haftaya İkizler burcunda gerçekleşen Yeniay enerjisiyle başlıyoruz. İletişim, bol konuşmalar, toplantılar, seyahatler, alım, satım konuları hız kazanmaya başlıyor. Dikkat edilmesi gereken şey Neptün, Yeniay’a zorlu açı yaptığı için, kafa karışıklıklarının ve belirsizliklerin hakim olduğu durumlara işaret etmekte. Dikkatli ve ayağı yere sağlam basarak adımlar atmamız gerekir.

Haftanın diğer önemli olayı ise Güneş 21 Haziran’da Yengeç burcuna geçmesiyle Yaz mevsimine öncülük yapacak.  Bu nokta sıfır derece Yengeçtir. En uzun gündüz yani aydınlığın karanlığa karşı en güçlü olduğu noktadır. Yengeç burcunda Jüpiter gezegeninin yücelmesi de boşuna değildir. Bu burçta bolluğu ve bereketi anlatır. Işığın en aydınlık, toprağın en verimli sıcak olması bu yüzden anlamlı hale geliyor.

Yengeç burcu koruyup, besleyen anaç yanımızı anlatır. Eskiye ait olan nostaljik olaylar, şefkat, duygusallık, aileye, yuvaya olan düşkünlüğün ifadesidir. Transit Güneşin bir ay boyunca Yengeç burcunda olacağı dönemde Yengeç, Akrep ve Balık burçları başta olmak üzere Boğa ve Başaklar da olumlu anlamda etkileneceklerdir.

Bu dönem boyunca sizi aşağı çeken her türlü duygusal yüklerden özgürleşmek içinde çok uygun. Hepimize koşulsuz sevgiyi yaşadığımız ve bu sevgiyi tüm evrene yaydığımız bir yaz olmasını diliyorum. Ve unutmayın! Sevgiyi, şefkati, vicdanı, hoşgörüyü her daim kullanmalısınız! Yoksa hep korku kazanır.

Haydi gelin, bu hafta gökyüzü bebeklerimizi nasıl etkiliyor bir göz atalım.(Yorumları okurken çocuğunuzun yükselen burcunu da okumayı unutmayın)

Koç Burcu Bebekler (21 Mart – 20 Nisan)

Koç burcu bebekleri haftaya oldukça aktif ve dinamik olarak başlıyor. Özellikle bu zaman diliminde davranışlarına çok müdahale etmemelisiniz. Çünkü her işi başlatmaktan yana olacağı için merak duygusunu bastırmayın, bırakın keşfetsin, kirlensin, düşsün, kalksın. Bu çocuğun öğrenme şekli zaten budur. Kendi kararlarını almak isteyecektir. Doğru bildiğiniz yöntemle ilgili ısrar etmenizi baskı gibi algılayabilir ve sıkılabilir. Sağlıkla ilgili de dikkat edilmesi gereken bir hafta olabilir.

Boğa Burcu Bebekler (21 Nisan – 20 Mayıs)

İnatları ile meşhur Boğa burcu bebekleri:) bir şeyi isteyip alamadığında o şeyi elde etmek için inat yapabilir. Bu hafta arkadaş ortamında, paylaşıma açık olan durumlardan kaynaklı sorunlar yaşayabilir. Her şeye ‘benim’ gözüyle baktıkları için sahip olma kavramını ve paylaşımı erken yaşlarda öğretmelisiniz. Sanata karşı meyilli olduğundan hoş müzikler dinletebilirsiniz. Ve sanatsal bir alanda yeteneğini keşfedeceği oyuncaklarla vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin bu bir müzik aleti olabilir.

İkizler Burcu Bebekler (21 Mayıs – 21 Haziran)

Dış dünyaya karşı oldukça meraklı İkizler burcu çocuğunuz bu hafta sınırlanmaktan çok hoşlanmayabilir. Her zamankinden aktif, hızlı ve faal olduğu bir süreç onlar için. Parklarda ve kalabalık yerlerde farklı ve daha önce denemediği oyunlar peşinden gidebilir. Bu hafta ailede etrafında olup bitene karşı hassas olabilirler. Özellikle baba ile arasındaki güven duygusunu güçlendirmek çok önemli!

Yengeç Burcu Bebekler (22 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç burcu bebekleri bu hafta korunmak ve kollanmak ihtiyaçları fazla olabilir. Annelerine aşırı düşkünlük gösterebilirler. İç dünyası ve bilinçaltı ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu çocukların keşfetme arzusunun teşvik edilmesi son derece önemlidir.

bebek-burclar

 

Aslan Burcu Bebekler (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan burcu çocukları ilgiye bayılır. Fakat erken yaşlardan beri öğretilmesi gereken şey ise hayatın merkezinde sadece kendisinin olmadığıdır. Bu hafta coşkun duyguları ile kendini ifade edecektir. Gruplar, partiler içinde olacağı ve bundan büyük keyif alacağı bir süreçteler. Çocuğunuza yapacağınız bazı harcamalar gündemde olabilir. Bebeğinizin geleceği için yapılan finansal konularda önemli kararlar alınabilir.

Başak Burcu Bebekler (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak burcu bebeklerimiz bu hafta odaklanma sorunu yaşayabilirler. Onlar rutinleri sever. Daha küçük yaşlardan itibaren belirli kurallara uymak ve belirli rutinlere göre yaşamak kendisini güvende hissetmesini sağlayacaktır. Evin içinde ufak kazalara açık olunabilir. Riskli durumlardan sakının. Bu hafta dikkat edilmesi gereken diğer şey ise besin değişikliği, sağlıksız ortamlar ve hava değişimine dikkat edilmeli.

Terazi Burcu Bebekler (23 Eylül – 23 Ekim)

Bu hafta anne sütüne karşı yada yiyecekler konusunda iştahsız olabilirler. Seçim yapmakta zorlanan nazik çocuklarımızın karar aşamalarında yanlış bile olsa, karar vermenin ne kadar önemli olduğunu ona öğretmelisiniz. Akıl danıştığında ona fikir verin, ilham verin ama son noktayı da kendisinin koymasına izin verin.

 

Akrep Burcu Bebekler (24 Ekim – 22 Kasım)

Akrep bebekleri etrafında olan biteni inceleyen, sezen bir yapıdadır. Hoşuna gitmeyen bir ortam olduğunda hemen gözlerinden anlarsınız. Bu hafta yoğun duygular ve merak dürtüsü fazla olabilir. Yaşça daha büyük olan çocuklarımızın ölüm ve ötesi üzerine soruları sizi köşeye sıkıştırabilir. Bu soruları geçiştirmemeniz ve doğru bir yaklaşımla cevaplar vermeniz önemli olacaktır.

Yay Burcu Bebekler (23 Kasım – 21 Aralık)

Özgürlüğüne düşkün olan Yay burcu çocuklarımızı bu hafta sınırlandırmayın derim. Evde vakit geçirmek pek hoşlarına gitmeyebilir. Çünkü bebekliklerinden itibaren kalabalık ortamlardan çok keyif alırlar. O yüzden bu zaman dilimini sosyalleşmelerine ayırmak iyi fikir olacaktır. Uyku düzensizlikleri zaman zaman olabilir. Bu haftayı farklı oyuncak ve oyunlar ile geçirmeleri gelişimlerini destekleyecektir.

Oğlak Burcu Bebekler (22 Aralık – 20 Ocak)

Oğlak bebekleri bu hafta Psikolojik olarak rahat hissedecekleri bir dönemdeler. Sorumluluk duygusu ile hareket etmeleri, onlarla birlikte oyuncakları düzenlemeyi, giysilerini katlamayı ve organize etmeyi yapabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun yanında değer sistemini para üzerinden kurmamaya çalışın. Onlara en çok sevginin değerini aşılamalısınız. Çünkü hayat boyu öğrenmesi gereken tek şey sevgi ve anlayış olacaktır.

Kova Burcu Bebekleri (21 Ocak – 18 Şubat)

Kova burcu bebekleri sosyal çevre ve arkadaşlıklar ön planda olacak. Yeni sosyal çevreler içine girebilir, arkadaşlarıyla beraber ortak projeler içinde yer alabilirler. Eğlenceli aktivitelere katılabilir, yaratıcılıklarını artıracak hobiler edinebilirler. Doğal icat yeteneği cesaretlendirilmelidir, o zaman daha doğru sonuçlar alınabilir.

Balık Burcu Bebekleri (19 Şubat – 20 Mart)

Bu hafta aile ve ev ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Ailenin genişlemesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Ailecek sevineceğiniz yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Taşınma gibi yer değişiklikleri de olabilir. Hayal gücünü destekleyici her tür iş için bebeğinizi sonuna kadar desteklemelisiniz. Bünyeleri hassas olduğu için sağlıklarına ekstra dikkat etmeliler.

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Bu yazımıza da göz attınız mı?

Bebeklerin Burçlara Göre Özellikleri – https://www.bebek.com/bebeklerin-burclara-gore-ozellikleri/

Hepinize keyifle geçen bir hafta dilerim.

Sevgiler.

Astrolog Pınar Döngez

https://www.instagram.com/astrolojigozlemcisi

Post navigation

Bir yanıt yazın