Gebelikte Hastalıklar ve Enfeksiyonlar

Gebelikte enfeksiyon geçirmek gayet normaldir. Gebelik döneminde hastalık ve enfeksiyonlar geçirilmesi gayet doğaldır. Anne adayları gebeliklerinde bebeklerin sağlığına dikkat etmek için vücutlarındaki hastalıklarından kurtulmaları gerekmektedir. Gebe olan bayanlar idrar yollarını sık taşımaktadırlar.

Bununla birlikte ishal ve gripler de görülebilir. Ama şiddetli enfeksiyon ve hastalıklardan bebekleri hiç etkilememektedir. Çok şiddetli enfeksiyon ve çok şiddetli hastalarını mutlaka doktora gitmelisiniz. Gebelikte hastalık ve enfeksiyonlar hakkında çok daha fazla ve daha da detaylı bilgiler almak için sitemizden istediğiniz bilgileri bulabileceğinizden hiç şüpheniz olmasın.

Bebek ve gebelik dönemindeki anne adaylarını antibiyotik ilaçları kullanmaları çok riskli olduğunu bilmelisiniz. Kesinlikle antibiyotikler kullanmamalısınız. İdrar enfeksiyonu yaşayan hamile bayanlar idrar enfeksiyonlarına karşı idrar temizleyici içmeniz en doğrusu olacaktır. İdrar yolları enfeksiyonu tamamen geçmediği sürece doğumda anne adaylar problem yaşayabilir. Hastalıklar ve enfeksiyonlar için hamilelikte bayanlar hepatit b aşısı vurmaları gerekmektedir.

Zaten doktorunuz bu konuda sizlere bilgi verecektir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Vücudunda enfeksiyon olan hamile bayanların aşırı halsizlik ve ateş görülmektedir. Bu belirtiler ile karşılaştığınız zaman mutlaka şikâyetinizi danışmalısınız. Doktorunuza da danışarak alabileceğinizi önlemleri almanız gerekmektedir. Hamilelikte enfeksiyonlardan korumak için ellerinizi mutlaka sık, sık yıkamalısınız. Kıyafetleriniz sadece siz ait olmalı ve iç çamaşırınız dâhil olmak üzere sık, sık yıkamalısınız.

Ailede ve ya dışarıda hasta olan kişilerden uzak durmanız gerekir. Bunu sakın unutmayınız. İdrar yolları konusuna gelecek olursak mutlaka böbrek iltihabınız, böbreğinizde kum ve ya taş olup olmadığı konusunda doktorunuza muayene olmalısınız. Bu problem daha sonra sizlere ve bebek adayına kötü yansıyabilir. Zor doğumlar ve doğum sırasında aşırı kanama görülebilir.

Bu gerçekten de çok önemli bir konudur. Hamilelikte besin zehirlenmesinden de bahsedelim. Besin zehirlenmesinde belirtiler, karın ağrısı, kusma ve ishal sık görülmektedir. Bu belirtiler de besin zehirlenmesinden bir ya da iki gün içerisinde görülecektir. Bu şikâyetler ile karşılaştığınız zaman kesinlikle uzatmadan doktora gitmenizde fayda vardır. Sitemizde bu konu ile ilgili birçok bilgi bulabilir ve birçok bilgi de alıp öğrenebilirsiniz. Gebelik grip ve nezle gibi hastalık çeşitlerine de çok sık rastlanmaktadır.

 

Hamilelikte sağlık ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/hamilelikte-saglik/

Post navigation

Bir yanıt yazın