çiçeği burnunda anneler

Çiceği Burnunda Anneler ve Komiklikleri!

Yeni anneler bebek sahibi olmanın heyecanını yaşarken istemeden bazı komik hatalar da yapıyorlar. İşte yeni annelerin yaptığı komik hatalar arasında en sık karşılaştıklarımız.

Diğer Annelere “Hadi canım siz de anne misiniz!” Tribiyle Gezinmek 😊

Genelde ilk bebeğini doğuran annelerin yaptığı en komik hatalardan biri; dünyada tek çocuk doğuran kadının kendisi, tek mükemmel bebeğin de kendi bebeği olduğu sanmasıdır. Kısaca “Tabii ki tek mükemmel anne benim!” halleri diyebiliriz. Ama bu dönem iki saatte bir bebek emziren, gaz çıkarıp bez değiştiren anne için çok uzun sürmeyecektir.  

Sizin bir süper gücünüz olsa bu ne olurdu

 

“Benim Bebeğim Ağlayamaz!” Düşüncesiyle Kendisini Harap Etmek

 

Bebeğin ağlamasına asla fırsat vermeyen ruh hali, yeni annelerin yaptığı komik hatalar arasında sık rastlananlardandır.

Bebek daha gık demeden anne hemen piş piş, hoppala diye müdahale edip engel olur. Evet elbette ki hiçbir anne bebeğinin ağlamasını istemez; ancak bazen ağlamak minikleri rahatlatan bir eylemdir. Bırakın da azıcık ağlasınlar, açılırlar.

 

Gideceği Yere Zamanında Varacağını Sanmak 😳

 

Önceden her yere zamanında yetişen dakik anne, minik bebeği dünyaya geldikten sonra da bunu başarabileceğine inanır. Oysa minik bir bebekle evden çıkmak öyle kolay değildir.

Tam evden çıkacakken bezini kirletir, haydi bakalım bez değiştirmeye. Her şeyi aldınız; ama bir şeylerin kesin unutulduğuna dair bir düşünce evde 10 tur atıp boş boş dolanmaya sebep olur.

Neyse unutmadım herhalde deyip tam evden çıkınca ya biberonun ya da emziğin unutulduğu fark edilir ve eve tekrar geri dönülür. Bu koşullarda bir yere zamanında yetişmek mümkün olmaz.Çiceği Burnunda Anneler ve Komiklikleri!

 

 

Ekmek Yedirmem, Televizyon İzletmem, Bizim Evde Hep Kitap Okunacak, Sadece Klasik Müzik Dinlenecek Gibi İddialı Söylemlerde Bulunmak 😍

 

Kesinlikle beyaz ekmek yedirmem demeyin; misafirliğe gittiğinde bütün ekmeği kapıp bütün gece sadece ekmek yediğinde arkadaşlarınız bebeğinize evde hiç yemek vermediğinizi düşünebilir.

Hiç yemek yemediği bir dönemde sırf midesine biraz yemek girsin diye beyaz ekmekten medet umabilirsiniz. Televizyon izletmem deyip; yemek yedirmek ya da yarına yetiştirmeniz gereken işinizi yetiştirmeye çalışırken bebeğinizi oyalamak için izletmeniz gerekebilir.

Evde sadece klasik müzik dinlenecek diye etrafta çok iddialı konuşmayın, radyoda çıkan Ankara havasına eşlik eden bebeğiniz hem sizi hem de çevrenizdekileri şaşırtabilir.

 

Bebek Ağladığında İlk Aklına Gelmesi Gereken Şeyi En Sona Saklamak

 

Bebeği ağlayan yeni anne, derhal panik olur ve eli ayağına dolaşır. Hemen emzirir ya da mamasını verir; ancak aç olmadığını fark eder. Ateşine bakar, ateşi de yok. “Neden ağlıyor ki o zaman?”.

Gazı vardır belki deyip sırtını sıvazlar, karnı ağrıyordur diye karnını ovalar, uykusu geldi dalamıyor diye sallar durur, ancak bebek bir türlü susmaz. Kesin ciddi bir sorun var diye doktora gitmeyi planlarken ani bir aydınlanmayla ya da birinin hatırlatmasıyla bezine bir bakarsınız ki, evet altını ıslatmıştır.

Bezi değiştirir değiştirmez susar mini yavrucak.

Çiceği Burnunda Anneler ve Komiklikleri!

 

Dünyanın En Mükemmel Çocuğunu Kendisinin Doğurduğuna İnanmak ❤

 

Genelde 1. madde modunda olan annelerde sık gözlemlenen bir durumdur. Yeni annelerin çoğunda sanki diğer bebekler pek de güzel değilmiş, onların yürümesi, hecelemesi ya da bul-tak oyuncakları doğru yapabilmesi çok da abartılacak bir şey değilken; kendi bebeğinin emeklemesi mucizevi bir olaymış gibi davranırlar.

Bebeklerin gelişiminin her aşaması elbette ki her anneyi mutlu eder. Ancak bu anneler girdikleri ortamlarda farkında olmadan sürekli minik yavrularından bahsederek karşısındakileri sıkabilirler.

 

Bebek Her Ağladığında Doktora Koşmak

 

Yeni annelerin yaptığı komik hatalar arasında en sık karşılaşılan durumlardan biri de bebeklerinin her sebepsiz ağlamasına hemen doktora koşmalarıdır.

Bebeğin öksürmesi, ateşinin olması, kabızlık ya da ishal olması gibi durumlarda elbette ki hemen doktora götürülmelidir; ancak her sebepsiz ağlama hasta olduğu anlamına gelmez.

Sevgili anneler, unutmayın ki onlar bebek, bazen sırf deşarj olmak için bile ağlamaya ihtiyaç duyabilirler.

 

Bebek Bezini Ters Bağlamak

 

Bazen bebekler anlamsız bir huzursuzluk gösterir. Belki tam olarak ağlamaz ama mızmızlanır, bir o yana bir bu yana poposunu oynatır, bir süre sonra ağlamaya başlayabilir.

Böyle bir durumda aç olup olmadığını kontrol eden anne, aç olmadığını görüp daha sonra altını kontrol etmek için bezi açtığında bir de ne görür “Eyvah bezi ters bağlamışım”.

Üzülmeyin, bazen gece yarısı uyku sersemiyken ya da gündüz koşturmacasında böyle hatalar yapmanız çok normal.

Bebek Bezi Değişimi

Bebekle Çıkacağı Tatilde Gerçekten Dinlenebileceğine İnanmak 😍

Anne olduktan sonra çıkılan ilk tatil genelde pek de hayal edildiği gibi olmaz. Çünkü anne çok yorgundur ve tatil yapmaya o kadar ihtiyaç duyar ki, sanır ki bebek olmadan önceki tatiller gibi kim zaman gezmeli, kimi zaman dinlenmeli bir tatil yapacak.

Ama çok umutlanmayın; bebeğiniz küçükse beziydi, çişiydi, uyku saatiydi, karın doyurmaydı, güneş yanığıydı, sinek sokmasıydı derken tatil yapmaya pek de fırsat bulamayabilirsiniz.

Alt Değiştirme Kazaları 😊

Bütün gün bez içerisinde kalan bebekler, altlarının değiştirilmesi için bezleri açıldığında çok mutlu olurlar. Sonuçta onların da biraz özgür olmaya hakları var. Ancak alt değiştirme esnasında annelerin dikkatsiz davranmaları sonucu karşılaşma olasılığı yüksek olan bazı durumlar vardır.

Bunlar arasında en sık rastlanılanlardan biri altı açılan erkek bebeklerin annelerinin yüzüne ya da üstüne işemesi, diğeri ise altı az hava alsın diye bezsiz ortada gezen bebeğin arkasından kaka ya da çişi döke döke gezmesidir.

Anneler her zaman eğlenceli, neşeli ve komiktir! İyi ki varsınız…

baby mom Emzirme Takip Bilekliği ile Tanışın!

Yenidoğan İçin İdeal Oda Sıcaklığı

Yenidoğan Bebeklerde Ülser