Anne Olunca Hissedilen 5 Duygu

Anne Olunca Hissedilen 5 Duygu

Anne olmak dünyanın en büyülü hislerini kapsar. 9 aylık mucizevi süreç beraberinde bilinmeyen duyguları getirir. Olmadığınız kadar güçlü, sevgi dolu hissedersiniz. O güzel hisler bütün zorluklarla baş etmenize yeter.

Uykusuz geçen geceleriniz de olur, ihtiyaçlarınızı karşılayamadığınız saatleriniz de olur. Ama tüm güçlükler bebeğinizin bir gülümsemesiyle son bulur. Gelin bu derin duygulara beraber bakalım. 😍

Tamamlandığını Hissetmek

9 ay sabırla bebeğinizi kucağınıza almayı beklersiniz. Artık sizinle olmasını, hayatı beraber öğrenmeyi heyecanla istersiniz ve artık dünyaya geldiğinde eksik yanınızın dolduğunu hissedersiniz.

Bebeğinizden önce de birçok mutluluk yaşamışsınızdır. Fakat bu mutluluk hepsinden daha başka gelir. Bebeğinizden önce eksik olduğunuzu onunla beraber tamamlandığınızı düşünürsünüz.

O sizin eksik ve kıymetli parçanızdır. Artık bebeğiniz olmadan bir şey yapmak istemezsiniz. Her anı, her yeri birlikte keşfetmek istersiniz. Çünkü artık birlikte bütünsünüzdür.

Küçük Şeylerden Mutlu Olmak

Kendinizi çok kez mutluyken bulmuşsunuzdur ama anne olunca, mutluluğu daha minik detaylarda da görmeye başlarsınız. Çok yorgunsunuzdur ama bebeğinizin size bir tebessümü her şeyi siler. Belki kaygılandığınız birçok olay olur ama bebeğiniz elinizi tuttuğunda çok mutlu bir insana dönüşürsünüz.

Kokusunu içinize çektiğinizde varlığını hissettiğinizde dünyanın en huzurlu insanı olursunuz. Tüm çabanız bebeğinizi sağlıklı ve keyifli görmektir.

Gün sonu onu uyuturken iyi olduğunu görmeniz tüm yorgunluğunuzu götürür. Sizi sabah belki çok erken uyandırır. Henüz uykunuzu almamışsınızdır ama o an verdiği bir gülücük, bitmeyen sonsuz bir enerji katar. E, anne olmak zor ama gülüşü yeter!

Anneliğin Gücünü Hissetmek

Artık eskisinden daha güçlü olduğunuzu fark edersiniz. Kendinizi, anne olmadan önce yapamayacağınızı düşündüğünüz her şeyi yapabiliyorken bulursunuz.

Bütün korkularınız, kaygılarınız gitmiştir. Yerine çocuğu için her şeyi yapmaya hazır bir anne gelmiştir. Belki saatlerce uykusuz kalmışsınızdır ama içinizde bitmek bilmeyen bir güç vardır.

Çocuğunuzun tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanıma sahip olursunuz. Acıktığında aşçı, hastalandığında doktor, bilemediklerinde öğretmen… Yani, siz her şey olursunuz.

Bebeğinizi tüm kötülüklerden koruyabilecek güçte, tüm eksiklerini kapatabilecek yetkinliktesinizdir. Annelik size sonsuz bir güç verir. Tüm bu gücünüz de sevginizden gelir.Anne Olunca Hissedilen 5 Duygu

Hayatın Anlamını Bulmak

Sanki hayatınızı bebeğinizi beklemekle geçirdiğinizi düşünürsünüz. O gelince dünyanız anlamını bulmuştur. Bebeğiniz doğmadan önce yaşadığınız anları bile unutursunuz.

Annelik size gerçekten yaşadığınızı hissettirir. Yaşam daha anlamlı gelir. Hiç hissetmediğiniz duygular ruhunuzu kaplar. Anne olmaktan gurur duyarsınız, size en güzel duyguları verir. Daha önceden bu güçlü duyguların eksik kaldığını, anlamsız yaşadığınızı düşünürsünüz. Artık gelecek günlerinizin vazgeçilmez amacı ve anlamı vardır.

Birlikte aile olmanın, anne olmanın gücüyle ömür boyu sürdüreceğiniz yaşama gayesine sahipsinizdir.

Anneliği, Anne Olunca Anlamak

Anne olunca anlarsın! Bu cümleyi annelerinizden defalarca kez duymuşsunuzdur. Size verdiği tepkilere, koyduğu kurallara, kaygılarına, mutluluklarına, isteklerine, istemediklerine çok kez anlam veremediğiniz olmuştur.

Her zaman da size, anne olunca anlarsın diye dönüt vermiştir.

Gerçekten de anne olunca annenizi anladığınızı fark edersiniz. Gösterdiği her çabaya anlam vermeye başlarsınız.  Annenize olan sevginiz ve saygınız daha da artar.Anne Olunca Hissedilen 5 Duygu

Anneliğin ve annenizin kıymetini daha da anlarsınız. Artık siz de annesinizdir ve bebeğinizi her şeyden korumak için yağamayacağınız şey yoktur.

Anneniz gibi bebeğinize koruyucu bir melek olacaksınızdır. Unutmayın ki, kaç yaşınıza gelirseniz gelin, anne de olsanız hala çocuksunuz, annenizin biricik çocuğu. Ve anneniz sizi de çocuğunuzu da her zaman her şeyden korumaya devam edecektir.

Annelerimiz dünyanın en fedakar varlıkları. Bizi her zorluktan korudukları, her düştüğümüzde elimizden tutukları için minnet doluyuz.

Bize karşılıksız sevgiyi öğreten tüm annelerimizi ve içinde annelik duygusunu taşıyan herkesi büyük bir saygıyla seviyoruz!

Psikolog Hanife Erdoğdu – İçerik Editörü

https://www.instagram.com/psikologhanife/

“Annelik” Konulu yazılarımızı incelemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Annelik: https://www.bebek.com/?s=annelik

Aklınıza takılanları yorum olarak iletebilirsiniz.

Sevgiler.

Post navigation

Bir yanıt yazın

Bebeklere Gaz Masajı Nasıl Yapılır?

Bebeklerin Uykusuzluk Nedenleri Nelerdir?

Bebek Gelişiminde Ninninin Yeri Nedir?