Haftalık Bebek Burç Yorumları

Haftalık Bebek Burç Yorumları (28 Ağustos – 3 Eylül 2023)

Haftalık Bebek Burç Yorumları (28 Ağustos – 3 Eylül 2023)

Merhaba Sevgili Bebeveynler,

Bebeğinizin Doğduğu andaki gökyüzü pozisyonları nasıl? Hiç merak ettiniz mi?

Hepimiz çocuklarımızı kendi isteklerimiz doğrultusunda yetiştirmek isteriz. Bizimle her zaman uyum içinde olsun isteriz. Ama bu çoğu zaman böyle değildir. Peki ya çocuğunuzla aynı dili konuşamıyor iseniz ve ona destek olamıyorsanız?

Evet her çocuk kendi hikayesiyle doğuyor. İçine doğduğu ailede de muhakkak bazı şeyleri tamamlıyor olacaktır. Astrolojik doğum haritası çocuğunuzun doğduğu an, gezegenlerin izafi bir haritasının çıkarılmasıdır. Bu nedenle kişiye özeldir. Doğum haritaları ile çocuğunuzun potansiyelleri içerisinde onun karşılaşacağı sınavları biraz daha rahatlatmak mümkün. Belki onların duvara çarpması değil ama taştan sekmesine yardımcı olabiliyoruz.

Peki neden çocuk haritasına bakmak önemlidir?

Öncelikle bazı avantajları, çocukların karşılaştığı temel psikolojik konularla ilgili bir kavrayış sağlamak. Yani neyi neden yaptığının altında ki sebebi deşifre edebilmek. Örneğin, bir çocuğun bazı şeyleri geç yapmasının altında yatan sebepleri anlarsak aslında paniklemiyoruz. Çünkü gerçekten bazı çocukların zamana ihtiyacı olduğunu bilirsek daha sabırlı davranabiliriz. Ve sonuç daha parlak olabilir.

Hayattaki şanslı ve zorlanacağı yerler neresidir, element ve nitelikleri nelerdir, aile, kardeş, arkadaş ilişkileri nasıl olabilir, meslek alanında nerelere yönelirse başarılı olabilir. Kısacası onları kendi yolculuğunda nasıl besleriz? bunu fark ediyor olabilmeyi sağlar.

Tüm gezegenlerin yerleşimi ve çocuğunuzun üzerine nasıl etki edeceği haritasında  gizlidir. Yani Güneş burcuyla bitmiyor demek istediğim. Haritalardaki Ayın yerleşimi de o kadar çok önemlidir ki… Çünkü Bize duygularını nasıl ifade ediyor, Anneyle arasında ki bağ nasıl, onu en çok neler besleyecek bu hayatta. Dolayısıyla Ayın en önemli görevi çocuğunuzun iç dünyasını oluşturmasıdır. Huyu suyu, hisleri, ilgisi, diğerleriyle nasıl bağ kuracağının temellerini atıyor. O yüzden her gezegen yerleşimleri ve çocuğunuzu nasıl etkilediğini bilmek sizlere önemli bir fener görevi görecektir.

Gelelim haftalık burç yorumlarına:) Yükselen burçlarına göre de okumayı unutmayın.

Koç Burcu Bebekler (21 Mart – 20 Nisan)

Koç burcu bebekleri bu hafta Balık burcundaki dolunay ile kontrol dışı faktörlere açık olacaklar. Bazı endişe ve korkuları artabilir. Rüyaları yoğunlaşabilir farkında olalım. Eğer bebeğinizin bırakılması gereken alışkanlıkları varsa örneğin, bu emzik emme gibi bir bağımlılıktan kurtulmak için değerlendirebilirsiniz. Bu hafta bebeğinizin dişlerinden kaynaklı hassasiyetleri de olabilir.

Boğa Burcu Bebekler (21 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa burcu bebeğiniz bu hafta akranlarıyla bir arada olmak isteyeceği için  sosyalleşme ihtiyacı artabilir. Dolayısıyla eğlenceli aktivitelere ya da bir guruba dahil ederek hoş vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Yalnız arkadaşlıkları arasında dikkat edilmeli, çünkü istenmeyen bazı gerilimler çıkabilir. Çocuğunuzun gelecek hedeflerini gözden geçirerek önemli kararlar alabilirsiniz.

İkizler Burcu Bebekler (21 Mayıs – 21 Haziran)

 Bu hafta İkizler burcu çocuğunuz, merak ettiği her türlü konuyu öğrenmek için çaba gösterebilir. Fikirlerini etkin ve dikkat çekici bir şekilde konuşarak anlatması önem kazanacaktır. Ve böylelikle bebeğinizin de kendine güveni yükselebilir. Bunu desteklemek için resimli kitaplar, öğretici oyunlar ya da oyuncaklarla vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Yengeç Burcu Bebekler (22 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç burcu bebekleri bu hafta eğitimler, uzak akraba ziyaretleri yaparak özlem gidermeceler ve uzun seyahatler gündemlerinde olacak gözüküyor. Gezecekleri, ufuklarını genişletebilecek durumlar söz konusu. Bunun dışında ev kazalarına karşı dikkatli olmaları gereken de bir zamandalar. Özellikle keskin olabilecek aletleri çocuğunuzun ulaşamayacağı yerlere koymanızı tavsiye ederim.

 

bebek-burclar

Aslan Burcu Bebekler (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan bebekleri sevgi doludur.  Neşeli ve eğlenceli doğaları gereği onlarla oyunlar oynayarak vakit geçirmek her zaman keyiflidir. Fakat Venüs retrosu hala Aslan burcunda devam ediyor. Ters bir davranış ile yaklaşırsanız şayet, bu durumda oldukça aksi bir ruh haline bürünebilirler. O sebeple bu hafta ilginizi eksik etmeyin derim. Çocuğunuz için yapacağınız bazı harcamalar, finans konularında yeni bir yapılanma içine girebilirsiniz.

Başak Burcu Bebekler (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak burcu bebekleri haftaya yönetici gezegenleri olan Merkür’ün retro hareketi sebebiyle içe dönük bir enerjide olabilirler. Dolayısıyla kendilerini çok rahat ifade edemeyebilir. Karşısındaki kişilerle oyuncağını ya da ona ait bir eşyasını paylaşmak istemeyebilir. Ya da başkasına ait eşyalar üzerinde de kontrol sahibi olmak isteyebilir. Burada çocuğunuzun duygularını kontrol ederek anlaşmaya gitmelerini sağlamanız önemli.

 Terazi Burcu Bebekler (23 Eylül – 23 Ekim)

Terazi burcu bebeklerinin sağlık konularında dikkatli olunması gereken bir hafta. Dişler, kemikler özellikle hassas olabilir. Günlük rutinlerinde, beslenme, diyet, yeme içme konularında düzenlemelere gidilebilir. Transit Mars terazi burcuna geçiş yaptığı için bu dönem bebeğinize çok hareketli, enerjik bir yapı getirecektir. O yüzden düşmelere, kazalara, sakarlıklara da dikkat etmelerinde fayda var.

Akrep Burcu Bebekler (24 Ekim – 22 Kasım)

Akrep burcu bebekleri bu hafta  yönetici gezegenleri olan Mars 12. ev alanlarına geçiş yaptı. Haliyle bu geçiş enerjilerinin düşmesi anlamına gelir. Halsiz, yorgun hissetmelerine neden olabilir. Mars bağışıklık sistemiyle çok alakalı olduğundan, sağlığa dikkat edilmesi gereken dönemlerdir. Evde sakin geçirilen aktiviteler yapılabilir. Bu boyama, resim olabileceği gibi sakin bir müzik de dinletebilirsiniz.

Yay Burcu Bebekler (23 Kasım – 21 Aralık)

Yay burcu bu hafta daha ziyade içe çekilme ihtiyacında hissedebilirler. Evinde, yakınlarıyla veya dinlenerek vakit geçirmek isteyebilirler. Bazıları içinde taşınma, evde bebeğinizin odasını değiştirme gibi değişiklikler yapılabilir. Özgür ruhlu Yay bebeklerimiz hafta sonu itibariyle sosyal çevresinde akranlarıyla olmak, onlarla vakit geçirmek, işbirliği içerisinde olmak isteyebilir

Oğlak Burcu Bebekler (22 Aralık – 20 Ocak)

Oğlak bebeklerimiz bu hafta Balık burcundaki dolunay ile iletişimsel konularını aktifleştirecek. Dolayısıyla yapılacak konuşmalar, kısa yapılacak seyahatler gündemlerinde. Kardeş ve kuzenlerle daha sıkı bir iletişim içinde olmak isteyecekler. Fakat yanlış anlaşılmalar yüzünden bazı sorunlar çıkabilir. Okumaya, yazmaya, kendilerini ifade etmeye meraklı oldukları bir dönemdeler. Tavsiyem bebeğinize resimli kitaplar veya eğitici oyuncaklarla vakit geçirmeleri hoşlarına gidecektir.

Kova Burcu Bebekleri (21 Ocak – 18 Şubat)

Bu hafta Kova burcu bebekleri için finansal konular ön planda. Özellikle bebeğiniz adına sağlam birikimler yapma gerekliliği öncelikli olabilir. Burada net çizilmiş sınırlara ihtiyacınız olacak. Gereksiz harcamalardan kaçınmak, kontrollü ve ekonomik olunması gereğini anlatıyor. 1 Eylül civarı korku ve tedirginlikleri artabilir, bu nedenle özellikle rüyaları yoğun olacaktır. Uyku düzenini iyi gözlemlemekte fayda var.

Balık Burcu Bebekleri (19 Şubat – 20 Mart)

Balık burcu bebeğiniz için önemli bir hafta! Balık burcunda satürnyen bir dolunay deneyimleyeceğiz. Dolayısıyla yeni bir gelişim döngüsüyle alakalıdır.  Siz ebeveynleri olarak bebeğinizin hayatı ve geleceği hakkında önemli kararlar alıyor olacaksınız. Bazı kurallar ve düzenler önemli gündem haline gelecek. Sağlık konularında dişler hassaslaşabilir. İştahsızlık görülebilir. Bu da onların biraz huzursuz olmalarını sağlayabilir.

Bu yazımıza da göz attınız mı?

Bebeklerin Burçlara Göre Özellikleri – https://www.bebek.com/bebeklerin-burclara-gore-ozellikleri/

Hepinize keyifle geçen bir hafta dilerim.

Astrolog Pınar Döngez

https://www.instagram.com/astrolojigozlemcisi

Diyetisyen Seray Tekin

Herkese merhabalar, ben ebebek'in Beslenme ve Diyet Uzmanı, Emzirme Danışmanı Seray Tekin. 2021 yılında Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum ve Koşuyolu Medipol Hastanesi'nde stajlarımı tamamladım. Sertifikalar: Emzirme Danışmanlığı Eğitimi, İstanbul Beslenme ve Diyetetik Kongresi, Kadın Sağlığında Beslenme

Post navigation

Bir yanıt yazın