Haftalık Bebek Burç Yorumları 24 Temmuz – 30 Temmuz 2023)

Haftalık Bebek Burç Yorumları (24 Temmuz – 30 Temmuz 2023)

Merhaba Sevgili Bebeveynler,

Bu Haftanın iki önemli konusu, Güneş Aslan burcuna geçiyor. Diğer konu ise Venüs gerilemesi enerjisini artık iliklerimize kadar hissedeceğiz. Hafta başı bir, iki gün bir hayli kritik görünüyor. Özellikler piyasalar açısından yön değişikliklerine açık bir zaman olabilir.

Güneş Aslan burcuna geçerek Zodyağın kral ve kraliçelerinin dönemini başlatıyor olacak. Enerjileri yerine geliyor. Şimdiden tüm Aslanların Doğum günleri kutlu olsun. Aslan burçları için güzel ve keyifli bir dönem olurken, bizler içinde Aslanın getirdiği yüksek enerjisini yaşama evresinde olacağız.

Diğer önemli konumuz  Venüs Retrosu başlıyor. Venüs’ün Aslan burcunda geri hareketi başlıyor olacak. Venüs 23 Temmuz – 5 Eylül tarihleri arasında aşk, ilişkiler, evlilikler açısından dikkat edilmesi gereken bir dönemde olacağımızı göstermekte. Venüs geri giderken yapılan evlilikler, içerisinde denge, uyum, keyif gerektiren konular, özellikle kadınlara ilişkin konular, estetik operasyonlar, hatta dekorasyonla alakalı konularda bazı sıkıntılara ve tekrarlara yol açabilir. Bu nedenle bu hafta bahsettiğimiz konularda aceleci davranmamak ve daha dikkatli olmak faydalı sonuçlar verebilir.

Özellikle Venüs retrosundan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçları ve haritanızda bu saydığımız burçlarda gezegen yerleşimleri olanlar etki alacaklar.

Bakalım sevgili bebeklerimiz böylesi bir haftadan nasıl etki alacaklar. Yükselen burçlarına göre de okumayı unutmayın.

Koç Burcu Bebekler (21 Mart – 20 Nisan)

Koç burcu bebekleri bu haftaya neşelerinin artmasına ihtiyaç duydukları bir süreçte olacaklar. Onlar harekete geçmeyi, inisiyatif almayı seven kıpı kıpır bir burç olduğu için kendi istediğini yapmak için harekete geçiren bir enerji içinde olacaklar. O’ yüzden sportif faaliyetler için muhteşem bir dönem. Koşturmalı, enerjilerini atmaları için güzel bir evredeler. Koç çocuklarımızın yeteneklerini keşfedecekleri, ortaya çıkaracakları bir dönem olacak.

Boğa Burcu Bebekler (21 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa bebekleri için bu hafta evde huzurunu, konforunu sağlamanız onlar adına çok önemli olacak görünüyor. Güneş 4. ev alanlarına geldiği için ev ve hane konuları daha fazla ön plana çıkıyor demektir. Ailesiyle, aile büyükleriyle daha çok vakit geçirebilecekleri bir zaman başlıyor. Ev, yuva hanesinde neşeli, huzurlu ve eğlenceli bir zaman onlarla olacağı için evde yapılan aktivitelerinden keyif aldıkları bir süreçteler.

İkizler Burcu Bebekler (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bu hafta İkizler burcu bebeğiniz için iletişimsel konularla dolu olacaktır. Bol bol konuşmalar, sorular sorduğunu görebilirsiniz. Meraklarının arttığı bir süreçteler. Bebeğiniz adına alacağınız yeni kararlarda olasıdır. Kardeşleriyle ya da kuzenleriyle haşır neşir olacakları ve vakit geçirecekleri konular ön planda olacaktır. Fakat burada konuşmalar anlamında sertleşmeler, zıtlıklarda söz konusu olacağından buralara dikkat edilmeli.

Yengeç Burcu Bebekler (22 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç burcu bebeğiniz için bu hafta finansal konularda alacağınız yeni kararlar söz konusu olabilir. Bu dönemde çocuğunuza yapılan harcamalar ya da yeni yatırımlar yapabilirsiniz. Yaşına göre sizden bazı şeyleri aldırmak için talepleri olabilir

Bol bol yakın çevresiyle iletişimler, kısa geziler önlerine gelebilir. Yengeç çocuklarımız için rahat bir hafta, sadece biraz değerlerini yükseltecek övgüler hoşlarına gidebilir.

bebek-burclar

Aslan Burcu Bebekler (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Bu hafta Aslan bebekleri enerjileri çok yükseliyor. Çünkü Güneş onların burcunda parıl parıl parlayacaklar. Güçlerini toparlama evresi onlar onlar için. Kendilerini çok rahat ifade ettikleri de bir dönem olacak. Yeni bir eğitimsel süreçleri olabilir. Bu özellikle yeteneklerini  değerlendirebilecekleri yeni ve yaratıcı eğitimlere olabilir. Bol bol küçük keyifli yolculuklar içinde yer alabilirler.

Başak Burcu Bebekler (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak burcu bebeklerinin bu hafta itibariyle onlar adına alacağınız bazı kararlar ya da yeni girişimler söz konusu olabilir. Güneş onların 12. evlerine giriş yaptığı için bebeğiniz adına bazı değerlendirmeler içine girip, bu yeni şeyler için bazı hazırlıkların olabileceğini göstermekte. Endişe ve korkuları tetiklenebilir. Bu dönem biraz uykusuzlukları artabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen gösterilmelidir.

 Terazi Burcu Bebekler (23 Eylül – 23 Ekim)

Terazi burcu bebekleri için bu dönemde sosyal alanda hareketlilik devreye girecektir. Yalnız kalmak için çok uygun bir dönem değildir kısacası. Tam tersine mümkün olduğunca sosyal organizasyonlar, partiler içine dahil olabilirler. Akranlarına kendilerini kanıtlama çabasında olacaklardır:) Bunun dışında bebeğinizin geleceğini şekillendirecek yeni kararlar ve farkındalıklar elde edebilirsiniz.

Akrep Burcu Bebekler (24 Ekim – 22 Kasım)

Akrep burcu çocuğunuz bu hafta bir hayli görünür ve popüler olacakları bir evredeler. Bakın ben bunu da yapıyorum dediği bazı konularda ispatlama ve çaba içine girebilirler. O sebeple sizlerin çocuğunuzun bu hareketini görmezden gelmeyin ve onu takdir etmeniz de önemli olacak. Merkür’ün de Başak burcuna geçişi ile hedefler için harekete geçilebilir. Akranlarıyla bir araya gelebilir, kulüpler, partiler ve grup içerisinde olma anlamında yoğun geçecektir.

Yay Burcu Bebekler (23 Kasım – 21 Aralık)

Yay burcu bebekleri bu hafta itibariyle hareketli, keyifli, soft yumuşak bir haftanın enerjisi var. İlişkiler anlamında da bu böyle berberce hareket edebilir, yeni planlar içerisinde olunabilir. Hafta sonuna doğru kendisini daha rahat bir şekilde ifade edecektir. Öte yandan keyifli seyahatler etmek, biraz günlük rutinin dışına çıkacakları yada değişik konularla ilgilenecekleri bir süreçteler.

Oğlak Burcu Bebekler (22 Aralık – 20 Ocak)

Bu hafta Oğlak burcu bebekleri için parasal mevzuları konuşmak, planlamak gibi konular gündemde. Bazı Oğlak bebeklerinin bu dönemde ameliyat tarzı konular gündeme gelebilir. Ölüm, metafizik, uzay ya da bilinmeyenin ötesine karşı merak duyabilirler. Ayrıca düşmelere, sakarlıklara karşı da temkinli olunmalı. Bu hafta çocuğunuzun yaratım yönü yüksek olacağından, hoşuna gidebilecek hobiler ile desteklemenizi tavsiye ederim.

 Kova Burcu Bebekleri (21 Ocak – 18 Şubat)

Kova burcu bebekleri bu hafta  ikili ilişkiler hareketlenmeye dikkat çekmeye ve Özen kazanmaya başlayacaktır. Ortaklaşa birlikte hareket edilen konularda öğrenmeye yönelik bazı avantajlar elde edecekler. Ailesiyle, aile büyüklerine yapılacak ziyaretlerden büyük keyif alacakları bir zaman olabilir. Bu dönem yaşadığı evde taşınma ve yer değişiklikleri de gündeme gelebilir.

 Balık Burcu Bebekleri (19 Şubat – 20 Mart)

Balık burcu bebeğinizin bu hafta itibariyle sağlık, günlük rutin işler, ya da bazı sorumluluklar alanlarında halledilmesi gereken konular öncelik kazanacaktır. Bu hafta sağlık konuları da ön planda olacaktır. Bebeğinizin beslenme düzeniyle alakalı alacağınız kararlar söz konusu olabilir. Bu dönemde daha önce ihmal edilmiş konular varsa bunların  çözülmesi gerekebilir.

Haftanız güzel geçsin.

Sevgiyle

Bu yazımıza da göz attınız mı?

Bebeklerin Burçlara Göre Özellikleri – https://www.bebek.com/bebeklerin-burclara-gore-ozellikleri/

Hepinize keyifle geçen bir hafta dilerim.

Astrolog Pınar Döngez

https://www.instagram.com/astrolojigozlemcisi

Diyetisyen Seray Tekin

Herkese merhabalar, ben ebebek'in Beslenme ve Diyet Uzmanı, Emzirme Danışmanı Seray Tekin. 2021 yılında Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum ve Koşuyolu Medipol Hastanesi'nde stajlarımı tamamladım. Sertifikalar: Emzirme Danışmanlığı Eğitimi, İstanbul Beslenme ve Diyetetik Kongresi, Kadın Sağlığında Beslenme

Post navigation

Bir yanıt yazın