Haftalık Bebek Burç Yorumları

Haftalık Bebek Burç Yorumları (22 – 28 Mayıs 2023)

Haftalık Bebek Burç Yorumları (22 – 28 Mayıs 2023)

Merhaba Sevgili Bebeveynlerimiz,

Dünyanın en eski ve kişilik tanımada en etkili yöntemlerden biri olan astroloji, en başta kendimizi, çocuklarımızı ve diğer kişileri tanımamız için en doğru yollardan bir tanesidir. Hem zamanın akışına, insanların doğasına hem de evrene olan anlayışımızı artıyor.

Her bebeveyn kendiyle uyumlu olan bir çocuk sahibi olmak ister. Ama her çocuk kendi doğasıyla dünyaya geliyor. Bunu seçemeyiz fakat iyi bir bebeveyn olmanın ilk koşulu, onları çok iyi anlamaya çalışırken, sağlıklı ilişkiler kurarak onların kişiliğinin oturmasında pozitif bir rol modeli olmaktır. Bebeklerimize, çocuklarımıza nasıl davranalım? Hangi günlerde nasıl etkileşimler içinde oluruz?

Bunları daha iyi görelim diye çocuklarınızın burcuna göre astrolojik tüyolardan bahsedeceğim. Unutmayın ki bir kaç adım ileriyi düşünmek ve ona göre hazırlık yapmak her zaman iyidir. Astrolojiden faydalanarak bizi bekleyenlerin ne olacağına dair önemli ipuçlarını böylelikle değerlendirebiliriz.

22 Mayıs 2023 haftasının çocuğunuzun iç dünyasını anlamak ve haftanın gökyüzü enerjisine göre yönlendirmek istiyorsanız önce içinizdeki çocuğa, sonra çocuğunuzun burcuna bakmanızı öneririm. Haftalık bebek burç yorumlarını okurken çocuğunuzun yükselen burcunu da okumayı unutmayın.

Koç Burcu Bebekler (21 Mart – 20 Nisan)

Koç burcu bebekleri zaten doğası gereği oldukça aktif ve enerjik bir yapıdadır. Yönetici gezegeni Mars, Aslan burcuna geçişiyle bu hafta itibariyle gezmek isteyecekleri, onların eğlenecekleri ortamlarda bulunmaları belki arkadaşlarıyla parklarda vakit geçirmekten keyif alacağı bir zaman olacaktır.

Yaratıcılığını artıracak hobilerle ilgilenmek, görsel hafızalarını kuvvetlendirecek etkinliklerden faydalanmaları çocuğunuza çok iyi gelecektir. Enerjilerini atmaları için bu hafta onlara bu fırsatı sunmanız önemli olacaktır.

Sadece dikkat etmeniz gereken bir konu bu hafta bazı krizlere de açık olduğu için dikkatsizlik kaynaklı kazalara, sakarlıklara karşı dikkat etmekte fayda var.

Boğa Burcu Bebekler (21 Nisan – 20 Mayıs)

 Boğa burcu bir çocuğunuz veya bebeğiniz varsa sizin de bildiğiniz gibi bedensel ihtiyaçlar onun için çok önemlidir. Yani yemeği tam olmalı, karnı tok olmalı, kıyafetlerinden memnun olmalıdır. Daha doğrusu fiziksel ihtiyaçları anlamında konforu yerinde olmalı. İşte bu haftada fiziksel ve bedensel anlamda rahat olmak isteyecektir.

Eğer rahat hissetmediği noktalar varsa çok huzursuz olabilir. Bu yüzden onun konforunu sağlamak adına sizin de maddi konularda harcamalar yapmanız gerekebilir.

Bu hafta iştahında çok fazla artış olabilir. Özellikle şekerli gıdaları abartmamak yerinde olur. Merkür Boğaların alanından geçiyor, o yüzden konuşmaya, okumaya ve öğrenmeye çok meraklı olacaktır. Sizde ona kitap alabilir, okuyabilir veya resimli kitaplar üzerinden beraber geçebilirsiniz.

İkizler Burcu Bebekler (21 Mayıs – 21 Haziran)

 Bu hafta Güneş İkizler burcuna geçiş yapıyor. O halde tüm İkizler burçlarının doğum günleri kutlu olsun:) Kendilerini rahatlıkla gösterebilecekleri, parlayacakları belki daha şımaracakları bir zaman dilimi olabilir. Bir ikizler burcu bebeği veya çocuğu konuşkan aktif, meraklı, her şeyi öğrenmek isteyen bir yapıdadır. Ve her şeyin farkındadır.

Eğer ki bu dönem aile içinde, evde, dışarda kendiyle alakalı olan bazı konuşmalar varsa bunları gizli tutamayacağınızı belirtmek isterim. Her şekilde yaşı kaç olursa olsun bunları hissediyor ve farkında olacak. O sebeple yapacağınız konuşmalarda daha özenli olmanızı tavsiye ederim.

Yengeç Burcu Bebekler (22 Haziran – 22 Temmuz)

 Zodyağın hassas, kırılgan, narin olan sevgili Yengeç bebekleri bir süredir onları huzursuz kılan Mars gezegenini burçlarında ağırlıyorlardı. Şimdi ise daha rahatladıkları sevgi dolu bir süreç onlarla olacaktır.

Yengeç burcu bir çocuğunuz varsa onun duygularına karşı daha duyarlı olduğunuzu bilmek isterler. Ve güvende olduğunu her zaman hissetmek ister. Şimdi Mars onların para ve öz değer alanlarında olduğu bu dönem harcamalar yönünde sizden bitmek bilmeyen istekleri söz konusu olabilir. Bunun için para yönetimi ve ya idaresi hakkında konuşmalar yapmak için güzel zamanlar.

Ayrıca bu hafta çok kalabalık ortamların getirdiği koşturmaca biraz enerjisini düşürebilir. O yüzden istemediği konularda ısrarcı olunmamalı. Çünkü kendi içinde olmak isteyebilir. Biraz daha kendi içinde kaldığında mutlu hissedecektir.

bebek-burclar

Aslan Burcu Bebekler (23 Temmuz – 22 Ağustos)

 Mars gezegeni bu hafta itibariyle Aslan burcuna geçiş yapıyor ve 2 ay boyunca burada kalacak. O sebeple Çocuğunuzun bitmeyen bir enerjisi olabilir. Her yeri kurcalarken karıştırırken bulabilirsiniz. Bu hafta özellikle Mars ve Pluton karşıtlığı etkin olacağı için sakarlıklara ve kazalara ekstra dikkat etmekte fayda olacaktır. Eğer ki yürüme dönemlerinde ise evin tüm ücra köşelerine girebilir. Hem enerjik hem de aktif dönemleri başlıyor.

Hareketleri ve coşkusu yerinde olacağı için sizi mutlu da edecek bir hafta ama bir yandan da sizi yoracak belli ki. 11.ev alanında bir yeniay deneyimledikleri için sosyalleşmek çocuğunuza çok iyi gelecektir. Enerjisini atacağı aktiviteler yapmak veya yaşıtlarıyla vakit geçirmek kendini iyi hissetmesini sağlayacaktır.

Başak Burcu Bebekler (23 Ağustos – 22 Eylül)

 Yeniay etkisi Başak burcu çocuklarının eğer ki okula gidiyorlarsa, hocaları varsa onların önünde dikkat çekecek, kendini gösterecek, kendini ifade edecek ve daha başarılı olduğunu hissedeceklerdir. Biraz daha sorumluluk hissiyle hareket edebilirler.

Daha bebek olan Başaklar ise aile, ailede ki büyükler tarafından takdir edildikleri ve sevilme konusunda dikkatleri üzerine çekeceklerdir. Bunun dışında ebeveynlerin dikkat etmeleri gereken şey bu dönem çocuklarının sağlıklarına gereken önemi vermeleri gerekiyor.

Biraz uyku sorunu çekebilirler bu da onları huzursuz hissetmelerine neden olabilir. Yeme ve içme rutinlerine çeki düzen vermek onların açısından faydalı olacaktır.

Terazi Burcu Bebekler (23 Eylül – 23 Ekim)

Terazi burcu bebeği oldukça uyumlu, huzurlu, sakin olmak isteyen bir yapıdadır. Hayatları boyunca sert olmayan kurallara ihtiyaç duyacaklar. Doğası gereği herkesi mutlu etmek isteyen bir yapısı vardır. Keza size de tavırları bu yönde olacaktır. Mars çocuğunuzun bu hafta itibariyle 11. evinde dolayısıyla yaşıtlarıyla arkadaş çevresinde sosyalleştiği ve hareketin bu yönde olduğunu gösteriyor.

Hayata karşı daha meraklı olabilir. Bu neden oluyor? Neden böyle? gibi soruları size çokça sorabilir. Bu sorular belki inançlarla alakalı, belki gökyüzüyle yada yabancılar ve farklı kültürler yönünde sorular olabilir. Hayatı daha anlamaya yönelik merak ettiği alanlarda enerjisini harcayacaktır.

Belki uzak seyahatlerle ilgili çocuğunuzu ilgilendiren planlar gündeminize gelebilir. Bebeğinize fayda sağlayacak eğitici yönde olan hediyeler alabilirsiniz. Bu hafta dikkat etmeniz gereken şey kalabalık ortamlarda, sosyal alanlarda veya oyun alanlarına gidecekseniz bazı gerilimlere veya ufak kazalara karşı dikkatli olmanızı öneririm.

Akrep Burcu Bebekler (24 Ekim – 22 Kasım)

 Bu hafta Akrep burcu bebeklerinin korku ve endişeleri artabilir, rüyaları biraz daha yoğun olabilir. Korktuğu şeyler nedeniyle sizinle uyumak isteyebilir. Yaşı biraz daha büyük ise birazda inatçı ve iradesi güçlü olduğu içinde daha ketum davrandığından bunları tam olarak size anlatmak istemeyebilir.

Eğer ki okula gidiyor ise okuldaki akranları arkadaşları ve öğretmeniyle belli başlı ilişkileri ön plana çıkacaktır. Kendini doğru ifade etmeyle alakalı meseleler ortaya çıkabilir. Eğer ki aile içinde bazı sıkıntılı durumlar var ise bunu çok rahat bir şekilde seziyor ve hissediyor olabilir. Buna dikkat etmeniz ve çocuğunuzun yanında olduğunuzu ona hissettirmeniz önemli olacaktır.

Yay Burcu Bebekler (23 Kasım – 21 Aralık)

 Sevgili Yaylar zaten doğaları gereği insanlarla olmayı ve dışarıda vakit geçirmeyi seven kişilerdir. Dışarda hemen tanımadığı kişiler olsa da kolay arkadaşlık kurabilirler. Bu haftada çocuğunuz paylaşım içinde olabileceği, birlikte oyun oynayabilecekleri arkadaşlara ihtiyaç duyacaktır. Çünkü arkadaşlarının fikirlerini önemseyecek, beraber bir şeyler öğrenip deneyimlemek isteyecektir.

Arkadaşlarıyla kıskançlık kaynaklı rekabet duygusu içine de girebilir. Buraya dikkat edilmeli. Bunun dışında ufak sağlıksal konular devreye girse de hemen şifalanacağı bir zaman dilimi de olacaktır.

Oğlak Burcu Bebekler (22 Aralık – 20 Ocak)

 Büyümüş de küçülmüş Oğlak çocukları olgunluklarıyla her ortamda hemen dikkat çekerler. Oldukça hırslı, odaklı, ne istediğini bilen, hedef odaklı bir yapıdadır. Ve bu yapılarını bebekliklerinden itibaren size hissettirir.

Bu hafta çocuğunuzun hobileriyle alakalı yeni şeyler keşfedebilirsiniz. Belki bir kursa yazdırmak isteyebilirsiniz. Bu sporla ilgili olabilir yada sahnede olabileceği tiyatro tarzında bazı yeteneklerini fark edebilirsiniz. Yaşı uygun olanlar için hobileri konusunda yaratıcılığını artıracak eğitimlere yönlendirmek faydalı olacaktır.

Sadece sağlık konusunda ve sakarlık kaynaklı düşmelere, yaralanmalara karşı da temkinli olunmalı.

Kova Burcu Bebekleri (21 Ocak – 18 Şubat)

 Meraklı, sosyal, özgürlüğüne düşkün Kova burcu çocukları için bu hafta ev, yuva ve hanelerinde bazı değişimleri olabilir. Bu evi taşımak değiştirmek olabilir yada aile içi alım satımlar olabilir. Aileye belki de yeni bir bireyin katılımı da olabilir. Ziyarete akrabaların gelmesi gibi gündemlerde söz konusu.

Bu hafta çocuğunuzun kendi yapmak istedikleriyle sizin ondan istedikleriniz tam uyuşmayabilir. O yüzden size huysuzluk, huzursuzluk yaratabilir maalesef ki. Ama yine de sizinle bu değişime ayak uyduracaktır.

Balık Burcu Bebekleri (19 Şubat – 20 Mart)

 Tatlı, yumuşak, hassas ve narin Balık burcu bebekleri değişken ruh halleriyle dikkat çekerler. Büyüdükçe içindeki gerçek sevgi ve merhameti dünyayı her zaman daha iyi bir yer yapacaktır. Ona bu davranışlarıyla her zaman fark yaratacaklarını lütfen hatırlatın.

Bu hafta kardeşleri, kuzenleri ve yakın çevresindeki ilişkileri daha çok gündeme gelecek gibi duruyor. Beraber vakit geçirmek isteyecek belki yakın seyahatlere çıkacaksınız.

Sosyalleşmek çok hoşuna gidecektir. İletişimsel alanda konuşmalar çok önemli olabilir. Belki yaşına göre konuşmayı sökeceği bir zaman dilimi bile olabilir. Eğitim ve öğrenim açısından çocuğunuz için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Kitaplara daha meraklı olabilir. Bebeğinize öyküler okuyabilirsiniz eminim çok hoşuna gidecektir.

Bu yazımıza da göz attınız mı?

Bebeklerin Burçlara Göre Özellikleri – https://www.bebek.com/bebeklerin-burclara-gore-ozellikleri/

Hepinize keyifle geçen bir hafta dilerim.

Astrolog Pınar Döngez

Instagram:  www.instagram.com/astrolojigozlemcisi

 

Post navigation

Bir yanıt yazın