Haftalık Bebek Burç Yorumları (16 Ekim – 22 Ekim 2023)

Merhaba Sevgili Bebeveynler,

Bu haftaya sert enerjilerle başlıyoruz. Gökyüzünde savaş gezegeni Mars ile  yıkıcı etkileri olan Pluton arasında zorlayan bir görünüm var. Şiddetli durumlar, yangın, patlama, kaza ve kavga gibi zorlu temalara vurgu yapıyor.

Bu iki gezegenin zorlu açılarında yüksek bir enerji açığa çıkabilir. Güç çekişmeleri, rekabet, mücadele,  insanın gözünü karartan, başını derde sokan, agresyona açık bir zaman dilimi olacaktır. Onun için öfke kontrolüne ve aşırılıklardan uzak durmak önemli.

Tutulmalar senede genellikle iki kez Güneş, iki kez de Ay tutulması şeklinde yaşanan doğa olayıdır. Astrolojik olarak hayatımızda önemli başlangıç ve bitişler ile alakalı olduğu için etkisini görünür bir şekilde üzerlerimizde hissederiz.

Terazi burcundaki tutulma anlaşma ve denge getiren konulara daha fazla odaklanacağımızı gösteriyor. İlişkiler, ortaklıklar ve hukuksal konular ön planda. İlişkileri çok fazla konuşacağımız zamanlardayız. Özellikle iletişim ve ağzımızdan çıkanların başımıza dert olabileceği bir dönem kapıda. Bir süredir huzurum kaçmasın diye görmezden geldiğiniz, halı altına süpürdüğünüz konular varsa ve zihnen sizi artık rahatsız ediyorsa tüm bunlar için harekete geçme, adım atma vaktidir.  Değişime çok açık dönüştürücü bir enerji getirecek. Ve olayların hızlı bir şekilde gerçekleştiğine şahit olacağız.

Sevgili ebeveynler çocuklarınızın burç yorumlarını okurken, tutulmanın bir yıl etkisi süreceği için hangi konular daha çok gündemlerinde olacak diye okumanız en doğrusu.

Peki bebeklerimiz için tüm bunlar ne anlama geliyor, gökyüzü bize ne anlatıyor?

Gelin başlayalım..

(Bebeğinizin yükselen burcuyla beraber okumanızı tavsiye ederim)

Koç Burcu

Koç burcu bebeğiniz bu haftadan itibaren arkadaşlarından destek alarak ortaklaşa planlar ve projeler yapmayı öğrendiği bir zaman dilimi olacaktır.

Belki oyuncaklarını paylaşmaları gerekecek, belki yeni bir şeyi kabullenmeleri gerekecek fakat onların bu biraz yoğun duygularla boğuşma zamanları olabilir. Tek başına hareket etmek fazla istemeyebilir. Size daha fazla düşkün olduğunu görebilirsiniz. Yaşına göre kimi çocuklarımız tuvalet eğitimi gibi durumlara da başlayabilir. Bu çok hızlı sonuçlar alabileceğinizde bir dönem olacak haberiniz olsun.

Boğa Burcu

Boğa burcu bebeğinizin bu hafta itibariyle günlük rutin işleri, sağlığı ve düzen gerektiren konuları ön plana çıkıyor. Şimdi tüm bunlarla ilgili konularda değişimlere gidilebilir. Bir alışkanlığını bıraktırmak, rutini değiştirmek istiyorsanız uygun bir zaman dilimi. Ayrıca Satürn onların 11. evlerinde, yani arkadaşlık ilişkilerini geliştirdikleri evde olduğundan, bu dönem boğa burcu çocuklarımızı kendi gruplarını, kendi arkadaşlarını, kendi zevk aldığı alanları keşfetmesine ve buralarda daha çok vakit geçirmelerine izin verin.

Haftalık Bebek Burç Yorumları

İkizler Burcu

İkizler burcu bebeğiniz için bu haftadan itibaren daha fazla kendini ve yeteneklerini ortaya koymak istediği, daha özgür, daha bireysel bir şekilde olmak istediği bir zaman dilimi. O yüzden kendisini ifade etmesine izin vermeniz önemli olacaktır. Bazı hobilere vakit ayırmaları drama, müzik, dans, resim gibi aktivitelerden çok keyif alabilirler. Önümüzdeki 6 aylık süreç kendi hayatlarındaki ilgi alanlarını keşfetmek üzerine güzel bir yolculuk onları bekliyor olacak. İkizler burcu konuşmak, görüşmek ve bir arada olmak ister. İşte bu dönemlerde arkadaşlarıyla bir araya getirmek açısından desteklemeniz önemli.

 Yengeç Burcu

Yengeç burcu bebekleri için yine bu haftada ev, yuva ve aile alanında önemli değişimleri gösteriyor ve bu dönemde tutulma enerjisiyle yeniden hareketleniyor. Evde vakit geçirmekten keyif aldıkları bir zaman dilimindeler. Daha kendi sözlerinin geçmesini isteyebilirler. Arkadaş ilişkilerinde daha yoğun olabilir. Daha çabuk alınabilir, daha çabuk küsebilir ve kendini geriye çekebilir. O yüzden daha kendi yolunu bulmasına ama bir yandan da kendini korumasına izin vermek önemli.

Aslan Burcu

Aslan bebekleri bu hafta itibariyle uzun vadede eğitimlerle ilgili, dil eğitimleri, uzaklarla bağlantılı konular veya merak ettiği konulara yönelmek gibi bir süreç olacaktır. Size her şeyi sorabilir, hazırlıklı olun. Sorularına cevap vermeniz çok önemli onun gelişimi açısından. Bu dönem aslında öğrenmeye çok açık bir zamanda olacaklar. O yüzden okuma, yazma, kitaplar gibi konulara çok merak içinde olacaklar. Kardeşlerle iletişimi de çok ön planda olacak gözüküyor. Yalnız bu dönemde yakın arkadaşları, kardeşleri veya kuzenlerle güç savaşlarına girebilirler. Bu ortamı iyi yönetmek gerekebilir.

Başak Burcu

Başak burcu bebeklerinin bu dönem  finansal koşulları hız kazanıyor olacak. Belki çocuğunuz adına yapacağınız bazı yatırımlar için adım atabilirsiniz. Ayrıca yapılan bazı harcamalarda ipin ucu kaçabilir. Bunlar giyim, kuşam, dekorasyon yada yapılacak bazı organizasyonlar için harcamalar olabilir. Bu zaman diliminde çocuğunuza katı kurallarla ilerleme zamanı değil, daha yumuşak iletişimle ilerleme zamanı olacak. Hayal güçleri de çok yüksek olacağından, masallar, hikayeler dinlemekten çok keyif alacaklar. Bu anlamda çocuğunuza destek olmak ve beraber olmak sizlere de iyi gelecek.

Terazi Burcu

Terazi burcu bebeklerinin bu hafta itibariyle hayatında bazı önemli yenilenmeler meydana gelecektir. Tutulmanın etkisi üzerlerinde olduğu için bedeni, sağlığı, kendini ifade etmesine yönelik yeni adımlar içinde olacaklar. Sağlık olarak da çabuk hastalanmaya, soğuk algınlıklarına karşı açık oldukları bir zaman olabilir. O yüzden dikkat etmekte fayda var. Bunun dışında iletişim, konuşmalar, okumak, yazmak gibi konularda gündemlerinde olabilir. Ve teknolojik aletlere olan düşkünlüğünde  gündeme gelmesi ve bu alanda verilecek bazı kararlarda söz konusu olabilir.

Akrep Burcu

Akrep burcu bebeklerinin bu hafta itibariyle uykularının tetiklendiği, zor uyuduğu, yardıma ve desteğe daha fazla ihtiyaç duyduğu bir zaman dilimi olabilir. Kendini ortaya koymak isterken bunu tam olarak nasıl yapacağını bilemediği için biraz fevri yada keskin çıkışlar yaptığını düşünebilirsiniz. Güzel haber yönetici gezegenleri Mars, 12 Ekim’de burçlarına geçiş yapıyor. Dolayısıyla çok hareketli bir 2 ay onları bekliyor. Daha dışa dönük, hareketli, sınırları zorlama isteğiyle dolup taşacaklar.

Yay Burcu

Bu hafta itibariyle Yay burcu bebeğiniz için oldukça hareketli ve heyecanlı. Özellikle sosyal çevre içinde olan değişimler ve gelişmeler söz konusu. O nedenle çocuğunuzu yeni arkadaş gruplarına dahil etmek ve bireyselleştiğini görmek sizi heyecanlandırabilir. Yalnız onun ben özgürüm, burası benim alanım derken görebilirsiniz:) Hiç şaşırmayın çünkü özgürlük onların ruhlarında var. Bunu asla unutmayın… Çocuğunuzun geleceğine yönelik önemli kararlarda alabilirsiniz.  Bunlar gelecekte neler yapabileceğine dair yeteneklerini keşfetmesine yönelik hareketler olabilir.

bebek-burclar

Oğlak Burcu

Oğlak bebeklerimiz için bu hafta itibariyle uzun vadeli gelecekleri hakkında yapılan işlerin irili ufaklı çok büyük anlamı olacaktır. Tutulma etkisinde olduğumuz bu haftada aslına bakarsanız 6 aylık bir zamana yayılacak. O yüzden iyi planlar yapmak önemli olacaktır. Sosyal çevre ve arkadaşlık ilişkileri hız kazanacak. Gruplar, partiler içerisinde sık sık yer alabilirler bu dönem. Arkadaşlarıyla birlikte kendi zevk aldığı alanları keşfedecek ve buralarda daha çok vakit geçirecekler.

Kova Burcu

Kova burcu çocuğunuz için bu dönem eğitimler, seyahatler, yurtdışı, yabancılarla bağlantılı durumlar ön planda olabilir. Çocuğunuz adına alacağınız geleceğine  yönelik kararlar verebilirsiniz. Yeni bir dil eğitimine yönelik adımlar da atılabilir. Hızlı ve hareketli bir dönem olacaktır. Uzaktaki akrabalarını ziyaretler açısından da çok keyifli bir zaman dilimi. Spora başlamak, sporla ilgili kas gücünü çalıştıracak faaliyetlerde bulunabilirsiniz.

Balık Burcu

Balık burcu bebeklerinin bu dönem finansal koşullarla bağlantılı hızlı gelişmeler meydana geleceğini gösteriyor. Bu dönemde çocuğunuz için daha fazla harcama yapmak zorunda kalabilirsiniz. Yada çocuğunuzun geleceği adına bazı önemli yatırımlar yapabilirsiniz. Bu dönem çocuğunuz yeteneklerini ortaya koyarken daha farklı ve özgün bir şeyler yapmak isteyebilir.  Bir şeyi düzenleyip sonra çabuk sıkılıp yıkabilir. Bu hafiften hassas olan tavrı sizi panikletmesin çok uzun sürmeyecek merak etmeyin.

Haftanız güzel geçsin.

Cesaret ve Umutla

Astrolog Pınar Döngez

 https://www.instagram.com/astrolojigozlemcisi

Post navigation

Bir yanıt yazın