Kavanoz Mama Nedir? Ne Zaman Başlanır?

Kavanoz Maması Nedir? Kavanoz Mamasına Ne Zaman Başlanır?

Bebek gelişiminde anne karnından başlayıp 2 yaşın sonuna kadar olan süreci kritik pencere dönemi olarak adlandırıyoruz ve bu süreçte bebeğinizin ayına göre gelişiminin ideal şartlarda ilerleyebilmesi için beslenmesi çok önemli bir yere sahip.

Özellikle de vitamin ve mineraller bebeğinizin büyüme gelişmesi için çok önemli ancak bazen tek bir öğünde veya gün içerisinde bebeğimizin ihtiyacı olan vitamin ve minerali almasını sağlamak zor olabiliyor. Bu durumda da kavanoz mamaları bize destek olan en önemli yardımcılarımız arasında yer alıyor.

Peki kavanoz maması nedir? Kavanoz mamasına ne zaman başlanır? Özellikleri nelerdir? Gelin, birlikte inceleyelim!

Kavanoz Maması Nedir?

Kavanoz mamaları, bebeğinizin ihtiyacı olan tüm besin ögelerinden tek bir öğünde faydalanmasını sağlayan ve özellikle de ev dışında, seyahatlerde pratik bir şekilde bebeğinizin beslenmesine ekleyebileceğiniz ek besin alternatifleridir.

Kavanoz Mamasına Ne Zaman Başlanır?

Bebeklerin ilk 6 ay anne sütü almasını istiyoruz. 6. ayda enerji ihtiyacı artıyor ve anne sütü tek başına yetersiz kalıyor. Bu sebeple 6. ayda ek besinlere geçiş yapılmasını öneriyoruz. Kavanoz mamalarını bebeğimize ek besinlere başladığımızda 6. ayda verebiliriz.

Kavanoz Mamaların Özellikleri Nelerdir?

Bebeğinizin ayına göre uygun besinler bir araya getirilerek beslenmeye hazır hale gelir.

Farklı çeşitleri olduğunda bebeğinizin beslenmesinde çeşitlilik oluşturmanıza katkıda bulunur.

Kavanoz mamalar vakumlama tekniği ile üretildiği için içerisinde besinler tazeliğini koruyarak muhafaza edilir, bu sebeple besin değeri ilk günkü gibi korunmuş olur.

Bebeğiniz Kavanoz Mama Tüketirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kavanoz mama açıldığında gün içerisinde tüketilmesi önemli bir yere sahiptir. Açılmış kavanoz mamalar tekrardan muhafaza edildiğinde tazeliğini koruyamamaktadır ve besin değeri kaybı meydana gelmektedir.

Kavanoz Mama Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Özellikle bebeğinizin damak tadının gelişimi için Türkiye’de yetiştirilen sebze ve meyvelerden üretilmiş kavanoz mamaları tercih etmelisiniz.

Tercih edeceğiniz kavanoz mamaların ilave şeker, tuz, katkı, koruyucu ya da herhangi bir zirai tarım ilacı kalıntısı içermemesine dikkat etmelisiniz.

Kavanoz mamaların hazırlandığı sebze ve meyvelerin doğal ve organik olmasına dikkat etmelisiniz.

Kavanoz Mamaların Organik Olduğunu Nasıl Anlayabilirsiniz?

Ürünlerin ambalajı üzerinde hem Tarım Bakanlığının “Organik Tarım” logosu bulunmalıdır. Ayrıca uluslararası organik sertfikalandırma kurumları da bu kontrolü sağladığına dair logosunu görebilirsiniz.

İşte tam da bu noktada size bir önerimiz var!

Bebekler için sağlıklı ve besin değeri yüksek gıdalar üreten Hero Baby, doğal, katkı maddesiz ve şeker ilavesiz organik kavanoz mamaları ile annelerin ve bebeklerin yanında olmaya devam ediyor.

Hero Baby Kavanoz Mamaları’nın tüm tarifleri 137 senelik uzmanlığıyla “Hero Bebek Beslenmesi Enstitüsü” tarafından onaylanıyor ve sizlerle buluşmadan önce 500’den fazla analizden geçirilerek içeriğinde zirai kalıntı bulunmadığından emin olunuyor.

Hero Baby Kavanoz Mamaları;

  • Bebeklerin ay ay gelişimine göre yiyebilecekleri birçok besini kolay ve sağlıklı bir biçimde sunar.
  • Organik sertifikalı bahçelerde yetişen meyvelerle üretilmiştir.
  • Koruyucu katkı maddesi, tatlandırıcı, zirai tarım ilacı kalıntısı içermez.
  • İlave şeker içermez.
  • C vitamini kaynağıdır.
  • Hava almayacak şekilde vakumlandığından son kullanma tarihine kadar tazeliği korur.

Siz de bebeğinizin beslenmesinde Hero Baby kavanoz mamaları güvenle tercih edebilirsiniz. 😊

Hero Baby Kavanoz Mamaları’nı incelemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz: https://bbk.team/3Ot48GT

Post navigation

Bir yanıt yazın