Bebekler İçin Hikaye Evreni – Funble!

Bebeğinize kitap okumaya ne zaman başlamalısınız?

Erken yaşta hikaye ve kitaplarla tanışmak bebekler için oldukça önemlidir. Uzmanlara göre, 6 aylıktan itibaren çocuğunuza kitap okumak onun hem bilişsel becerilerini geliştirecek hem de konuşmasını kolaylaştıracaktır.

Okuduğunuz kitabın içerik olarak çocuklara uygun olması elbette en önemli konulardan biri. Lakin özellikle 6-12 ay arasında çocukların kitabı anlamasına gerek yoktur. Kelimelerle, anlatımla ilişkilenmesi, onu anlamasından daha büyük bir önem taşır. Duyduğu her yeni kelime, her yeni betimleme zihinsel gelişimine ve dil becerilerinin gelişimine destek olacaktır.

Kitaplar duygusal gelişime destek olur.

12 aydan itibaren özellikle her gün bir hikaye dinlemek bebeğinizin dil becerilerini önemli ölçüde geliştirirken duygusal gelişimine ve empati yeteneğinin artmasına destek olur. Kitaplar; farklı duyguları, olayları ve durumları deneyimleme şansı vererek bebeklerin duygu çeşitliliği yaşamasını sağlar.

Uyku vaktini eğlenceli kılmak için hikayeler bir araç olabilir.

Uyku, erken çocukluk döneminde oldukça önemli bir konudur. Düzenli uyku, çocuğunuzun zihinsel ve fiziksel gelişimi için kritik bir değer taşır. Uyku alışkanlığını sağlamak ve uyku rutini oluşturmak için kitaplar harika birer yardımcıdır.

Her akşam çocuğunuza hikaye okuyarak sakinleşmesine ve uykuya hazırlanmasına destek olarak bu rutini yaratabilirsiniz.

Sizin yerinize masallar okuyan uygulama: Funble – Hikaye Evreni

Kitapların değerinden bahsetmişken sizi Funble ile tanıştıralım. Funble, orijinal ve pedagog onaylı sesli kitaplarıyla uyku vaktini çocuklar için yeni nesil bir kitap deneyimine dönüştürüyor.

Ekransız olarak deneyimlenebilen Funble, sesli hikayeleri ve sakinleştirici seslerle bebeğin uykuya dalmasını kolaylaştırıyor.

Funble neden uyku rutini oluşturmak için harika bir seçenek?

1. Masal ve hikayeler uykuya dalmayı kolaylaştırır: Uygulamada yer alan masallar ve uyku öncesi hikayeler bebeğinizin uykuya dalması için uzman Funble ekibi tarafından özel olarak üretilmiştir. Ses tasarımı ve kelime seçimleri hayal gücünü canlandırarak rahat bir uykunun kapılarını aralar.

2. Doğa ninnileri : Bebeğinizi sakinleştiren frekanstaki seslerle özel olarak hazırlanmış doğa ninnileri seçkisi Funble ekibi tarafından “White Noise”a bir alternatif olarak sunuluyor.

3. Her ay yenilenen kütüphane: Bir uygulama ile onlarca sesli ve animasyonlu kitaba sahip olmak bebeğinize yeni kitaplar almanıza gerek kalmadan bir uyku rutini oluşturmanıza destek olur.

4. Eğlenceli bir rutin: Bebeğinizin bağ kurabileceği, 21. yüzyıla uygun hikayelerle Funble; eğlenceli bir uyku rutini yaratmanıza da destek olur.

İngiltere’nin en prestijli kurumlarından biri olan Educational App Store tarafından yapılan değerlendirmede tam puan almayı başaran uygulama çocukların tüm ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış. Tamamen reklamsız olan uygulamada ayarlar bölümüne geçiş gibi ebeveynlere yönelik tüm özellikler güvenli geçiş sistemi ile korunuyor. Ayrıca eğitmenler tarafından yapılan değerlendirmede en çok dikkat çekilen konulardan biri Funble içeriklerinin çağımıza uygun, çocuklara düşünsel anlamda katkıda bulunan, orijinal hikaye içerikler olması.

Kısa zamanda aileler için vazgeçilmez bir uygulama haline gelen Funble kullanıcılarının en sevdiği özelliklerden biri kuşkusuz ekransız kullanım:

“Bizim evde Funble’lamak diye bir deyim var: Funble açıp biraz sakinleşmek.”

Çocuklarına henüz ekran göstermeyi tercih etmeyen ebeveynler için Funble sesli kitapları ekransız kullanılabiliyor ve bu özellik pek çok anne için bir tercih sebebi. Nasıl mı oluyor bu ekransız kullanım?

  • Funble’ı açıp istediğiniz sesli kitabı seçiyorsunuz.
  • İngilizce veya Türkçe olarak hikayeyi başlatıyorsunuz.
  • Telefonunuzun / tabletinizin ekranını kapatıyorsunuz.

Hepsi bu kadar. Üstelik hikaye bitse de arka plandaki rahatlatıcı müzik çocuğunuzun uykusu iyice derinleşene kadar sürüyor ve bölüm bittiğinde uygulama kendiliğinden kapanıyor.

“Hikayelerin İngilizcelerinin olması çok güzel.”

Uygulamadaki her hikaye İngilizce olarak da dinlenebiliyor ve anadili İngilizce olan profesyonel sanatçılar tarafından seslendiriliyor. Bu sebeple Funble, pek çok aile için aynı zamanda İngilizce öğrenimi sürecinde destekleyici bir uygulama.

Funble’ın özellikleri saymakla pek bitmiyor. İyisi mi biz lafı fazla uzatmadan sizi Funble’ı deneyimlemeye davet edelim:

Funble’ı App Store’dan ücretsiz indirerek her ay yenilenen kütüphanenin tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik, FUN50 koduyla bir yıllık Funble Premium üyeliğinizde %50 indirimden faydalanabilirsiniz

Hikaye Evreni – Funble indirmek  için tıklayın!: https://bbk.team/40J2vLd

%50 İndirim Kodu: FUN50

Sevgilerimizle,

Uzman Gülen Şahin Öztürk

ebebek’in Erken Çocukluk Eğitimi Uzmanı

Post navigation

Bir yanıt yazın