Bebeğinizin doğduğu ayın karakterini etkilediğini söylesek

Haftalık Bebek Burç Yorumları (20 Kasım – 26 Kasım 2023)

Merhaba Sevgili Ebeveynler,

Bu hafta 22 Kasım’da Güneş Yay burcuna geçerek seyahatler, uzak ülkeler ayrı bir merak uyandıracak. Hayatlarımızda keşfetme, varoluşu anlamlandırma, bilgeleşme ihtiyaçlarımızda artış olacaktır. Hayata daha iyimser bir açıdan bakarak, umut dolu ilerlemek isteğinde olacağız. Bu dönem seyahatler, uzak ülkeler ayrı bir merak uyandırabilir. Ayrıca Yay burçlarının dönemi başlıyor. Her birinin Doğum günleri kutlu olsun.

Hemen arkasından 24 Kasım günü Mars da Yay burcuna geçerek enerjimizi, eforumuzu eğitim, seyahatler, hukuksal mevzulara harcayabiliriz. Daha geniş pencereden baktığımız bir süreç başlıyor.

Bakalım Bebeklerimizi bu hafta neler bekliyor?

(Bebeğinizin yükselen burcuyla beraber okumayı unutmayın)

Koç Burcu

Koç burcu bebekleri için bu hafta eğitim ve bilgi almaya yönelik aktiviteler için çok uygun. Çok meraklı olduğu, size farklı şeyler hakkında sorular sorduğu bir zaman dilimi. Öte yandan seyahat etmek, biraz günlük rutinin rutinin dışına çıkmak açısından değerlendirilebilir.

Boğa Burcu

Boğa burcu bebeklerinin geleceklerini ilgilendiren alanda sizleri bazı netleşmelerle beraber  harekete geçiren enerjiler var. Finansal konuda bir yatırım yapacaksanız beklenmedik risklere karşı dikkat etmelisiniz. Bu süreçte bebeğinizin korku ve endişeleri tetiklenebilir. Rüyaları hassas olabilir. Bazıları için ise bazı ameliyatlar gündeme gelebilir.

İkizler Burcu

İkizler burcu bebekleri bu hafta motive edilmeye ve birazda cesaretlendirmeye  ihtiyaçları olabilir. Öte yandan akranlarıyla beraber vakit geçirmek, oyunlar oynamak isteyebilir. Ama bir taraftan onların tatlı bir rekabet içerisinde olduğunu da görebilirsiniz. Sağlık problemleri olduysa hafta başından itibaren çabucak iyileşerek toparlandığını görebilirsiniz.

Yengeç Burcu

Yengeç burcu bebeğinizin sağlığıyla ilgili dikkatli olunması gereken bir haftadalar. Bu ara huzursuz hissetmesine neden olabilir. Günlük rutinlerinde, beslenme alışkanlıklarında yeni düzenlemeler yapılması için harekete geçebilirsiniz. Burada fiziksel ve ruhsal sağlıkları açısından düzenli, ufak ufak egzersizler yaparak hem onların küçük kas gelişimine yardımcı olurken, hem de burada ki enerjiyi doğru yere kullanmış olursunuz.

Aslan Burcu

Aslan bebeklerimiz için bu hafta hobisel ve sportif faaliyet alanları oldukça hareketli. Yaratıcı çalışmalar yapmak, renkli boyamalar, resim gibi aktivitelere vakit ayırmaktan keyif aldıkları bir süreçteler. Sosyal etkinliklerde yer almasına ve yeteneklerini geliştirmesi adına çocuğunuzu desteklemeniz önemli olacak.

Başak Burcu

Başak burcu bebeğinizin bu hafta evde, ailesiyle birlikte vakit geçirmekten keyif aldıkları bir zaman. Yalnız evde güvenlikle ilgili bazı tedbirleri almakta fayda var. Çünkü ev kazalarına açık olunan bir zaman dilimi. Taşınma, yer değişikliği gibi durumlar da gündeminize gelebilir.

Terazi Burcu

Terazi burcu bebeğiniz bu hafta oldukça meraklı, konuşmaya çalışan iletişimi güçlü zamandalar. Size merak ettiği her şeyi sorabilir. Yakın çevresindeki kişilerle, kardeşler, kuzenleriyle bir arada olmaktan keyif aldıkları bir süreçteler. Bu ara çocuğunuza hikâyeler anlatmak, ilgi çekici ve eğlenceli olduğu kadar aynı zamanda eğitici ve besleyici bir aktivite olacaktır.

Akrep Burcu

Akrep burcu bebeğiniz adına yapacağınız parayla ilgili yatırımlar gündeminizde olacaktır. Bazı kontrol dışı harcamalara karşı dikkatli ilerlemekte fayda var. Bunun dışında ailedeki dedeleri, anneanneleri ziyaret etmek, onlarla aradaki sevgi bağını pekiştirmek için keyifli zamanlar.

Yay Burcu

Yay burcu bebeğinizin bu hafta itibariyle fiziksel enerjileri çok yüksek olacaktır. Hiç olmadığı kadar hereketli, yerinde duramadığı zamandalar. Güneş Yay burcuna geçerken güzel bir yıl olsun her bir bebeğimize. Başlasın doğum günü partileri 🙂

Bu dönemde kendilerine olan güvenin artacağı güçlü bir şekilde kendilerini ifade ederken görebilirsiniz.

Oğlak Burcu

Oğlak burcu çocuğunuz bu hafta arkadaşları içinde dikkat çekecekleri bir dönemdeler. İletişimi yoğun, sosyal ve dışa dönük olacaklar. Dışa açılmaları ve sosyalleşmeleri açısından desteklenmeliler.  Ekiple hareket edilen koşullar varsa burada bazı çatışmalar olasıdır. Çocuğunuzun geleceklerini ilgilendiren bir konu için önemli adımlar atabilirsiniz.

Kova Burcu

Kova burcu bebekleri bu hafta ilgiyi üzerlerine çekecekleri, kendilerini çok rahat ifade edecekleri bir zamandalar. Bugünlerde yaptıklarıyla sizi şaşırtabilirler. İlk kelimesini konuşmaya başlamış ya da ilk adımlarını atmasına şahit olabilirsiniz:) Çocuğunuzun hedeflerine yönelik konularda önemli gelişmeler için harekete geçebilirsiniz.

Balık Burcu

Balık burcu bebekleri bu hafta meraklı yapısı dışarıda olanları, uçakları çok merak edecektir. Hiç sizin aklınıza gelmeyen soruları yaşına göre büyüdükçe sorarak öğrenmeye çalışacaktır. O yüzden bu hafta da onların geleceklerini ilgilendiren konularda yeteneklerini geliştirecek özellikle fikirsel anlamda hobilere başlatabilirsiniz. Bu sayede hem zihinsel olarak, hem de vizyonunu açacak faaliyetlerde beraberce bulunabilirsiniz.

Haftanız güzel geçsin.

Hoşça kalın.

 

Astrolog Pınar Döngez

 

https://www.instagram.com/astrolojigozlemcisi

 

Diyetisyen Seray Tekin

Herkese merhabalar, ben ebebek'in Beslenme ve Diyet Uzmanı, Emzirme Danışmanı Seray Tekin. 2021 yılında Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum ve Koşuyolu Medipol Hastanesi'nde stajlarımı tamamladım. Sertifikalar: Emzirme Danışmanlığı Eğitimi, İstanbul Beslenme ve Diyetetik Kongresi, Kadın Sağlığında Beslenme

Post navigation

Bir yanıt yazın