Hangi Dizi Annesisin?

Sizin için mutluluğun tanımı nedir?

Evladınıza nasıl davranırsınız?

Eşinizle olan ilişkinizde kendinizi nasıl görüyorsunuz?

Elinizde sihirli bir değnek olsa ilk yapacağınız şey ne olurdu?

Çocukların olduğu bir ortamda tartışma başlıyor, ne yaparsınız?

Sizin süper bir gücünüz olsa bu ne olurdu?

Hangi Dizi Annesisin?
ALİYE

Çocuklarım olmadan asla... Üzerinden yıllar geçmiş olsa da etkisi azalmayan, jeneriği ile akıllarımıza kazınan bir diziydi Aliye... Yaşadığı zorluklara göğüs geren ve asla yılmayan fedakar anne, annelerimiz... İyi ki varsınız!
Sihirli Annem - BETÜŞ

Betüş'ün gülen yüzünü hatırlamayan yoktur değil mi? 🙂 Sihirli güçlere sahip olmasına rağmen bu güçlerle değil "sıradan" insanlar gibi yöntemlerle de çözümler bulmaya çalışması ile gönlümüzü fethetmişti Betüş... İyi niyeti, samimiyeti ve sıcakkanlılığı ile bir nesle bu şarkıyı öğretmişti Sihirli Annem ve Betüş: "Pembe rüyalar, beyaz düşler Gerçek artık bizim evde! Peri annem, babam ve bizlerle... Hayat renkli, günler şeker 🙂 Evde hep gülen biri Sanki o bizden biri Hem gerçek hem de peri Masallar diyarından geldi... Tüm anneler sihirli ama bizimkisi bir peri!"
Çocuklar Duymasın - MELTEM

"Haluk, mutfak!"ile hepimizin aklına kazınan Meltem, kuralcı ve otoriter bir anneydi şüphesiz... Kırmızı çizgilerinden biri çocuklarının yanında kavga etmemekti. Merkezde olmayı seven, kontrolcü ve eğitime odaklı bir annesin Meltem, kalbimizdesin.
Sıdıka - SAFİYE SAKA

"Gir içeri kır dizini dön önüne kız Sıdıka! Annen görür baban duyar dayak yersin kız Sıdıka..." evet bu sözleri söyleyen Saka ailesi üyelerinden biri de Safiye Sakaydı... 🙂 Safiye Saka bazen mahalle baskısına yenik düşen ve toplumun ondan beklediklerine epey takılan bir kadın, bazense çok çok iyi bir dinleyici... Sıdıka'nın mürüveti ve acilen evlenmesi onun için ne kadar önemliydi hatırlıyor musunuz? 🙂

Share your Results:

Post navigation