Mutlu Gelecek Atölyesi Ormanda, Çocukları Doğa ile Buluşturuyor

Mutlu Gelecek Atölyesi, üretim atölyeleri kapsamında her ay Orman Gezileri düzenleniyor. Orman bu gezilerde özel bir alan olarak kullanılıyor. Çocuklar ormanda kaybolur diye endişelenen anne babalar bir yana çocuklar ağaçlarla belirlenen bu alanın dışına çıkmıyor keyifle saatlerce oyun oynuyor, hareket ediyor, koşuyor, ormanın tertemiz havasında bazen el ele çember olup şarkılar söylüyorlar bazen ağaçların dibinde oturup masal dinliyorlar…
Yurt dışında özellikle Danimarka, Finlandiya ve Almanya’daki örnek uygulamaların geri dönüşleri, bu konuda yapılan çalışmalar ve çocukların doğada yer almasının faydalarını ortaya koyan bilimsel araştırmalar çocukların mümkün olduğunca çok açık alanda olması gerektiğini anlatıyor.
Doğada zaman geçirmek fiziksel, sosyal, duygusal, mental her açıdan çocukların gelişimine hizmet ediyor. Bilgiye ulaşmak keşfetmek için tüm duyularıyla bir çaba içindeydiler ve tabii bunu yaparken harika bir işbirliği kuruyorlar. Karşılaştıkları problemleri çözmek için sayısız çözümler üretiyor, yaratıcılıklarını geliştiriyorlar.

Mutlu Gelecek Atölyesi’nin genel yaklaşımı

Erken çocukluk yılları gelecekteki başarının temellerinin atıldığı dönemdir bu nedenle Mutlu Gelecek Atölyesi’nde amaç okul öncesi dönemde akademik bilgiden çok (sayıları, renkleri, harfleri) bu bilgiyi öğrenebilmesi için ihtiyaç duyacağı becerileri kazandırmaktır.
Mutlu Gelecek Atölyesi’nde günlük program akışı çocuğun çocukluğunu doya doya yaşamasına engel olmadan oyunla, severek, eğlenerek öğreneceği bir eğitim ortamında çocuğun;
• Merak duygusunu tetikleyerek yeni bilgiler keşfetmesi için onu beslemeyi,
• Sosyal, duygusal ve akademik gelişim alanlarını desteklemeyi,
• Çevresinde olup bitenle ilgili farkındalık kazandırmayı,
• Yaratıcı Düşünme (Problem Çözme ve Karar verme) becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Bebek.com

Uzman kadromuz ve deneyimli editörlerimiz ile anne, babalara ve bebeğin yakınında olan herkese sorularının tüm cevaplarını vermek için 2001 yılından beri buradayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kayıp Parola

Lütfen kullanıcı adınızı ya da e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.