Haftalık Bebek Burç Yorumları 31 Temmuz – 6 Ağustos 2023)

Haftalık Bebek Burç Yorumları (31 Temmuz – 6 Ağustos 2023)

Merhaba Sevgili Bebeveynler,

Bu hafta Kova burcunda gerçekleşecek Dolunay enerjisi damgasını vuruyor. Oldukça yoğun bir enerji barındıran bu süreçte bizlerin objektif, paylaşımcı ve ilişkiler yoluyla gelişen durumları hayatlarımıza taşıyor olacak. Daha önce atmış olduğumuz adımların şimdi açık vet sonuçlarını göreceğimiz bir süreçteyiz.

Kova burcu değişim, ilerleme, aydınlanma, sosyal kimlik edinme ve perspektif edinme ihtiyacını anlatır. Toplumsal olaylar önem kazanır. İcatlar, teknoloji, havacılık, uzay bilimleri, devrimler, isyanlar, grevler kova burcu doğasındadır. O yüzden saymış olduğumuz bu konularda önemli gelişmeler ve haberler duyabiliriz. Eskiyle yeniyi bağdaştırma, geçmişten geleceğe bir köprü kurma vazifesi görür. Özgürlükler ve insan haklarıyla ilgilidir. Doğum haritalarında Kova burcu hangi evinize denk düşüyorsa o alanda özgürleşme isteğimizide artıracaktır.

Olumsuz açıdan bakarsak,  ikili ilişkilerde tutarsızlıklar ve duygusal mesafeden kaynaklanan kopmalar devreye girebilir. Olumlu açıdan ise yeni fikirlere açık olacağımız ve değişim yaratabileceğimiz bir dönem olacaktır.

Özellikle Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçları ve haritanızda bu saydığımız burçlarda gezegen yerleşimleri olanlar etki alacaklar.

Bakalım sevgili bebeklerimiz böylesi bir haftadan nasıl etki alacaklar. Yükselen burçlarına göre de okumayı unutmayın.

Koç Burcu Bebekler (21 Mart – 20 Nisan)

Koç burcu bebekleri bu hafta sosyal anlamda aktif olacaklar. Duygusal anlamda arkadaş gurupları veya sosyal organizasyonlar içerisinde olmaya ihtiyaç duyabilirler. Özellikle kadınlardan gelecek bazı destekler söz konusu olabilir. Bu dönem zihinsel aktiviteler çok hoşlarına gidecektir. Aynı zamanda güç ve enerjileri yüksek olacağından spor gibi hareket içeren aktivitelerede vakit ayırabilirler. Sağlık anlamında ise gayet destekli olacaklar.

Boğa Burcu Bebekler (21 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa bebekleri için bu hafta oldukça popülerlikleri artabilir. Etrafındaki kişilerin sempatisini kolaylıkla kazanacaklar. Göz önünde fazlaca olacakları ve kendilerini çok rahatlıkla ifade edecekleri bir zamandalar. Çocuğunuzun kişisel gelişimi adına alacağınız önemli kararlar olabilir. Hafta ortasından itibaren yaratıcı becerilerini geliştirecek hobilere yönlendirmeniz çok faydalı olacak. Eğlenceli aktivitelere yöneltmek içinde kullanabilirsiniz.

İkizler Burcu Bebekler (21 Mayıs – 21 Haziran)

 Bu hafta İkizler burcu bebeğiniz için eğitim ve bilgi almaya yönelik aktiviteler açısından çok uygun. Yurt dışı seyahatler, geziler gündemlerine gelebilir. Uzaktaki akrabalarını ziyaretler söz konusu olabilir. Bunun dışında ev değiştirme, taşınma gibi bazı değişimler de olabilir. Aile içinde iletişim artıyor, bol bol konuşmalar, bebeğinizin geleceğine yönelik planlar yapılarak bunun için adım atabilirsiniz.

 

Yengeç Burcu Bebekler (22 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç burcu bebeğiniz için bu hafta borçlar, ödemeler, harcamalar gibi konularda bir muhasebe içine girebilirsiniz. Yaşca daha büyük olan çocukların bu dönemde bilinmeyenin ötesine karşı merakları artacağı için sizi şaşırtan, nerden çıktı bu diyebileceğiniz sorularıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Müşterek sahip olunan bir şey üzerinde fazlaca kontrol sahibi olmak isteyebilir. Çok sevdiği, değer verdiği bir şeyi paylaşmada zorlanabilirler.

bebek-burclar

Aslan Burcu Bebekler (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Bu hafta Aslan bebekleri için önemli bir hafta diyebiliriz. Kova burcunda olacak Dolunay tam karşıt burçlarında olacağı için duyguları çok yoğun olacaktır. Sizlere karşı kendini duygusal olarak ifade edeceğinden, çocuğunuza güven ve destek sağlamanız önemli olacak. Sevdiği kişilerle bir arada olmak, beraber hareket etmek isteyeceği bir dönemdeler. Özellikle paylaşıma açık konularda inatlaşmalar olabileceği için anlaşarak huyuna gitmenizi tavsiye ederim.

 Başak Burcu Bebekler (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak burcu bebekleri için bu dönemde günlük rutin işler, sağlık, sorumluluklar ve halledilmesi gereken konular öncelik kazanacaktır. Kontrol dışı etkilere çok açıklar. Sağlık olarak çok dikkat edilmesi gereken bir dönem. Uyku ve beslenme düzeni dikkat çekerek bu alanda düzenlemelere gidilebilir. Sosyalleşmek adına çok uygun bir dönem olmayabilir. Çocuğunuza evcil bir hayvan hediye etmeniz onu çok mutlu edebilir.

 Terazi Burcu Bebekler (23 Eylül – 23 Ekim)

Terazi burcu bebekleri için bu dönemde keyifleri yerine geliyor. Yaratıcı beceriler, hobiler, eğlenceli aktiviteler öncelik kazanacaktır. Duygularını bu dönemde coşkun ve heyecanlı bir şekilde ortaya koyabilir. Sportif faaliyetlere yönlendirmek içinde çok uygun olacaktır. Sanatsal yeteneklerini ortaya çıkarmak için resim, müzik, sinema gibi konulara yönlendirmek açısından değerlendirebilirsiniz.

Akrep Burcu Bebekler (24 Ekim – 22 Kasım)

Akrep burcu çocuğunuz bu dönem evind, ailesiyle güven içinde hissetmesi her zamankinden fazla ihtiyaç duyabilir. Bazılarının aile arasında konuşulan önemli kararları söz konusu olabilir. Taşınma, yer değişikliği gibi durumlar olabilir. Bu konu bebeğinizi duygusal anlamda hasaslaştırabilir. O yüzden güvenli ve huzurlu bir ortam sağlamanız mutlu hissetmeleri açısından önemli olacak.

Yay Burcu Bebekler (23 Kasım – 21 Aralık)

Yay burcu çocukları  bu hafta itibariyle yaşca daha büyük olanlar özgür ve açık sözlü bir şekilde kendini ifade edecekler. Kardeşleri ve akrabaları duygusal ve zihinsel gelişimlerinde önemli rol oynayabilirler. Kitap okuma, yazma, çizme ve konuşmalarını teşvik edecek aktiviteler açısından çok olumlu bir süreç. Eğitim, kısa geziler, akraba ziyaretleri ön planlarında olacak.

Oğlak Burcu Bebekler (22 Aralık – 20 Ocak)

Bu hafta Oğlak burcu bebekleri için aileden gelen maddi imkanlar, özellikle Anneden yana gelen güzel finansal anlamda avantajlar söz konusu olacaktır. Bu durum haliyle bebeğinizin isteklerini, hedeflerini gerçekleştirmesi adına önemli adımlar atılabilir. Fakat yakın çevresinde kardeşleri veya kuzenleriyle anlaşmakta zorlanabilecekleri için gerilimlere ve söz dalaşlarına, anlaşmazlıklara karşı dikkatli olunmalı.

 Kova Burcu Bebekleri (21 Ocak – 18 Şubat)

Kova burcu bebekleri için bu hafta önemli. Çünkü burçlarında salı günü dolunay gerçekleşecek. Duygusal olarak yoğun bir zamanda olacakları için anneye düşkün bir yapı sergileyebilir. Aidiyet ihtiyacında, hassas ve onay bekledikleri bir süreçte olacaklar. Bu dönemde sağlık konularında da dikkat edilmeli. Çocuğunuzun zihinsel aktivitelerle vakit geçirmeleri özellikle lego tarzı oyuncaklarla oynamaları dikkatini toplaması açısından zihinsel gelişimine katkı sağlayacaktır.

 Balık Burcu Bebekleri (19 Şubat – 20 Mart)

Balık burcu bebeğinizin bu hafta içe çekildikleri, çekingen ve arka planda olmak isteyecekleri bir dönemdeler. Korku ve endişeleri artabilir. Bu da uyku problemlerine yol açabilir. Sizler bebeğinizin bu dönemi daha sakin geçirmelerini sağlayacak ortamı yaratabilmeniz önemli olacaktır. Çocuğunuz adına önemli ve sağlam kararlar almanız gereken bir dönem olacağı için sorumluluk almanız ve elinizi taşın altına koyma vaktinin geldiğini gösterir.

Haftanız güzel geçsin.

Sevgiyle

Bu yazımıza da göz attınız mı?

Bebeklerin Burçlara Göre Özellikleri – https://www.bebek.com/bebeklerin-burclara-gore-ozellikleri/

Hepinize keyifle geçen bir hafta dilerim.

Astrolog Pınar Döngez

https://www.instagram.com/astrolojigozlemcisi

Diyetisyen Seray Tekin

Herkese merhabalar, ben ebebek'in Beslenme ve Diyet Uzmanı, Emzirme Danışmanı Seray Tekin. 2021 yılında Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum ve Koşuyolu Medipol Hastanesi'nde stajlarımı tamamladım. Sertifikalar: Emzirme Danışmanlığı Eğitimi, İstanbul Beslenme ve Diyetetik Kongresi, Kadın Sağlığında Beslenme

Post navigation

Bir yanıt yazın