Haftalık Bebek Burç Yorumları

Haftalık Bebek Burç Yorumları (3 Temmuz – 9 Temmuz 2023)

Haftalık Bebek Burç Yorumları (3 Temmuz – 9 Temmuz 2023)

Merhabalar Sevgili Bebeveynler,

Bu haftaya Oğlak burcundaki Dolunay etkisiyle başlıyoruz. Dolunaylar tamamlanma, netleşme, bir şeylerin daha görünür olmasıyla ilgilidir. Daha çok sonuç alacağımız bir enerji taşımaktadır. Maddi realitenin önem kazandığı günlerdeyiz. Gelecek adına planlar yapma, eldeki kaynaklar konusunda daha pratik olma zamanını anlatır. Hayatın sorumluluğunu ele almak isteyeceğimiz, dünyevi başarılara, işe, kariyere odaklanacağımız bir süreçte olacağız.

Hem kariyer, hem dış dünya yani toplum önündeki duruşumuz, hem de iç dünyamızdaki istek ve arzuların muhasebesini yapıp, bunlar arasındaki dengeyi sağlamamız önemli olacaktır. Ev, aile, yuva konuları bir yandan, iş, kariyer, meslek konuları bir yandan bizleri sıkıştırabilir. Görev ve sorumluluklar bu bahsettiğim konularda artabilir, çok çalışma ve gayret gerektiren durumlarda devrede olacaktır.

Ancak Jüpiter’ in bu Dolunaya güzel bir desteği olacağı için, ilahi adalet kendini gösterecek. Kimine yurt dışı fırsatları gelirken, kimine eğitimle ilgili beklenmedik sürprizler gelebilir. Davalarla ilgili hakkınız yendiyse hak edişleri de beraberinde getirebilir. Özetle ‘hedeflerine odaklan ve  kararlı adımlar at ‘ dedirten bir dolunay bu.

Bu dolunaydan etkilenecek olan öncü burçlar  Yengeçler, Oğlaklar, Koçlar ve Teraziler olacak.

Haydi gelin, bu hafta gökyüzü bebeklerimizi nasıl etkiliyor bir göz atalım.(Yorumları okurken çocuğunuzun yükselen burcunu da okumayı unutmayın)

Koç Burcu Bebekler (21 Mart – 20 Nisan)

Canlı, kıpır kıpır olan Koç çocuğunuz bu hafta ebeveynleri  üzerinde hakimiyet kurmak, onlara liderlik etmek isteyebilir. Özellikle ev, aile ve yuvasına ilişkin konularda hareketlilik olabilir. Taşınma, yer değiştirme ya da tadilat gibi konuları gündeme getiriyor olabilir. Her işi kendi başlatmaktan yana olacağı için merak duygusunu bastırmayın, bırakın keşfetsin.

Boğa Burcu Bebekler (21 Nisan – 20 Mayıs)

Güven duymak Boğa bebekleri için çok önemlidir. O sebeple bu hafta onları bilmediği ortamlardan ziyade tanıdığı, bildiği yerlerde vakit geçirmelerine izin verin. Yoksa sulu göz olma veya mızmızlanarak size tepkilerini gösterebilirler. Sanata karşı her daim meyilli oldukları için tatlı bir müzik, yada enstrüman gibi aletlere yöneltmek hoşlarına gidecektir. Özellikle perşembe günü ev içinde yaşanabilecek gerginliklere dikkat edilmeli.

İkizler Burcu Bebekler (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bu hafta İkizler burcu bebeğinizin düzensiz uyku saatleri olabilir. Çabuk sıkılıp, ilgi alanları hemen değişeceğinden, daha önce denemediği oyunlara yöneltmenizden keyif alacaktır. Bebeğinize yapacağınız harcamalar gündeminizde olabilir. Bu hafta yakın çevre, kuzenler ya da kardeşlerle yaşanabilecek gerilimlere dikkat edilmeli. Özellikle yasaklamalara tepki vereceği için ona arkadaşça yaklaşmanız çok çok önemli.

Yengeç Burcu Bebekler (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bu hafta Yengeç burcu bebeklerinin karşıt burcu olan Oğlak  dolunayı nedeniyle biraz huzursuz bir enerjide olabilirler, panik olmayın. Dürüst ve içten yaklaşımlara ihtiyacı olduğundan, korunmak ve kollanmak onlar için  önemli olacaktır. Ayrıca bu dönemde çocuğunuza keyif veren ve onun kimliğini destekleyecek alanları fark etmesini sağlamaya özen gösterin. Kendi yeteneklerini keşfedecek hobiler, okuma, yazma, çizme gibi el becerilerini kullanabileceği oyunlara yönlendirmek onların keyif almasını sağlayabilir.

bebek-burclar

Aslan Burcu Bebekler (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Bu Hafta Aslan burcu bebekleri için günlük rutini düzene sokma, yeni alışkanlıklar kazanma, zamanı. Beslenme düzenlerini değiştirebilir, spor veya hareket için destekleyebilirsiniz. Bu dönem biraz daha fazla sakarlıkları olabilir, özellikle düşmeler kalkmalar artabilir. Dolunay biraz korku ve tedirginlikleri tetikleyebilir, bu nedenle özellikle rüyaları yoğun olacaktır. Uyku düzenini iyi gözlemlemekte fayda var. Sağlık konularında da temkinli olunmalı.

Başak Burcu Bebekler (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak burcu bebeklerinin bu haftada devam eden, arkadaşları ile vakit geçirmekten çok hoşlanacağı bir dönemdeler. Yaşı büyük ise iletişimi bol, görüşmeli bir zaman dilimi olabilir. Her zamankinden çok daha sempatik ve sevgi dolu  yaklaşımları olduğunu görmek sizi mutlu edecektir. Bazı konularda hevesi çabuk kırılabilir. Bu nedenle sağlıklı bir özgüven geliştirmesi için desteklemek gerekir.

 Terazi Burcu Bebekler (23 Eylül – 23 Ekim)

Terazi burçları bebekleri için bu hafta aile, ev ve yuva içindeki konular ön planda. Sizlerin evdeki olumlu ve olumsuz her türlü durumlar ve ayrıca eve dair yapılacak değişimler olabilir. Bebeğiniz bunların hepsine karşı olağandan hassas yaklaşabilirler. Arkadaş çevresi ve diğer insanlara karşı her zamanki sevecen yüzlerini gösterirken arada rekabetle karşılaşmak onları şaşırtabilir.

Akrep Burcu Bebekler (24 Ekim – 22 Kasım)

Kararlı ve güçlü Akrep burcu bebekleri bu hafta boyunca hoşuna gitmeyen ortamlarda bulunmaktan haz almayabilir. Fakat yakın çevresindeki kişilerle  bir arada olmanın tadını çıkarabilirler. Merak duygusu ve yoğun duyguları fazla olabilir. Aynı zamanda yaşına göre okuma ve öğrenmeye dair gelişmeler de söz konusu olacaktır. Dolunay enerjisiyle birlikte akraba ziyaretleri, kardeşler, iletişim ve  geziler gündemlerine gelecek gözüküyor.

Yay Burcu Bebekler (23 Kasım – 21 Aralık)

Yay burcu bebekleri bu hafta itibariyle para idaresi ve para birikimi yapmak adına yaşına göre konuşmalar yapılabilir. Maddi konularda bebeğinizin geleceğini ilgilendiren konularda önemli kararlar alabilirsiniz. Bu hafta yaratıcı enerjilerini ortaya koyma güçleri çok yüksek olduğundan sanatsal becerilerini ortaya koymak isteyebilir. İletişim olarak biraz daha içe dönük olabilir, hafif tedirgin bir enerji taşıyabilirler. Rüyaları yoğun olabilir.

Oğlak Burcu Bebekler (22 Aralık – 20 Ocak)

Bu hafta Oğlak burcu bebekleri için önemli, gündemleri yoğun geçebilir. Burçlarında meydana gelecek Dolunay ile birlikte siz bebeveynleri olarak çocuğunuzun kendisi ve gelecekleri hakkında önemli kararlar alabilirsiniz. Bazı sorumluluklar, kurallar ve düzenler önemli gündem haline gelebilir. Her zamankinden biraz daha huzursuz ve endişeli bir yapıda olsa da, hafta boyunca sevgi dolu bir iletişimle yaklaşmak aranızdaki bağı kuvvetlendirecek.

Kova Burcu Bebekleri (21 Ocak – 18 Şubat)

Kova burcu bebekleri bu hafta içe dönük bir enerjide olacaklar. Günlük rutinlerinde bazı aksaklıklar, istenmeyen yön ve durum değişiklikleri yaşanabilir. Sağlıkta daha dikkatli olunmalı çünkü beklenmedik rahatsızlıklar, iniş çıkışlar görülebilir. Bebeğinizin duygusal yoğunluğu fazla olacağı için sizin ilginize her zamankinden çok ihtiyacı olabilir. O sebeple sevginizi ve ilginizi ona belli etmelisiniz. Bebeğinizin beslenmesine, uykusuna yeni düzenlemeler yapmak gereği olabilir.

Balık Burcu Bebekleri (19 Şubat – 20 Mart)

Balık burcu çocuğunuz bu hafta sosyalleşme ihtiyacı fazla olacaktır. Sosyal çevresinden akranlarıyla vakit geçirmekten çok hoşlanabilir. Her türlü organizasyonlar, doğum günü partileri gibi aktivitelere, davetlere katılacakları zamandalar. Bu dönem Bebeğinizin akranlarıyla vakit geçirmekten, onlarla oyunlar oynamaktan çok keyif alacağı bir süreç olduğu için onların sosyalleşmesine destek olmanız önemli. Yalnız bu dönem sağlık sorunları yaşanabilir. Beslenme düzeniyle ilgili yeni kararlarda alabilirsiniz.

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Bu yazımıza da göz attınız mı?

Bebeklerin Burçlara Göre Özellikleri – https://www.bebek.com/bebeklerin-burclara-gore-ozellikleri/

Hepinize keyifle geçen bir hafta dilerim.

Sevgiler.

Astrolog Pınar Döngez

https://www.instagram.com/astrolojigozlemcisi