Haftalık Bebek Burç Yorumları (28 Kasım – 3 Aralık 2023)

Merhaba Sevgili Ebeveynler,

27 Kasım 12:16 da Pazartesi günü İkizler Burcunda 4 derecede Dolunay deneyimleyeceğiz. Zor bir hafta arkadaşlar. Değişken bir dönemden geçtiğimiz, ikilikler arasında kaldığımız ikizler dolunayı ile tutarsızlıkların ortaya döküleceği, sırların ifşa olduğu zamanlardayız.

Kafanız karışabilir, kararsız kalabilirsiniz. Bu süreçte yolculuklara çıkarken, yapacağınız  seyahatlerde, trafikte, atılan imzalara, dalgınlıklara, dolandırıcılıklara çok çok dikkat edilmeli.

‘Söz gümüşse sükut altındır’ diye boşuna dememiş atalarımız. Bu dönem söyleyeceklerinizi az, öz ve net bir şekilde ifade etmek en iyisi. Başarı istiyorsak sorumluluklardan kaçmak yerine elimizden gelenin en iyisini yaparak, disiplinli bir şekilde öne çıkarmamız, gerçekçi olmamız, ayağımızın daha yere sağlam basarak ilerlememiz gerekecek.

 Her şeyden önemlisi kendinize bakmayı ihmal etmeyin, zihninizi sakinleştirerek sabır ve hoşgörü içinde olmaya çalışalım derim.

 Bakalım Bebeklerimizi bu hafta neler bekliyor?

(Bebeğinizin yükselen burcuyla beraber okumayı unutmayın)

Koç Burcu

Koç burcu bebeğiniz bu hafta iletişim açısından enerjik ve yoğun olacaklar. Yeni yeni kelimeler öğrenmesi, konuşması sizi mutlu edecek gözüküyor. Zihinsel olarak gördüklerini almaya çok açık olacakları için iletişim yanını desteklemeniz önemli. Yaş daha büyük olanlarımız ise bu ara kendi başına buyruk hareket etmek isteyebilir. O yüzden istemediği konular olursa etrafına çabuk kızıp, tepki verebilir. Sizin ısrar etmenizi baskı gibi algılayacağı için sıkılmasına neden olacaktır. Ancak sinirlense de çabuk sönecektir merak etmeyin.

Boğa Burcu

Boğa burcu bebeklerinin bu dönem de arkadaşlarıyla oyun esnasında gerilimler, hatta aralarında arbede ortaya çıkabilir. Bedensel verilen tepkilerin doğru olmadığını, duygularını konuşarak ortaya dökmek gerektiğini göstermek gerekecektir. Bebeğinizin inatçı yapısı ortaya çıkabilir. O yüzden size tavırlarıyla bazı şeyleri yapmak istemediğini gösteriyorsa üzerine gitmeyin derim.

İkizler Burcu

Bu hafta İkizler burcu bebeklerimiz adına önemli! Çünkü Dolunay burçlarında yaşanacak. Biraz huzursuz hissetme ve uykusuzluk yaşanabilir. Seçim yapmakta ve dikkatlerini toplamakta zorluk yaşayabilirler. Bir bakmışsınız kendi kendine kelimeler icat ederken bulabilirsiniz. Daha meraklarının artacağı, etrafı keşfetmek isteyeceği, yerinde duramayacağı  zamandalar. Bu nedenle onu etrafı kurcalarken bulabilirsiniz. Bu ara özellikle de teknolojik aletlere olan düşkünlüğü artabilir.

Yengeç Burcu

Yengeç burcu bebeklerinin duygusal iniş çıkışları olan bir haftadalar. Korku ve endişeleri artabilir. Kendi kabuğundan çıkmakta zorlanabilirler. Onun için annesine olan ihtiyacı daha da artabilir. Bu dönemde daha yumuşak ve şefkatli bir tavır ile ilgilenilmesi, sosyalleşmesi için desteklemenizi tavsiye ederim. Yemek yapmak favori aktivitelerinden biridir! Yaşı biraz daha büyük ise size mutfakta yardım etmesine izin verin.

Aslan Burcu

Aslan bebeklerimiz için bu hafta arkadaş çevrelerinde liderliklerini ortaya koymak isteyebilirler. Çevresine karşı hükmetmek isteyecek ve bazı abartılı hareketlerde bulunabilir. Başkalarına da fırsat tanıması için yönlendirmek iyi olacaktır. Bu hafta korkusuz ve cesur tavırları ile olmayacak riskleri göze alabilirler! Bu da dikkatsiz ve sakar bir yapıya neden olabilir. Dikkat edilmeli.

Başak Burcu

Başak burcu bebeğinizin bu hafta evde, yuvasında rahat edemedikleri ya da standartlarına uymayan durumlar olursa biraz huzursuzlanabilirler. Seçim yapmakta ve dikkatlerini toplamakta zorluk yaşayabilirler.  Bu nedenle odağını toplamasına yardımcı olacak aktiviteler yaptırmanızı tavsiye ederim. Bebeğinizin gelişimini de destekleyecek, ellerini kullanmalarını sağlayacak oyunlar hoşlarına gidecektir.

Terazi Burcu

Terazi burcu bebeğiniz bu hafta erkenden konuşmaya başlayabilir. Sohbete çok düşkün oldukları için tam olarak kelimeleri şekillendiremeseler bile sizinle konuşmaya çalıştığını görebilirsiniz. Yalnız kalmaktan hoşlanmayan terazi bebeğimiz yakın çevresiyle, kardeşleriyle beraber vakit geçirmek isteyecektir. Gerginlikten hiç hoşlanmadıkları için bazı anlaşmazlıklara karşı dikkatli olunmalı.

Akrep Burcu

Akrep burcu bebeğiniz bu hafta yoğun ve sahiplenici yapılarıyla, ailesini kimseyle paylaşmak istemeyebilir. Sosyal çevrelerinde oldukça rekabetçi bir yapıda olabilirler. Ayrıca oyuncaklarını, sahip olduklarını akranları ile paylaşmakta zorlanabilirler. Eğer arkadaş çevrelerinde ya da aile içinde baskı duyulan durumlar varsa kendi içlerine kapanacaklardır. O yüzden buranın dengelenmesine özen gösterin.

Yay Burcu

Yay burcu bebeğinizin yapısı gereği sınır tanımayan, özgürlüğüne fazla düşkün ve sürekli hareket halinde olmak isterler. Güdüsel olarak keşfetmek doğalarında olduğu için evin içinde her yeri karıştırıp dağıtırken görebilirsiniz:) Fazla üstlerine gitmemek gerekir. Ev kazalarına, düşmelere, sakarlıklara  karşı gerekli önlemleri de  almanızda fayda var.

Oğlak Burcu

Oğlak burcu çocuğunuz bu hafta bol iletişimi yüksek, hatta ilk kelimesini konuşmaya başlamış ya da ilk adımlarını atmasına şahit olabilirsiniz:) Çocuğunuzun hedeflerine yönelik konularda  harekete geçebilirsiniz. El yeteneklerini geliştirecek aktiviteler çok hoşlarına gidecektir. Onlar bir süreci inşa etmeyi çok iyi bildikleri için sıfırdan kurulacak oyunlardan (lego, maketler, yapboz vb) çok keyif alırlar.

Kova Burcu

Kova burcu bebekleri sosyalleşmekten keyif alır. Etrafı her daim arkadaşlarla dolu olsun isteyeceklerdir. Fakat bu hafta yaşı daha büyük olanların arkadaşlarına karşı isyankar, asi ve huzursuzluk çıkarabilirler. Sizin kurallarınıza değil, kendi bildikleri gibi hareket etmek isteyecektir. Ve bu bebekliklerinden itibaren böyledir. Özgür iradelerine saygı duymalı ancak disiplini de elden bırakmamalısınız.

Balık Burcu

Balık burcu bebeklerinin bu hafta duyguları sıklıkla değişebilir. Aile içinde herhangi bir gerginlik ve kızgınlığınızı da hissedeceği için yanında ekstra dikkatli olmanız gerekir. Çünkü Balıklar Zodyak’ın en hassas yapısına sahiptir. Çevresindeki kişilerin duygu durumunu hisseder ve onlarla beraber kendi duyguları da değişir. O sebeple hayal güçlerini geliştirecek yaratıcı oyunlar ile eğlenceli vakitler geçirmelerini sağlamanız gelişimleri açısından destekleyici olacaktır.

Haftanız güzel geçsin.

Hoşça kalın.

 Astrolog Pınar Döngez

 https://www.instagram.com/astrolojigozlemcisi

 

Diyetisyen Seray Tekin

Herkese merhabalar, ben ebebek'in Beslenme ve Diyet Uzmanı, Emzirme Danışmanı Seray Tekin. 2021 yılında Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum ve Koşuyolu Medipol Hastanesi'nde stajlarımı tamamladım. Sertifikalar: Emzirme Danışmanlığı Eğitimi, İstanbul Beslenme ve Diyetetik Kongresi, Kadın Sağlığında Beslenme

Post navigation

Bir yanıt yazın